VoIP nie VoIP, byle taniej
Inotel - dostawca usług telefonii internetowej odkrył, że większość jego klientów nie wie, że korzystają z telefonii IP. Tymczasem już za dwa lata telefonia ta w połowie małych i średnich przedsiębiorstw zastąpić ma klasyczną telefonię.
- To paradoks, ale największa grupa naszych klientów nie zdaje sobie sprawy z tego, że korzysta z VoIP. Najczęściej znajdują się oni w zasięgu działania współpracujących z nami dostawców internetu i po prostu kupują od nich telefon. Potem podłączają tradycyjny aparat do gniazdka telefonicznego i zaczynają płacić wielokrotnie niższe rachunki. O tym, że to VoIP nie wiedzą i wcale ich to nie interesuje. Ważne jest to, że jakość rozmów jest taka sama, a rachunki dużo niższe niż u tradycyjnych operatorów - mówi Jakub Dwernicki, prezes zarządu Inotel SA.
całość na IDG: http://www.idg.pl/news/100620.html
kiedy u nas?
