Głośniki a foobar2000.

Tutaj rozmawiamy na tematy dotyczące oprogramowania komputerowego... (Linux, FreeBSD, Windows itp.)

Postprzez Sato » wtorek, 21 mar 2006, 22:30

r00t napisał(a):(...)wracając do tematu nie uważam żeby odgrywanie dwukanałowego stereo w 4 głośnikach było bezsensem... (...)

nie poruszyliscie kwestii najistotniejszej.. mianowicie rozmieszczenia zrodeł dzwieku...
odgrywanie dwukanałowego stereo w 4 głośnikach nie jest bezsensem, pod warunkiem, ze glosniki stoja tuz kolo siebie, lewy do lewego, prawy do prawego... (ale nie o to przeciez chodzi)... natomiast jesli ustawisz kazdy glosnik np. w osobnym rogu pokoju, to poprawną scene akustyczną szlag trafia...
ustawienie dwoch par głosnikow grajacych to samo, na przeciwko siebie, powoduje jedynie dodanie poglosu... złudnego wrazenia przestrzeni... wiec jesli zalezy Ci na wierności i jakości tego co "autor utworu" miał na myśli to odstąpisz od tej konfiguracji... a jesli mają tylko grac glosniczki, to spoko :)
temat D ProLogic i innych algorytmow byl tutaj zbedny
Avatar użytkownika
Sato
Dyskutant
 
Posty: 198
Dołączył(a): niedziela, 29 cze 2003, 22:24
Lokalizacja: z Marsa :)

Poprzednia strona

Powrót do :: software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość