Strona 1 z 1

Niedrogie oprogramowanie do kompresji DV-AVi do MPEG2

PostNapisane: czwartek, 26 paź 2006, 09:30
przez Demurrer
Niedrogie oprogramowanie do kompresji DV-AVi do MPEG2.
Co polecacie?

Chodzi o konwersję z pliku zrzuconego z kamerki miniDV do standardu DVD.

Jak patrzyłem na polecane na forach video programy typu procoder 2.0 za kilka tysięcy zł, to zbladłem.

Jest coś dobrego w miarę ale tańszego?

PostNapisane: czwartek, 26 paź 2006, 10:27
przez Bruno
virtialdub ?

PostNapisane: czwartek, 26 paź 2006, 11:14
przez j0shu4
przy niektorych kartach dolaczane jest oprogramowanie pinnacle studio
mozna na nim zgrywac montowac i wypalac gotowy material

PostNapisane: czwartek, 26 paź 2006, 11:39
przez Maras
Bruno napisał(a):virtialdub ?

Virtualdub nie jest programem do tworzenia plików MPEG2. Jedna z jego wersji potrafi wczytać pliki MPEG i zrobić konwersje do AVI.

A do edycji i tworzenia DVD polecam program Adobe Premiere Elements 2.0 który kosztuje tylko 250 zet.
Adobe Premiere Elements 2.0

Jest on "domową" wersją słynnego Adobe Premiere Pro 2.0 który kosztuje pewnie z ponad 4.000 zł. A co do sposobu pracy, funkcjonalności i możliwości...to uważam że ma on większość innych systemów edycyjnych "pod sobą" :)

PostNapisane: czwartek, 26 paź 2006, 11:44
przez j0shu4
a nie mozna tak ?
http://sklepwideo.pl/details.php?id=mp101130
to chyba kompleksowe wyjscie co ?

PostNapisane: czwartek, 26 paź 2006, 11:45
przez Maras
SatH^Raa napisał(a):http://tmpgenc.pegasys-inc.com/en/product/tp.html
37 $



Dodam że TMPGEnc potrafi w bardzo wygodny sposób dopasować stopień kompresji materiału do pojemności płyty DVD zarówno w stałym jak i zmiennym bitrate.

PostNapisane: czwartek, 26 paź 2006, 14:38
przez Demurrer
Dzięki.
Widzę, że za jakies lekko ponad 200 zł coś się da kupić.
Tez wpadłem własnie na pozytwne wypowiedzi o Pinnacle. Kilka rzeczy w jednym i cena przyzwoita.
Mam tylko nadzieję, że kompresję ma na przyzwoitym poziomie.
Musze jakiegoś triala zassać.
:)