Zamkniety najwiekszy server eDonkey! ot pazerne łosie

Tutaj rozmawiamy na tematy dotyczące oprogramowania komputerowego... (Linux, FreeBSD, Windows itp.)

Zamkniety najwiekszy server eDonkey! ot pazerne łosie

Postprzez Didi » niedziela, 26 lut 2006, 13:00

Belgijska Policja Federalna zamyka Razorback2.....


Belgijska Policja Fedaralna zamknęła jeden z najbardziej znanych serwerów sieci eDonkey2000, czyli Razorback2. Jest dość poważny cios w
użytkowników sieci eDonkey2000 w szczególności dla tych, którzy korzystali z klentów tej sieci np. eMule. Serwer ten był serwerem indeksującym, legalnośc indeksowania może nie jest do końca ustalona prawnie, lecz działania Belgijskiej Policji Federalnej, wydają się co najmniej kontrowersyjne. W chwili obecnej tylko tzw. serwery "Fake" Razorback są online. Administrator serwera został aresztowany. Najnowsza wiadomość prasowa MPA donosi, iż policyjne "akcje" przeprowadzono również w Szwajcari, zatrzymano tam operatora strony oraz przeszukano jego dom. Z serwerów Razorback2 oraz Razorback 2.1, korzystało dziennie prawie milion uzytkowników tej sieci p2p......


MPAA (Motion Picture Association of America), nie poprzestaje na zamknięciu serwerów Razorback. Organizacja zapowiedziała dalszą walkę z internetowym piractwem, w doniesieniach prasowych organizacja anty-piracka ogłosiła, że celem priorytetowym w chwili obecnej jest dla nich walka z sieciami: BitTorrent oraz eDonkey2000, a przede wszystkim ze stronami indeksującymi zasoby tych sieci p2p oraz zasoby grup typu "Usenet" czyli "NZB". W Sądzie Federalnym w USA, MPAA złożyła jak na razie siedem pozwów przeciwko
właścicielom stron indeksujących "NZB". Atakowane strony to w przypadku Newsgroup: NZB-Zone.com, BinNews.com oraz DVDRs.net.BitTorrent: ISOHunt,TorrentSpy, NiteShadow.com, BTHub.com oraz TorrentBox.com;eDonkey2000: Ed2k-It.com. "(...) Wyłączenie tych potężnych stron, indeksujących pliki objęte prawem autorskim, będzie kolejnym krokiem w walce przeciwko piractwu internetowemu (...)" stwierdził w wywiadzie John G. Malcolm, z "Worldwide Anti-PiracyOperations".
Avatar użytkownika
Didi
Rycerz forum
 
Posty: 1335
Dołączył(a): środa, 18 cze 2003, 10:34
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Tomash » niedziela, 26 lut 2006, 19:10

No nie dobrze, w sumie te razorbackopodobne działaja, rozprawiono sie podobnie jak z serwisem suprnova, ale zapewne udoskonalą się pozostałe i ruch sieci będzie pewnie skierowany na któryś server edonkey. Nic w przyrodzie nie ginie :P
Avatar użytkownika
Tomash
Coś tam napisał
 
Posty: 61
Dołączył(a): piątek, 27 cze 2003, 18:07
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez marek » poniedziałek, 6 mar 2006, 20:25

Motion Picture Association of America (MPAA) założyło wczoraj siedem niezależnych spraw sądowych przeciwko stronom, dającym dostęp do nielegalnych danych zawartych w sieci eDonkey i Grupach Dyskusyjnych.

Strony z torrentami Isohunt.com, BTHub.com, TorrentBox.com i NiteShadow.com są na liście MPAA razem z TorrentSpy.com, która jest prawdopodobnie najczęściej odwiedzaną na świecie stroną, indeksującą pliki torrent w sieci.

Jednocześnie Ed2k-It.com, najpopularniejsza strona eDonkey, posiadająca ponad 46.000 zarejestrowanch użytkowników została namierzona razem ze stronami, traktującymi o grupach dyskusyjnych NZB-Zone.com, BinNews.com i DVDRs.net.


całość: http://amnezja.org/modules.php?name=New ... &sid=10702
Avatar użytkownika
marek
V.I.P
 
Posty: 410
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 18:01
Lokalizacja: sda6

Postprzez Flo » wtorek, 7 mar 2006, 17:29

joshua napisał(a):
Motion Picture Association of America (MPAA) założyło wczoraj siedem niezależnych spraw sądowych przeciwko stronom, dającym dostęp do nielegalnych danych zawartych w sieci eDonkey i Grupach Dyskusyjnych.

Strony z torrentami Isohunt.com, BTHub.com, TorrentBox.com i NiteShadow.com są na liście MPAA razem z TorrentSpy.com, która jest prawdopodobnie najczęściej odwiedzaną na świecie stroną, indeksującą pliki torrent w sieci.

Jednocześnie Ed2k-It.com, najpopularniejsza strona eDonkey, posiadająca ponad 46.000 zarejestrowanch użytkowników została namierzona razem ze stronami, traktującymi o grupach dyskusyjnych NZB-Zone.com, BinNews.com i DVDRs.net.


całość: http://amnezja.org/modules.php?name=New ... &sid=10702


na wszystko sa sposoby
Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Postprzez marek » poniedziałek, 20 mar 2006, 18:17

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie zabezpieczyli wczoraj główny serwer jednego z providerów internetowych z powiatu bialskiego. Ponad 400 klientów firmy mogło swobodnie korzystać z umieszczonych na serwerze nielegalnych plików z filmami, muzyką oraz programami komputerowymi. Dokonano też przeszukań w mieszkaniach 12 użytkowników sieci.

Oprócz legalnej działalności, operator sieci oferował za drobną opłatą dostęp do nowości filmowych, zasobów muzycznych, a także programów i gier komputerowych. W ramach "wymiany" użytkownicy sieci mogli także wgrywać własne filmy, gry czy programy. W celu pozyskania nowych klientów provider w ulotkach reklamowych posunął się do tego stopnia, że oprócz zasadniczej usługi podłączenia do Internetu, proponował dostęp do 1000 GB danych z najnowszymi filmami, grami i muzyką. Wczoraj policjanci weszli do pomieszczenia, w którym znajdowała się serwerownia firmy, zabezpieczając sprzęt na którym bezprawnie udostępniane było kilkaset komercyjnych gier i programów komputerowych, filmów oraz kilka tysięcy utworów muzycznych mp3, o łącznej wartości kilkuset tysięcy złotych. Przeszukane zostało także prywatne mieszkanie administratora sieci, w którym zabezpieczono sprzęt i pirackie oprogramowanie.


podkreślenie moje,
źródło i całość: http://dobreprogramy.com/index.php?dz=1 ... #komentarz
Avatar użytkownika
marek
V.I.P
 
Posty: 410
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 18:01
Lokalizacja: sda6

Postprzez Didi » poniedziałek, 20 mar 2006, 18:34

ale numer niektorzy maja naprawde niezle pod sufitem...
Avatar użytkownika
Didi
Rycerz forum
 
Posty: 1335
Dołączył(a): środa, 18 cze 2003, 10:34
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Postprzez marek » środa, 29 mar 2006, 17:02

coś się jednak zmienia:
Jak podaje serwis CDRinfo.pl za cdfreaks.com Niemcy, którzy nielegalnie ściągają filmy lub muzykę z sieci na prywatne potrzeby ryzykują dwuletnim pobytem w więzieniu. Każdy, kto ściąga filmy do celów komercyjnych może zostać pozbawiony wolności na okres do 5 lat. Środki te zostały podjęte zaraz po agresywnej kampanii przemysłu filmowego w Niemczech, największego rynku w Unii Europejskiej.

Günther Krings, chrześcijański demokrata i rzecznik ds. prawnych, powiedział: Nie powinno być prawnych różnic pomiędzy kradzieżą gumy do żucia ze sklepu a dopuszczaniem się nielegalnego pobierania danych. Nowe przepisy zostały uchwalone w poniedziałek.
Źródło: CDRinfo.pl
dobreprogramy.com
Avatar użytkownika
marek
V.I.P
 
Posty: 410
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 18:01
Lokalizacja: sda6


Powrót do :: software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość