Strona 1 z 1

kde4 czyli QT4 w akcji

PostNapisane: czwartek, 27 paź 2005, 14:14
przez Karol
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PostNapisane: czwartek, 27 paź 2005, 19:03
przez Sato
pewnie w praktyce bez pentaka IV 2Ghz i 1Gb ram nie podchodz :P

PostNapisane: niedziela, 30 paź 2005, 10:03
przez Karol
Sato napisał(a):pewnie w praktyce bez pentaka IV 2Ghz i 1Gb ram nie podchodz :P

Pastor napisał(a):czyzby odpowiedz na Windows Vista?
ale jak to z KDE bywa, to duzo wazy i zzera zasobow... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


O jakiej praktyce mówisz Sato ? Kde4 jest żeby to najdelikatniej ująć "w powijakach" a i to może wydać się zbyt stanowczym stwierdzeniem... Zainteresowanym kde4 polecam link KDE 4.0 Feature Plan, nadmienię, że optymistyczny termin ukazania się nowego WM to końcówka przyszłego roku...
Zrzuty ekranów które zamieściłem są jedynie próbą nakreślenia możliwości biblioteki QT4, na której kde4 będzie bazowało... Cała rozmowa na temat wymagań sprzętowych kde4, na dzień dzisiejszy w mojej opinii powinna zamknąć się cytatem ze strony http://www.trolltech.com Trolltech Launches Major New Version of Qt, dla precyzji cyt.
Kod: Zaznacz cały
"Speed and memory consumption improvements: Development teams can utilize Qt's advanced functionality while consuming less memory and resources. Users of complex, high performance applications will be able to get more processing done with existing computing power."
Co w skrócie oznacza "wzrost zaawansowanej funkcjonalności przy jednoczesnym mniejszym zużyciu zasobów jak i pamięci, oraz wzmianka, iż użytkownicy będą wstanie osiągnąć większą wydajność przy wykorzystaniu istniejącej mocy obliczeniowej".
Sądzę, że w zgodnie z obecnym stanem rzeczy stwierdzenia typu "bez pentaka IV 2Ghz i 1Gb ram nie podchodz", lub "czyzby odpowiedz na Windows Vista? ale jak to z KDE bywa, to duzo wazy i zzera zasobow..." są przed wczesne i mało wiarygodne... Kiedyś ludzie twierdzili, że Ziemia jest płaska a okazało się inaczej... Powstrzymajcie się z komentarzami tego typu do wydania kde4, a mówie to dlatego, że nie koniecznie musicie mieć rację a czytające was osoby "postronne" wprowadzacie w błąd... Nawiązując do wypowiedzi "Pastora", Windows Vista (czy raczej "Windows hasta la vista") nie stanowi nawet po części konkurencji dla linuxa, nie rozumiem dlaczego porównujesz system Windows do WM (window managera) Kde.
Mam cichą nadzieję ze moja wypowiedź nie zrodzi na tym forum kolejnego "wm flame"...

Dla podsumowania i przejrzystości:
Qt Reference Documentation (Open Source Edition)
Trolltech Launches Major New Version of Qt
KDE 4.0 Feature Plan

Miłej lektury...
cheers

PostNapisane: poniedziałek, 31 paź 2005, 14:53
przez marek
Pastor, ale skoro QT4 ma być mniej zasobozerne niż QT3 to i wymagania KDE nie powinny wzrosnąć (wszystko w sferze "gdybań" rzecz jasna, bo fotki Karola mówia o teoretycznych mozliwościach a nie działającym systemie)

PostNapisane: poniedziałek, 31 paź 2005, 15:04
przez marek
pastor napisał(a):alez ja o tym dobrze wiedzialem od poczatku... :twisted: :twisted: :twisted:
wiesz co, dla zwykłego śmiertelnika masz zbyt daleko idące skróty myślowe