Wojna na Kaukazie

To jest kawałek forum dla ludzi którzy mają coś do powiedzenia na tematy polityczne, społeczne czy gospodarcze. Masz ciekawe poglądy, chcesz się podzielić swoimi przemyśleniami, skomentować wydarzenia z kraju lub świata, proszę bardzo...

Re: Wojna na Kaukazie

Postprzez KAROLLA » poniedziałek, 11 sie 2008, 19:13

Ja mysle, ze jestesmy swiadkami ogromnej tragedii narodu Gruzinskiego.
Rowniez, "napinaniem' miesni poteg rzadzacych swiatem. Czyli : Rosji, USA. Uwazam rowniez, ze atak USA na Irak dal teraz wolna reke Rosji w zaatakowniu Gruzji.
Kazdy z nich robi porzadek u siebie na podworku.... a Gruzja, no coz, pionek do przesuniecia na szachownicy. Takie sa realia.

A dla Polakow test, Rakiety USA u nas czy uklad z UE. Tylko, ze UE zaczyna dopiero militarne raczkowanie. Jest w powijakach. Tak naprawde Swiatem rzadzi Rosja i Ameryka.
A i wydaje mi sie, ze Rosja ze swoja niezaleznoscia energetyczna obecnie przewaza USA.
Europa zalezy od rosyjskiego gazu i czesciowo ropy. Bedzie sie wiec bardziej liczyc z Rosja niz Ameryka. Juz przeciez Niemcy wypowiedzialy sie, ze ta wojna, ktora sie rozpetala, to wina Gruzji.
Avatar użytkownika
KAROLLA
Twardziel
 
Posty: 107
Dołączył(a): piątek, 9 maja 2008, 20:12

Re: Wojna na Kaukazie

Postprzez KAROLLA » czwartek, 14 sie 2008, 21:10

Prezydent, Lech Kaczynski powiedzial za duzo podczas wizyty w Gruzji.
Kiepski z niego dyplomata. Kto to wyklada karty na stol i pokazuje Asy zaraz po rozdaniu kart.

Oby sie z tego nie rozpetala 3 wojna swiatowa... oczywiscie prowadzona nie na terenie Rosji czy USA ale krajow wschodnich... Polske wlaczajac.
Avatar użytkownika
KAROLLA
Twardziel
 
Posty: 107
Dołączył(a): piątek, 9 maja 2008, 20:12

Re: Wojna na Kaukazie

Postprzez Oscar » czwartek, 14 sie 2008, 22:14

A tak opisuje te wydarzenia portal polonijny. Polecam Karolla Tobie w szczególności.

http://wirtualnapolonia.wordpress.com/2 ... /#more-541
Oscar
Dyskutant
 
Posty: 133
Dołączył(a): środa, 14 maja 2008, 18:39

Re: Wojna na Kaukazie

Postprzez KAROLLA » czwartek, 14 sie 2008, 22:46

Avatar użytkownika
KAROLLA
Twardziel
 
Posty: 107
Dołączył(a): piątek, 9 maja 2008, 20:12

Re: Wojna na Kaukazie

Postprzez KAROLLA » czwartek, 14 sie 2008, 23:36

Avatar użytkownika
KAROLLA
Twardziel
 
Posty: 107
Dołączył(a): piątek, 9 maja 2008, 20:12

Re: Wojna na Kaukazie

Postprzez Oscar » niedziela, 17 sie 2008, 20:35

A tu inny, równie dobry tekst...special for you Karolla.

http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=477

Pozdrawiam Polonię w Kanadzie i USA. Chicago, Toronto, Boston, Montreal, Vancouver...
Oscar
Dyskutant
 
Posty: 133
Dołączył(a): środa, 14 maja 2008, 18:39

Re: Wojna na Kaukazie

Postprzez KAROLLA » poniedziałek, 18 sie 2008, 22:04

tak dokladnie...
mamy PYSZALKOW a nie politykow... z prezydentem i premierem na czele.
Avatar użytkownika
KAROLLA
Twardziel
 
Posty: 107
Dołączył(a): piątek, 9 maja 2008, 20:12

Re: Wojna na Kaukazie

Postprzez Sowa » wtorek, 19 sie 2008, 21:39

Niestey , niektóre polaczki marzą o mocarstwowej Polsce od morza do morza nie zadjąc sobie sprawy , że Polacy chcą spokojnego rozwoju w zgodzie z sąsiadami. Nie licża się ze swoimi wyborcami i chyba czas , by im podziękować.
USA swoimi bazami nas nie obroni a skłóci bardziej z Rosją.
Francja i Niemcy nie angażują się w konflikty , które wywołuje USA - czy Polska musi USA pomagać!????
Nie mogę patrzeć i słuchać wygłupów naszych 'dostojników" , którzy starają się nam szkodzić a nie dbać o dobre imię kraju nazywającego się jeszcze POLSKA. To już nie jest zabawne!
Miejmy nadzieję , że nowy prezydent USA wycofa się z tych głupot i bazy USA w Polsce nie powstaną a nasze wojska
z Iraku i Afganistanu wróca do kraju i przestaną brać udział w akcjach agresywnych a nie pokojowych.
Sowa
Dyskutant
 
Posty: 199
Dołączył(a): wtorek, 27 lut 2007, 20:11
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Re: Wojna na Kaukazie

Postprzez cushu » środa, 20 sie 2008, 15:49

A co ty wiesz o Polsce? poczytaj sobie "Jezioro Bodeńskie" Dygata, "Trans-Atlantyk" Gombrowicza, zanim zaczniesz dzielić ludzi na polaczków i Polaków. Nie takie kozaczki jak ty żyły w tym kraju przez 1000lat i trochę więcej widzieli świata niż wiadomości w tvn. Gdyby obok ciebie zginęło prawie 6 mln ludzi w imię abstrakcyjnego pojęcia "Polska" to może byś przestał szastać tymi słowami na lewo i prawo, ryjąc je dużymi literami w dziecinnej nadziei, że wielkość liter może podzielić na lepszych i gorszych.
Avatar użytkownika
cushu
Terminator
 
Posty: 763
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:38

Re: Wojna na Kaukazie

Postprzez Sowa » środa, 20 sie 2008, 19:57

CUSHU czytaj dalej literaturę i nie zabieraj głosu w sprawach , na których się nie znasz.
Trzeba coś wiedzieć o gospodarce i warunkach militarnych kraju , by na ten temat wypowiadać się.
A Ty pewnie jako napalony adorator człowieczka 1,65 cm bezmyślnie wypisujesz marzenia literackie.
Dołącz do tego trylogię Sienkiewicza z obroną Jasnej Góry i niech to zostanie dla Ciebie.
Ja chcę mieszkać w spokojnym kraju , gdzie nie muszę obawiać się o swoje jutro i mieć pewność ,
że wstając rano mam wodę , prąd i jeszcze mieszkam w SWOIM mieszkaniu!
Przyjrzyj się Gruzji - lecz okiem krytycznym a nie naiwnych publikacji TVP.
Może nawet mógłbyś tam pojechać i zobaczyć , jakie efekty oni osiągnęli atakując silniejszego
od siebie za podszeptem USA. To może nas czekać!!!
Sowa
Dyskutant
 
Posty: 199
Dołączył(a): wtorek, 27 lut 2007, 20:11
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Re: Wojna na Kaukazie

Postprzez cushu » środa, 20 sie 2008, 22:38

To co piszesz jest żenujące...
Ani słowem nie wypowiedziałem się na temat tarczy, więc nie widzę potrzeby twojego wtrącenia w sprawie wiedzy militarnej. Wiedza ekonomiczna też nie jest mi potrzebna, do tego, żeby zabierać głos jeżeli chodzi o świadomość narodową. Możesz sikać ciepłym moczem na dorobek kulturalny własnego kraju, ale nie ukrywaj swoich wypowiedzi za pojęciami, których nie rozumiesz, a które prawie wyłącznie łączą się ze wspólnotą kulturową.
Chcesz żyć w spokojnym kraju?
A ja chce żyć w kraju, w którym obywatele wyjeżdżając za granicę nie udają Francuzów, bo bycie Polakiem to siara, a wracając Niemców, bo to szpan. I nie chce żyć w kraju, gdzie epatuje się pojęciami Polski, polaczków, polaków i polski, odwołuje do symboli narodowych, za każdym razem kiedy kończą się argumenty.
To co zaszło dzisiaj podczas podpisywania dokumentów pomiędzy premierem a prezydentem było dziecinadą. Ale czytając twój pierwszy post, wcale się nie dziwie, że mamy właśnie takie dwie czołowe postaci w tym kraju. Posługujesz się tą samą retoryką. W czym pomagasz Polsce uzurpując sobie prawo do dzielenia na lepszych i gorszych z powodu przekonań? Na szkodę Polski. Dla dobra Polski. Dobry polak, zły polak. A czym jest dla ciebie ta Polska, którą tak się zasłaniasz?
Tutaj nigdy nie będzie lepiej dopóki cała energia będzie szła na przepychanki, kto więcej dla Polski, w imieniu Polski. Kto prawdziwy Polak, a kto podróbka. I nie dziw się, że twoje dzieci będą wolały pisać petycje o legalizację trawy w celach religijnych,chwalić etiopskiego cesarza, nie mając pojęcia kim był Kapuściński.. albo medytować całymi dniami, kiedy moda vintage dojdzie do epoki new age. Bo będą miały dosyć słuchania o Polsce, za którą stoją te puste przepychanki w żenującym stylu gdziekolwiek się nie ruszą.
Adidas ze swoimi trzema paskami, oznaczającymi potrójne wzmocnienie buta, też kiedyś było porządną i szanowaną marką... Tylko że z czasem, posługujący się namiętnie tym symbolem ludzie, doprowadzili paski do symbolu nie tylko wiochy i obciachu, ale i bezmyślnej przemocy. To samo się teraz dzieje z pojęciem Polski - bo dobrze jest komuś spuścić wpierdziel we wdzianku imieniem Polska.. nikt nie będzie dyskutował z tak wielkimi słowami.. bo nikt nie chce okazać się polaczkiem. Polska zamyka usta, jak widok trzech pasków w ciemnej szczecińskiej bramie. I powoli nazywanie się Polakiem, to taka sama siara, jak bycie dresiarzem. A wszystko przez to, że pewne pojęcia ukochali wypowiadać niewłaściwi ludzie.
Avatar użytkownika
cushu
Terminator
 
Posty: 763
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:38

Re: Wojna na Kaukazie

Postprzez KAROLLA » czwartek, 21 sie 2008, 17:00

Wiele jest "za i przeciw" Tarczy w Posce. W zaleznosci o czym pomysle tez mam duze watpliwosci w kazda strone.
Zastanawiam sie tylko, czy jak by byly wojska i Tarcza USA w Gruzji to Rosja mialaby odwage tak brutalnie ja najechac.
Mysle, ze nie, ze w pewnym stopniu sam fakt stania Tarczy USA w Gruzji powstrzymal by inwazje Ruskich na Gruzje. Tak jak z Rosja tak i z USA nikt woli jawnie nie zadzierac.

Polityka naszych czasow jest bardzo zawila i to zarowna miedzynarodowa jak i krajowa.
A Historia niestety dzieli sie na wojny i okresy miedzywojenne.

Jesli chodzi o polityke w naszym kraju, to mysle, ze polscy politycy dopiero sie rodza, ze to co mamy to ludzi, ktorzy udaja politykow bo tak naprawde nie mieli gdzie tej polityki uprawiac. PZPRowski system pozbawil mozliwosci, ksztaltowania sie politykow, takich z krwi i kosci. Nie bylo jak. Byla tylko jedna partia rzadzaca i podziemie, ktore z politykami jako takimi mialo nie wiele do czynienia.

Natomiast powracajac do polityki miedzynarodowej naszych czasow, to mamy wschodzace gwiazdy, potegi jak Chiny, czy powrot Rosji jako potegi po rozlamie na panstewka no i Zjednoczona Europe, ktora tez chce sie liczyc.... no i w tym calym ksztaltujacym sie podziale sil... Polske z Tarcza USA. Jest to narazie docieranie sie i przpychanie... wiec nie wiadomo jaki utworzy sie podzial i na jak dlugo...
Avatar użytkownika
KAROLLA
Twardziel
 
Posty: 107
Dołączył(a): piątek, 9 maja 2008, 20:12

Re: Wojna na Kaukazie

Postprzez Sowa » czwartek, 21 sie 2008, 20:09

CUSHU coś to czytanie nawiedzonej literatury pomieszało Twoją wypowiedź .
Mam zbyt "niskie wioskowe wykształcenie"9wg Ciebie) , by zrozumieć Twoje wzniosłe wypowiedzi .
Ja o tarczy nic nie wspominałem ani o naiwnej polityce 1,65 cm.
Komuna se ne vrati!
Z sąsiadami wolę żyć w zgodzie , szczególnie z takimi , od których jestem zależny lub
na których pomoc będę musiał liczyć w razie czego, np.by popilnowali mojego psa .
Tobie ciężko to zrozumieć - widocznie zbyt długo mieszkasz w metropolii i nie zrozumiesz życia wiejskiego.
Szabelką pobrzękiwaliśmy w historii bardzo często i stąd Polska przez długi czas nie istniała na mapie Europy.
Popierasz takie właśnie osoby , które chcą ten kraj zniszczyć , by pokazać swoje wielkomocarstwowe chore
marzenia.
Szkoda , że nie potrafisz swego mózdżku właściwie obiektywnie uruchomić.
O wszystkim decyduje ekonomia - niestety!!! A marzenia ... MARZENIA TRZEBA MIEĆ!!!
Życzę dużo rozsądku.
:lol:
Sowa
Dyskutant
 
Posty: 199
Dołączył(a): wtorek, 27 lut 2007, 20:11
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Re: Wojna na Kaukazie

Postprzez cushu » piątek, 22 sie 2008, 03:02

Avatar użytkownika
cushu
Terminator
 
Posty: 763
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:38

Następna strona

Powrót do :: wydarzenia, opinie, komentarze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron