Cos dla amatorow przegladarki internet explorer

Tutaj rozmawiamy na tematy dotyczące oprogramowania komputerowego... (Linux, FreeBSD, Windows itp.)

Cos dla amatorow przegladarki internet explorer

Postprzez MzK » niedziela, 9 lip 2006, 11:40

Ameryki nie odkryli ale stronka fajna tak dla informacji:

Kod: Zaznacz cały
[b]Niebezpieczne Ctrl+C[/b]
Używanie kombinacji klawiszy Ctrl+C do kopiowania określonych treści może być wyjątkowo niebezpieczne podczas surfowania w internecie gdy używa się przeglądarki Microsoftu.
Łatwo można się o tym przekonać, wykonując następujące czynności:

1. Zaznacz dowolny tekst i naciśnij Ctrl+C

2. Kliknij na link www.friendlycanadian.com/applications/clipboard.htm by zobaczyć co skopiowałeś/aś

W ten sposób zadziwiająco łatwo jest wykraść istotne dane z naszego komputera.



Jak zatem się przed tym uchronić? Oto, co należy zrobić:

1. W Internet Explorerze wejdź w Narzędzia>Opcje internetowe>Zabezpieczenia
2. Wybierz opcję Poziom niestandardowy i odznacz pozycję „Zezwól na operację wklejania przez skrypt”.

znalezione na www.cba.pl:
Avatar użytkownika
MzK
Dyskutant
 
Posty: 131
Dołączył(a): poniedziałek, 22 sie 2005, 20:01
Lokalizacja: na wygnaniu

Powrót do :: software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość