Nielegalne miniaturki

Tutaj rozmawiamy na tematy dotyczące oprogramowania komputerowego... (Linux, FreeBSD, Windows itp.)

Nielegalne miniaturki

Postprzez marek » środa, 22 lut 2006, 22:58

Decyzją amerykańskiego sądu firma Google w swojej wyszukiwarce grafik łamie prawa autorskie. Firma Perfect 10, zajmująca się sprzedażą grafik dla dorosłych, oskarżyła ich o to, że publikując miniaturki znalezionych grafik łamie ich prawa.

Sąd przyznał im racje, gdyż uznano, że miniaturki mogą powodować spadek zysków firmy, w której ofercie znajdują się między innymi grafiki na telefony komórkowe, a także zwiększać przychody Google z reklam. Perfect 10 domagał się także zlikwidowania funkcji pokazującej wyszukaną grafikę w kontekście oryginalnej strony, jednak uznano bezzasadność tych żądań. Zwaśnione firmy mają same wypracować rozwiązanie satysfakcjonujące obe strony.

Przedstawiciele Google wyrażają ubolewanie z wyników procesu, uważają, że wyrok nie zmieni sposobu działania ich stron i postanowili usunąć z wyszukiwarki wszystkie wpisy dotyczące firmy.

http://dobreprogramy.com/index.php?dz=1 ... #komentarz
Avatar użytkownika
marek
V.I.P
 
Posty: 410
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 18:01
Lokalizacja: sda6

Postprzez kulA » czwartek, 23 lut 2006, 19:04

czyzby wladza usa mscila sie na goglach za to ze firma nie chciala im przekazac informacji na temat tego czego szukaja amerykani??
paranoja
Avatar użytkownika
kulA
Rycerz forum
 
Posty: 1223
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 07:25
Lokalizacja: z domu

Postprzez Demurrer » czwartek, 23 lut 2006, 21:39

kulA napisał(a):czyzby wladza usa mscila sie na goglach za to ze firma nie chciala im przekazac informacji na temat tego czego szukaja amerykani??
paranoja


Jakeś to wykoncepował, ze tak się wyrażę?
Avatar użytkownika
Demurrer
Gwiazdor
 
Posty: 1553
Dołączył(a): środa, 8 lut 2006, 21:23
Lokalizacja: Bydzia

Postprzez kulA » czwartek, 23 lut 2006, 22:50

Demurrer napisał(a):
kulA napisał(a):czyzby wladza usa mscila sie na goglach za to ze firma nie chciala im przekazac informacji na temat tego czego szukaja amerykani??
paranoja


Jakeś to wykoncepował, ze tak się wyrażę?

znaczy ze co niby sobie wykoncepcowalem??
Avatar użytkownika
kulA
Rycerz forum
 
Posty: 1223
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 07:25
Lokalizacja: z domu

Postprzez Demurrer » piątek, 24 lut 2006, 07:56

kulA napisał(a):
Demurrer napisał(a):
kulA napisał(a):czyzby wladza usa mscila sie na goglach za to ze firma nie chciala im przekazac informacji na temat tego czego szukaja amerykani??
paranoja


Jakeś to wykoncepował, ze tak się wyrażę?

znaczy ze co niby sobie wykoncepcowalem??


Co ma władza w USA (w domyśle oczywiście ukochany Bush) do procesu wytoczonego przez prywatną firmę drugiej prywatnej firmie, w którym to procesie chodzi tylko i wyłączcie o pieniądze?
Avatar użytkownika
Demurrer
Gwiazdor
 
Posty: 1553
Dołączył(a): środa, 8 lut 2006, 21:23
Lokalizacja: Bydzia

Postprzez kulA » piątek, 24 lut 2006, 13:30

Demurrer napisał(a):
kulA napisał(a):
Demurrer napisał(a):
kulA napisał(a):czyzby wladza usa mscila sie na goglach za to ze firma nie chciala im przekazac informacji na temat tego czego szukaja amerykani??
paranoja


Jakeś to wykoncepował, ze tak się wyrażę?

znaczy ze co niby sobie wykoncepcowalem??


Co ma władza w USA (w domyśle oczywiście ukochany Bush) do procesu wytoczonego przez prywatną firmę drugiej prywatnej firmie, w którym to procesie chodzi tylko i wyłączcie o pieniądze?

do wytoczenia procesu nic, ale do werdyktu to juz moze conieco miec, zreszta napisalem to przymruzeniem oka
Avatar użytkownika
kulA
Rycerz forum
 
Posty: 1223
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 07:25
Lokalizacja: z domu

Postprzez kulA » piątek, 24 lut 2006, 14:30

SatH^Raa napisał(a):
kulA napisał(a):do wytoczenia procesu nic, ale do werdyktu to juz moze conieco miec, zreszta napisalem to przymruzeniem oka

W takim układzie brakło ;).

moja wina, braklo ;/
Avatar użytkownika
kulA
Rycerz forum
 
Posty: 1223
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 07:25
Lokalizacja: z domu


Powrót do :: software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości