W szkołach do których chodziłem panował terror

To jest kawałek forum dla ludzi którzy mają coś do powiedzenia na tematy polityczne, społeczne czy gospodarcze. Masz ciekawe poglądy, chcesz się podzielić swoimi przemyśleniami, skomentować wydarzenia z kraju lub świata, proszę bardzo...

W szkołach do których chodziłem panował terror

Postprzez marek » sobota, 22 gru 2007, 12:29

W szkołach do których chodziłem panował terror, poniżano i łamano moje prawa

Czy to już nie przesada?! - zastanawia się "Fakt". Rzecznik praw ucznia bije na alarm, że nauczyciele bezprawnie wyrywają uczniów do tablicy.

Zaczęło się od odrabiania lekcji. Krzysztof Olędzki - rzecznik praw ucznia, o którym mało kto słyszał - podniósł raban na całą Polskę, że zadawanie uczniom prac domowych jest nielegalne. Zapowiedział, że w tej sprawie będzie interweniował w MEN - pisze "Fakt".
Według gazety zakaz zadawania prac do domu byłby rewolucją. I część rodziców chętnie temu przyklasnęła. Problem w tym, że Olędzki idzie jeszcze dalej: - Wyrywkowe odpytywanie przy tablicy jest upokarzające i powinno być zakazane - grzmi rzecznik. - Odbywa się przy całej klasie, wszyscy widzą, jak uczeń się męczy, gdy nie zna odpowiedzi. A to dla dziecka jest poniżające - tłumaczy. I straszy konstytucją: - Przeanalizowałem dokładnie prawo. Szkoły ograniczają swobodę młodego człowieka - dodaje.


http://www.wprost.pl/ar/120168/Rewolucja-w-szkolach/
Avatar użytkownika
marek
V.I.P
 
Posty: 410
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 18:01
Lokalizacja: sda6

Postprzez Colberg » sobota, 22 gru 2007, 18:20

Masakra - nie masakra. Jest wiele krajów europejskich, w których prace domowe nie są czymś normalnym. I nie mam tu na myśli Rumunii czy Albanii! Tak dzieje się, żeby za daleko nie szukać, w Szwecji i Finlandii - edukacyjnych potęgach (o czym świadczą międzynarodowe badania). Uważam, że popołudnia powinny być przeznaczone na rozwijanie zainteresowań młodych ludzi. A szkoła? Spełni swoje zadanie, jeśli zostanie dofinansowana: małe klasy, właściwe pomoce naukowe, dobrze zaopatrzone biblioteki, wyedukowani nauczyciele, sale gimnastyczne etc.
Avatar użytkownika
Colberg
Ważniak
 
Posty: 223
Dołączył(a): wtorek, 28 gru 2004, 21:51
Lokalizacja: Danzig

Postprzez rysio » niedziela, 23 gru 2007, 02:17

rysio
Terminator
 
Posty: 726
Dołączył(a): niedziela, 2 paź 2005, 15:47

Postprzez Colberg » niedziela, 23 gru 2007, 03:19

1. Co do Szwecji trochę się zagalopowałem (choć i tak jest lepsza od Polski). Finlandia jednak (obok Korei) to zdecydowany lider na świecie - jeśli chodzi o poziom edukacji. Link do badań? Proszę bardzo:

2. O pomoce naukowe troszczy się unia? Może dla wybranych szkół zawodowych i uczniów z dysfunkcjami... Jak ktoś zna szkolną rzeczywistość, to wie, że:
- często krzesła i ławki nie są dostosowane do wymagań rozwojowych dzieci,
- na wielu tablicach niewiele widać,
- sprzęt audio - video obecny jest w niewielu salach, a nawet jak jest, to i tak szkoły nie dysponują biblioteką medialną,
- żenujący jest stan księgozbiorów szkolnych bibliotek,
- internet w szkole (i sieć komputerowa) wcale nie jest czymś powszechnym,
- notoryczny brak piłek i innych przedmiotów wykorzystywanych na WF.
Można tak ciągnąć jeszcze długo...
3. Niewyedukowani nauczyciele? Chociażby uczący języków obcych. Notorycznie ich brakuje (pensje!), więc pracują ludzie totalnie przypadkowi. Jeszcze chwila - a podobny los spotka przedmioty zawodowe. Żaden młody inżynier nie zechce w szkole dla idei pracować. Obserwując z bliska - dostrzegam wiele potrzeb edukacyjnych, dla nauczycieli właśnie. Może nie tyle o merytryczną poprawność ich pracy chodzi, co o oprawę metodyczną...
Avatar użytkownika
Colberg
Ważniak
 
Posty: 223
Dołączył(a): wtorek, 28 gru 2004, 21:51
Lokalizacja: Danzig

Postprzez rysio » niedziela, 23 gru 2007, 05:33

rysio
Terminator
 
Posty: 726
Dołączył(a): niedziela, 2 paź 2005, 15:47

Postprzez Colberg » niedziela, 23 gru 2007, 14:36

Avatar użytkownika
Colberg
Ważniak
 
Posty: 223
Dołączył(a): wtorek, 28 gru 2004, 21:51
Lokalizacja: Danzig

Postprzez Colberg » niedziela, 23 gru 2007, 14:41

Avatar użytkownika
Colberg
Ważniak
 
Posty: 223
Dołączył(a): wtorek, 28 gru 2004, 21:51
Lokalizacja: Danzig

Postprzez rysio » niedziela, 23 gru 2007, 23:07

rysio
Terminator
 
Posty: 726
Dołączył(a): niedziela, 2 paź 2005, 15:47

Postprzez loisslane » czwartek, 27 gru 2007, 15:56

loisslane
 

Postprzez rysio » piątek, 28 gru 2007, 10:47

rysio
Terminator
 
Posty: 726
Dołączył(a): niedziela, 2 paź 2005, 15:47

Następna strona

Powrót do :: wydarzenia, opinie, komentarze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron