wirus

Tutaj rozmawiamy na tematy dotyczące oprogramowania komputerowego... (Linux, FreeBSD, Windows itp.)

wirus

Postprzez killer » niedziela, 30 gru 2007, 16:20

startujący komputer natychmiast pokazuje okno wyboru rodzaju startu windows xp(normalny, awaryjny itp) a potem zaraz restartuje i zaczyna sie od nowa...raz pokazał jakis komunikat o stpd.sys...co jest grane? jak to naprawic?domyslam sie ze to wirus :-(
killer
Ważniak

Postprzez r00t » niedziela, 30 gru 2007, 16:28

może być wirus a może to być awaria wirtualnego sterownika SCSI (nieszczęsne sptd.sys) od programów które mają emualację napędu CD/DVD (Daemon Tools, Alcohol itp...) spróbuj wybrać z tego menu na początku opcję "ostania dobra konfiguracja" ...jeżeli to nie pomoże to jakoś trzeba się dostać do tego windowsa i ręcznie odinstalować ten sterownik (jak to zrobić nie mam pojęcia - poogogluj) - jeżeli się nie da to reinstall systemu.
r00t
Administrator

Postprzez Viru$ » niedziela, 30 gru 2007, 16:43

Bart PE XP v6.0 - Awaryjny system bootowalny z CD
Ewentualnie mozesz uruchomic maszyne w trybie awaryjnym z obsluga siecie, zrobic skanowanie online, przejrzec dziennik bledow systemowych. Jezeli to nie pomoze, wloz plyte z XP do napedu, uruchom instalatora windy, po ekranie, gdzie akceptujesz warunki licencji (klawisz F8), wybierasz do instalacji partycje na ktorej juz masz Winde, koputer pokaze Ci komunikat o wykrytej instalacji XP, i zapyta czy naprawic. Wybierasz opcje naprawy i jazda ;) Masz Winde ze swiezymi systemowkami i odswiezona konfiguracja sprzetowa, a do tego nie tracisz zainstalowanych programow, dokumentow, etc...
Viru$
Dyskutant

Gadu-Gadu: 3365770

Postprzez killer » niedziela, 30 gru 2007, 17:46

hm...a czy którys z Was jest w stanie zrobic to fizycznie? :-)
oczywiscie sie odwdzięczę odpowiednio...dokumenty i programy to nic-ale na tym dysku jest kilkaset niezgranych zdjęć o wartości :roll: recz nieocenionej...
jesli tak to prosze o info na priv
killer
Ważniak

Postprzez Viru$ » niedziela, 30 gru 2007, 17:53

Chetnie bym pomogl, ale musisz dojechac ;)
Wybor nalezy do Ciebie ;P
Do Szpitala w Cambridge latwo trafic :twisted:
Viru$
Dyskutant

Gadu-Gadu: 3365770

Postprzez killer » niedziela, 30 gru 2007, 17:54

Viru$ napisał(a):Chetnie bym pomogl, ale musisz dojechac ;)
Wybor nalezy do Ciebie ;P
Do Szpitala w Cambridge latwo trafic :twisted:

:-)
najważniejsze dobre checi...jak nikt mi tu nie pomoze zjawie sie,pamietaj :lol: :lol: :lol:
killer
Ważniak

Re: wirus

Postprzez apolonia1235 » poniedziałek, 25 maja 2015, 09:17

hejka,
ja ostatnio też miałam podobny problem i pomógł mi kolega. Jak już naprawi mi kompa:)to zainstalował miedzy innymi nowego antywirusa Panda Cloud Antivirus, bo miałam avasta ale doradził mi żeby z niego zrezygnować.Słyszał ktoś o antykeylogger SpyShelter?Prosze o jakiekolwiek onfo:)
apolonia1235
Nowicjusz

Powrót do :: software