Strona 1 z 1

Kant PO w sondażu ratyfikacyjnym.

PostNapisane: środa, 26 mar 2008, 06:49
przez Viru$
Na stronie PO pojawiła się sonda zatytułowana: czy posłowie powinni ratyfikować Traktat Lizboński? (…)

Wyniki wyglądały następująco:

Obrazek

Aż nagle...

Obrazek

Tak jakby proporcje się zmieniły...

Do oglądania animacji flash potrzebny jest flashplayer i obsługa Javascript.




Całośc -> http://www.pardon.pl/artykul/4359/sonda ... n24_zobacz
Więcej -> http://www.tuskwatch.pl/index.php/2008/ ... a-istniec/

Myślałem, że nikt inteligentny tak się nie zbłaźni...
Czy to są obiecane cuda Donalda?

Re: Kant PO w sondażu ratyfikacyjnym.

PostNapisane: środa, 26 mar 2008, 10:14
przez r00t
SatH^Raa napisał(a):A świstak siedzi i klika... hihihihi
Grunt to szukanie afery, każdy przecież wie jak wyglądają sondy w Internecie przy tak małej ilości głosów. :)


No dokładnie, a jak ktoś zna się trochę na Javie to może napisać sobie "świstaka" nawet z obsługą cookies...

Re: Kant PO w sondażu ratyfikacyjnym.

PostNapisane: środa, 26 mar 2008, 15:05
przez Viru$
Aha, czyli Admin portalu PO, po prostu zamiast zamknąc sondę, "stuningował" wyniki? Dwa razy? Jakoś ten "hakerski" wątek mi się nie klei.
IMO, reakcja PO w razie "ataku" na sondę byłaby zdecydowana. W końcu dysponują inteligentnymi ludźmi, którzy wiedzą jak wykreowac z tego wydarzenie medialne. Tymczasem wszystko sugeruje, że znowu dali się zaskoczyc z opuszczonymi spodniami.
Jeżeli to efekt błędnej decyzji któregoś z decydentów, to zgodzicie się, że niezbyt korzystny dla wizerunku PO.

Re: Kant PO w sondażu ratyfikacyjnym.

PostNapisane: środa, 26 mar 2008, 16:37
przez Viru$
Kolejny cud.
Tamta sonda zdjęta, pojawiła się nowa. Na wszelki wypadek głosować można tylko "za", opcja "nie" dostępna wyłącznie w pakiecie premium...
Juz nic nie rozumiem. Sonda z tylko jedną odpowiedzią? :shock:
Albo to kolejny "atak hakierów", albo ktoś robi sobie jaja.

http://www.platforma.org/aktualnosci/ne ... nikat.html

Dół strony.

Re: Kant PO w sondażu ratyfikacyjnym.

PostNapisane: środa, 26 mar 2008, 19:09
przez Viru$
Obrazek

Re: Kant PO w sondażu ratyfikacyjnym.

PostNapisane: środa, 26 mar 2008, 19:10
przez cichy
oooo to juz jest czepianie sie na sile :/

Re: Kant PO w sondażu ratyfikacyjnym.

PostNapisane: środa, 26 mar 2008, 19:11
przez r00t
...no mówili o tym dzisiaj w teleekspresie. ...rzeczywiście wygląda to trochę dziwnie... i jeszcze dziwniejsze jest tłumaczenie - "atak hackera" :) ...co prawda istnieje takie prawdopodobieństwo ale mnie się wydaje mało prawdopodobne, że hacker włamał się i tylko sondę podmienił :) nie zostawiając np. "haced by sup3r h4ck3r" ...prawdy się pewnie nie dowiemy, ale jeżeli ktoś z PO wpadł na genialny pomysł podmiany wyników to skucha hehe... prawda jest taka, że lepiej takich sond nie robić w ogóle... z powodów o których było pisane powyżej.

Re: Kant PO w sondażu ratyfikacyjnym.

PostNapisane: środa, 26 mar 2008, 19:31
przez Viru$
cichy napisał(a):oooo to juz jest czepianie sie na sile :/


cichy, czepianie się na siłę? Jaką rację bytu ma sonda z tylko jedną odpowiedzią? Nie kojarzy Ci się to z pewnymi metodami?
Sonda ma sondowac, a nie pokazywac jedyną słuszną prawdę :x

@ r00t. Wiesz co mnie gryzie? Jeżeli to faktycznie był flood ze skryptów, to czemu nie pokażą logów serwera, przecież to byłby najlepszy z możliwych dowodów. Ale myślę, że największym ich błędem była próba poprawiania wyników na siłę. Taka sonda już nie jest miarodajna i powinna byc od strzału zawieszona... A zmienianie w jakikolwiek sposób wyników to już manipulacja informacją. Zresztą nawet jeżeli usunęli posty na "nie", to skąd się nagle wziął taki skok ilościowy głosów "za"? Brakuje tu logiki. Zgadza się?