"Poza szlakiem - nieznane oblicza Mongolii" w dniu 23.01.20

Czyli mini informator kulturalny w zasięgu jednego kliknięcia. Jeżeli masz informację o imprezach które odbywają się w naszym mieście, podziel się nimi tutaj.

"Poza szlakiem - nieznane oblicza Mongolii" w dniu 23.01.20

Postprzez domidiada2 » czwartek, 21 sty 2010, 10:25

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu podróżniczego "ZA HORYZONTEM" - "Poza szlakiem - nieznane oblicza Mongolii", które odbędzie się 23 stycznia 2010 o godzinie 17:00.

Impreza zatytułowana „Poza szlakiem - nieznane oblicza Mongolii” poświęcona jest podróży po tym przepięknym i rozległym kraju. Ekspedycja odbyła się w ramach projektu „Gobi”, realizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Kod_Krowa. Głównym celem dwumiesięcznej wyprawy była chęć przybliżenia współczesnym mieszkańcom europejskich miast, sposobu i warunków życia ludów Mongolii. Przestrzeń ich funkcjonowania jest cywilizacyjnie całkowicie odmienna od tej, do której przywykliśmy. Autorki pokazu Kasia Mateja i Magda Skowrońska chciałyby zaprezentować te różnice serią fotografii dokumentujących wyprawę. Pokaz składa się z kilkuset zdjęć reportażowych ułożonych chronologicznie od podróży koleją transsyberyjską, przez bezkresne stepowe tereny, stolicę Ułan Bator, aż do jej zakończenia. Pokaz ubarwiony jest narracją uczestniczek.
Dodatkowym punktem programu jest projekcja 40 minutowego filmu "Dukha" w reżyserii Kasi Mateji. Film wzbogacony jest o improwizowane dźwięki muzyki na żywo granej przez dj Top Cuta.
„Chcemy podzielić się naszymi wrażeniami, przybliżyć obyczajowość i mentalność ludzi tamtego rejonu, a przede wszystkim unaocznić sposób życia grup nomadycznych czy przeciętnych mieszkańców Gobi, którzy żyją po części w zgodzie z naturą, z drugiej strony używają zdobyczy cywilizacyjnych zachodniego świata, co daje w rezultacie dość osobliwy kolaż. Całą podróż zorganizowałyśmy własnymi siłami, uczyłyśmy się na bieżąco próbując sprostać nieoczekiwanym zwrotom wyprawy często spowodowanym zwykłymi kulturowymi odmiennościami. Z tej to przyczyny, mamy nadzieję, że nasza relacja podczas pokazu slajdów, dostarczy wartości edukacyjnych przybliży oblicze tej azjatyckiej krainy wszystkim tym, którzy być może w taka podróż wybrać się planują.”

WSTĘP WOLNY
ZAPRASZAMY
domidiada2
 
Posty: 0
Dołączył(a): czwartek, 21 sty 2010, 10:10

Powrót do :: co, gdzie, kiedy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron