Strona 1 z 1

POSZUKIWANY SPECJALISTA

PostNapisane: poniedziałek, 21 sie 2006, 18:46
przez copcat
potrzebuje kogos dobrze znającego sie na nagraniach audio do oczyszczenia cyfrowego nagrania z zaklucen i szumów.

PostNapisane: wtorek, 22 sie 2006, 09:02
przez copcat
takie programy to za malo, maja za slabe efekty badz ja nie potrafie ich wykorzystać do konca, to jest raczej prywatne nagranie.

PostNapisane: wtorek, 22 sie 2006, 09:17
przez r00t
to zależy jakiego rodzaju są zakłócenia. Nie wszystko da się usunąć.

Najlepsze programy do takiej roboty:
http://www.wwbw.com/Steinberg-WaveLab-6-i395670.music - WaveLab 6
http://www.algorithmix.com/en/renovator.htm#renovator - wtyczka reNOVAtor™

A tak na marginesie, trzeba być naprawdę DOBRYM z teorii żeby świadomie używać tych programów. To nie jest click'n'play ....jest tam masa narzędzi do profesjonalnej analizy i renowacji materiału dźwiękowego.

PostNapisane: wtorek, 22 sie 2006, 09:25
przez copcat
Właśnie dlatego przydał by mi specjalista który by to odpłatnie zrobil, chodzi tu głównie o szumy z ulicy, auta it...

PostNapisane: wtorek, 22 sie 2006, 09:38
przez r00t
a co jest że tak powiem do wyizolowania?

Moim zdaniem może być problem z usunięciem tła, łatwiej chyba wyizolować to co ma być słyszalne, ALE to zależy od poziomów sygnału. Jeżeli momentami tło jest wyżej niż sygnał izolowany (czyli zwyczajnie nie słychać tego co ma być słyszane) to może być ciężko, lub w ogóle nie da się tego zrobić. Zasada jest taka, że to co chcemy "wyciągnąć" musi być ponad poziom tego co zakłóca. Sygnał straci może dynamikę i zawęzi się pasmo, ale zrozumieć się da.

Generalnie renowacja dźwięku polega na usuwaniu jakiś trzasków, kliknięć, szumów (ale powstałych w wyniku przetwarzania sygnału) coś co łatwo usunąć ze względu na powtarzalność i charakterystykę - ulica to już bardzo złożone tło...

PostNapisane: wtorek, 22 sie 2006, 10:14
przez j0shu4
copcat wyslij mi na maila probke tego dzwieku
jutro usiade poslucham pogdybam zobacze co sie da wyciac i odesle efekt
jezeli cos z tego wyjdzie dogadamy sie