Niedrogie oprogramowanie do kompresji DV-AVi do MPEG2

Tutaj rozmawiamy na tematy dotyczące oprogramowania komputerowego... (Linux, FreeBSD, Windows itp.)

Niedrogie oprogramowanie do kompresji DV-AVi do MPEG2

Postprzez Demurrer » czwartek, 26 paź 2006, 09:30

Niedrogie oprogramowanie do kompresji DV-AVi do MPEG2.
Co polecacie?

Chodzi o konwersję z pliku zrzuconego z kamerki miniDV do standardu DVD.

Jak patrzyłem na polecane na forach video programy typu procoder 2.0 za kilka tysięcy zł, to zbladłem.

Jest coś dobrego w miarę ale tańszego?
Avatar użytkownika
Demurrer
Gwiazdor
 
Posty: 1553
Dołączył(a): środa, 8 lut 2006, 21:23
Lokalizacja: Bydzia

Postprzez Bruno » czwartek, 26 paź 2006, 10:27

virtialdub ?
Avatar użytkownika
Bruno
Rycerz forum
 
Posty: 1034
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 11:13
Lokalizacja: K-g
Gadu-Gadu: 0

Postprzez j0shu4 » czwartek, 26 paź 2006, 11:14

przy niektorych kartach dolaczane jest oprogramowanie pinnacle studio
mozna na nim zgrywac montowac i wypalac gotowy material
Avatar użytkownika
j0shu4
Moderator
 
Posty: 1559
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Maras » czwartek, 26 paź 2006, 11:39

Bruno napisał(a):virtialdub ?

Virtualdub nie jest programem do tworzenia plików MPEG2. Jedna z jego wersji potrafi wczytać pliki MPEG i zrobić konwersje do AVI.

A do edycji i tworzenia DVD polecam program Adobe Premiere Elements 2.0 który kosztuje tylko 250 zet.
Adobe Premiere Elements 2.0

Jest on "domową" wersją słynnego Adobe Premiere Pro 2.0 który kosztuje pewnie z ponad 4.000 zł. A co do sposobu pracy, funkcjonalności i możliwości...to uważam że ma on większość innych systemów edycyjnych "pod sobą" :)
Avatar użytkownika
Maras
Coś tam napisał
 
Posty: 68
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:30
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez j0shu4 » czwartek, 26 paź 2006, 11:44

a nie mozna tak ?
http://sklepwideo.pl/details.php?id=mp101130
to chyba kompleksowe wyjscie co ?
Avatar użytkownika
j0shu4
Moderator
 
Posty: 1559
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Maras » czwartek, 26 paź 2006, 11:45

SatH^Raa napisał(a):http://tmpgenc.pegasys-inc.com/en/product/tp.html
37 $



Dodam że TMPGEnc potrafi w bardzo wygodny sposób dopasować stopień kompresji materiału do pojemności płyty DVD zarówno w stałym jak i zmiennym bitrate.
Avatar użytkownika
Maras
Coś tam napisał
 
Posty: 68
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:30
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Demurrer » czwartek, 26 paź 2006, 14:38

Dzięki.
Widzę, że za jakies lekko ponad 200 zł coś się da kupić.
Tez wpadłem własnie na pozytwne wypowiedzi o Pinnacle. Kilka rzeczy w jednym i cena przyzwoita.
Mam tylko nadzieję, że kompresję ma na przyzwoitym poziomie.
Musze jakiegoś triala zassać.
:)
Avatar użytkownika
Demurrer
Gwiazdor
 
Posty: 1553
Dołączył(a): środa, 8 lut 2006, 21:23
Lokalizacja: Bydzia


Powrót do :: software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości