Przeglądarki stron www

Tutaj rozmawiamy na tematy dotyczące oprogramowania komputerowego... (Linux, FreeBSD, Windows itp.)

Postprzez marek » czwartek, 8 cze 2006, 15:22

irma Google wydała właśnie nową wtyczkę dodającą do przeglądarki Firefox funkcję przechowywania na serwerach wyszukiwarki pełnych ustawień programu. Dzięki temu, na każdym używanym przez nas komputerze przeglądarka będzie zachowywać się tak samo, uzyskamy także dostęp do naszych zakładek, historii, cookies i zachowanych haseł.
Dane przechowywane przez Google Browser Sync są szyfrowane, do skorzystania z nich potrzebny jest wybrany przez nas podczas instalacji PIN. Jest to o tyle istotne, że dane przechowywane przez przeglądarkę trafiające w niepowołane ręce mogą przysporzyć nam sporo kłopotów, takich jak chociażby przejęcie kontroli nad internetowym kontem bankowym. Z tego względu, z nowego rozszerzenia Google nie powinno się korzystać na publicznie dostępnych komputerach.
Google Browser Sync dostępne jest tylko w wersji dla Firefoksa od wersji 1.5, na wszystkich obsługiwanych przez nią systemach operacyjnych. Rozszerzenie można zainstalować na stronie Google.
Tymczasem, aplikacja Google Toolbar w wersji dla Firefoksa wyszła z fazy testów beta, programiści poprawili w niej wiele błędów i uznali ją za stabilną. Więcej na stronie dodatku.

------------------------------
http://dobreprogramy.com/index.php?dz=15&n=4158
------------------------------
- przechowanie zakałdek to nie jest problem
- resztę można zarchiwizować za pomocą Mozilla Backup
- ile hasełek wywędruje w świat, pozostawionych na "obcych" komputerach?
- nie lepiej portable Firefox na USB?
Avatar użytkownika
marek
V.I.P
 
Posty: 410
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 18:01
Lokalizacja: sda6

Postprzez r00t » czwartek, 8 cze 2006, 20:30

marek napisał(a):- przechowanie zakałdek to nie jest problem
- resztę można zarchiwizować za pomocą Mozilla Backup
- ile hasełek wywędruje w świat, pozostawionych na "obcych" komputerach?
- nie lepiej portable Firefox na USB?


no brawo gogle :) mi tam pasuje takie narzędzie.

- no nie jest problem ale jak się używa 5 komputerów w 8 miejscach to jest mały kłopot.
- i co z tego, że można zarchiwizować - tutaj chodzi o wygodę... klick hasło/login i jest :)
- moich hasełek "zero" ... jeżeli loguję się gdzieś to zawsze po SSLu i zawsze używając ekranowej klawiatury i zawsze klikam "wyloguj" - tak już mam :)
- nie lepiej - ano dlatego, że nie mam ochoty łazić wszędzie z USB... rozwiązanie gogle zapewni mi to, że będę miał takie same ustawienia na wszystkich foxach których używam na różnych systemach/komputerach

Dla mnie bomba :) i zgadzam się z tym, że to nie jest na komputery publicznie dostępne, ale jak się ma dwa albo trzy komputery, których używa się personalnie, to na pewno będzie teraz wygodniej.

ps. zawsze można zrezygnować z zapamiętywania haseł na zdalnym serwerze
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez r00t » piątek, 9 cze 2006, 13:33

...no i soft zainstalowany :) muszę przyznać, że działa to pięknie. Tak jak pisałem wyżej - nie ma obowiązku zapamiętywania haseł.. Dane są bezpieczne na komputerze Google. Szyfrowanie odbywa się na podstawie PINu - więc jak ktoś się wysili z pinem to rozszyfrowanie będzie bardzo utrudnione lub niemożliwe. Gogle tak że nie ma dostępu do tych informacji. Wszystko zapisane jest po zaszyfrowaniu. (polecam poczytać FAQ)

No i ważne jest to aby do przeglądarki miała dostęp tylko osoba, która jest uprawniona :) ale to jest tak samo jak byśmy zapamiętywali hasła na lokalnym dysku.

Podsumowując - pomysł nie jest nowy - bo są inne wtyczki do tego, ale realizacja gogle jest solidna i funkcjonalna. Polecam wtyczkę osobom, które np. mają dwa systemy na jednym komputerze - to już jest wielkie ułatwienie w korzystaniu z Foxa.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Poprzednia strona

Powrót do :: software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości