Strona 1 z 1

Windows XP a procesor 64bit

PostNapisane: niedziela, 15 sty 2006, 11:06
przez Baltazar Gąbka
Jak wiadomo nie jest prosta sprawa zainstalowac windowsa xp 32bit na plyte z prockiem 64bit.

Niby w pewnym sklepie komputerowym mi zainstalowali ale posypal sie po tygodniu. wyskakuje slawetny niebieski obraz z bledami systemu i zamyka system.

Z racji ze nie chce miec do czynienia z tym sklepem to pytam o rade.

Oni zainstalowali windowsa po konfiguracji biosa, inaczej sie nie dalo.

Czy mimo ze wzialem przywrocenie ustawien biosa to czy moge spokojnie zainstalowac jeszcze raz windowsa czy jednak znowu zawola ze sie nie da i nie obejdzie sie bez fachowca?


Windows xp 64 nie wchodzi w gre bo ma wiele bledow i brakuje sterownikow.

Co z tym fantem zrobic?

PostNapisane: niedziela, 15 sty 2006, 13:51
przez Morland
pastor napisał(a):32bit na 64bit to jak wkladanie klocka-szescianu w dziurke owalna

W takim razie proponuję poprosić o pomoc Chucka Norrisa 8)

PostNapisane: niedziela, 15 sty 2006, 14:05
przez cichy
pastor napisał(a):32bit na 64bit to jak wkladanie klocka-szescianu w dziurke owalna ... jezeli cos zmienili w Biosie i udalo im sie zainstalowac, to widziales sam, ze to powoduje bledy... XP64 (w sumie kazdy OS jest w pewnym stopniu zabugowany), albo siakis linux :twisted: :twisted: :twisted:

tu sie z kolega zgodzic nie moge
instalowalem XP 32 na Athlonie 64 bitowym i dzialalo bez zadnych problemow, no tylko system nie wykorzystywal wszystkich mozliwosci procka

PostNapisane: niedziela, 15 sty 2006, 17:50
przez Baltazar Gąbka
prawdopodobnie ram szwankowal, na razie jest ok


A co do Chucka Norrisa to gosc potrafi wszystko

Bóg chciał stworzyć świat w 10 dni. Chuck Norris dał mu 6.

:D

PostNapisane: niedziela, 15 sty 2006, 18:03
przez cichy
Baltazar Gąbka napisał(a):prawdopodobnie ram szwankowal, na razie jest ok


A co do Chucka Norrisa to gosc potrafi wszystko

Bóg chciał stworzyć świat w 10 dni. Chuck Norris dał mu 6.

:D

no wlasnie, jesli masz A64 to Xp 32 spokojnie na nim ruszy i bedzie dzialal dobrze, A64 ma obsluge w dol do 32 i chyba 16 bitow tez

PostNapisane: niedziela, 15 sty 2006, 18:12
przez cichy
pastor napisał(a):
cichy napisał(a):
pastor napisał(a):32bit na 64bit to jak wkladanie klocka-szescianu w dziurke owalna ... jezeli cos zmienili w Biosie i udalo im sie zainstalowac, to widziales sam, ze to powoduje bledy... XP64 (w sumie kazdy OS jest w pewnym stopniu zabugowany), albo siakis linux :twisted: :twisted: :twisted:

tu sie z kolega zgodzic nie moge
instalowalem XP 32 na Athlonie 64 bitowym i dzialalo bez zadnych problemow, no tylko system nie wykorzystywal wszystkich mozliwosci procka

ale po co mi sprzet ktorego w pelni nie wykorzystam...w koncu po cos go kupuje :twisted: :twisted: :twisted: wiec to jest jak wkladanie tych klockow

ale to nie jest to samo co wkladanie klocka-szescianu w dziurke owalna - niewykonalne, chyba zes Chuck Norris. tu wkladasz maly klocek w duza dziurke, chyba ze chodzi Ci o rozmiary klockow :twisted: :twisted: :twisted:

PostNapisane: niedziela, 15 sty 2006, 18:17
przez Baltazar Gąbka
cichy napisał(a):
Baltazar Gąbka napisał(a):prawdopodobnie ram szwankowal, na razie jest ok


A co do Chucka Norrisa to gosc potrafi wszystko

Bóg chciał stworzyć świat w 10 dni. Chuck Norris dał mu 6.

:D

no wlasnie, jesli masz A64 to Xp 32 spokojnie na nim ruszy i bedzie dzialal dobrze, A64 ma obsluge w dol do 32 i chyba 16 bitow tez


z zainstalowaniem tez byl problem...Pastor swiadkiem

PostNapisane: niedziela, 15 sty 2006, 23:14
przez r00t
... system 32 bitowy powinien działać bez problemów na architekturze 64bitowej...

64bitowe komputery w domu to taka ładna falbanka... 64 bity nie przynoszą wzrostu wydajność w większości (jak nie we wszystkich) zastosowań domowych....

jeżeli już z instalowaniem Windowsa był problem to znaczy że sprzęt (jako całość) działa niestabilnie... i radzę z tym zrobić porządek.. bo zawsze coś będzie się sypać... Winodows od początku do końca powinien zainstalować się bezbłędnie.