Strona 1 z 1

Poważna luka w systemie windows.

PostNapisane: czwartek, 29 gru 2005, 09:30
przez r00t
Radzę uważać na to -> http://secunia.com/advisories/18255/ ...dość poważny błąd w windowsach... można sobie uruchomić dowolny kod.. np. jakiegoś shellcode'a lub inne paskudztwo... Po sieci krąży już dużo exploitów z kodami źródłowymi.. więc każdy może sobie stworzyć coś swojego na tą okazję.... Jeszcze nie ma patcha'a więc jest wesoło... :)

PostNapisane: czwartek, 29 gru 2005, 17:59
przez r00t
...nie koniecznie tylko IE... jak ktoś ci prześle super fajny obrazek i otworzysz go dwa razy klikając w niego gdy jest na dysku... to też uruchomisz kod.

PostNapisane: czwartek, 29 gru 2005, 22:59
przez Henry_Chinaski
Szift napisał(a):ale z tego co zrozumialem, problem dotyczy przegladarek IE
Mozilla Firefox, Opera i inne sa odporne na dzialanie tego exploita


mozilla standardowo pyta czy uruchomic costam.wmf, czy zapisac, a IE o nic nie pyta.

dajcie znac jak bedzie patch.

PostNapisane: środa, 4 sty 2006, 12:31
przez r00t
..wystarczy nie używać Internet Explorera... i już jest dużo bezpieczniej......

PostNapisane: piątek, 6 sty 2006, 12:02
przez Didi
sciagnolem latke a tu mi wyskoczyl blad ze uzywam innego jezyka systemu operacyjnego niz plik ktory sciagam co za porazka...

PostNapisane: piątek, 6 sty 2006, 12:04
przez Didi
ok blad juz mam :>