Strona 1 z 1

PostNapisane: niedziela, 9 gru 2007, 15:29
przez Mario
Jeśli jesteś w UK to po co Ci niestosowany w wolnych krajach kolejny biurokratyczny sposób wyciągania kasy od wolnych ludzi jak dowód osobisty? Paszport nie wystarcza?

Ale jeśli już Ci zależy to tu masz instrukcję zdobycia tego kuriozalnego kawałka plastiku.

S019 - Wydawanie dowodów osobistych po raz pierwszy

wniosek o wydanie dowodu

S021 - Wydawanie dowodów osobistych w miejsce utraconych

UWAGA
Składanie i odbiór dowodu osobistego musi nastąpić osobiście.
Nie zrobisz tego za 1 wizytą. Pomiędzy złożoniem wniosku a otrzymaniem dowodu upływa ponad 45 dni.

PostNapisane: poniedziałek, 10 gru 2007, 00:53
przez cushu
Coś mi się zdaje, że on jest w kraju gdzie ludzi stać żeby do bułki włożyć sobie kawałek mięsa w postaci kotleta, a nie szukać tańszych substytutów w postaci chipsów. Słyszałem nawet, że amerykanie jak każdy cywilizowany naród używają do frytek ketchupu, a nie octu jak Anglicy.. chociaż powiedzieli mi ostatnio że ten ocet to dlatego żeby zabić myśl o tym że wszystko w ich kraju ma kształt i smak ziemniaka.. ach te wolne kraje pełne wolnych ludzi których nikt nigdzie nie chce :lol: :lol:

A tak na temat http://www.mswia.gov.pl/portal.php?serw ... rch=459031

i ogólnie http://www.mswia.gov.pl/

PostNapisane: poniedziałek, 10 gru 2007, 15:43
przez Viru$
cushu napisał(a):[...] ten ocet to dlatego żeby zabić myśl o tym że wszystko w ich kraju ma kształt i smak ziemniaka..


Cushu, tutejsze ziemniaki to jakas pomykla. Jezeli kupujesz cos, co w dotyku przypomina plastik, gotujesz toto w 5 minut, a potem chocys wsypal niewiadomo ile przypraw, wciaz nie bedzie mialo smaku - to na pewno nie jest ziemniak :D

Oswald, na co ci dowod osobisty? Nie mozesz sobie zrobic lokalnego IDCard?

PostNapisane: sobota, 15 gru 2007, 19:14
przez cwancyk
oswald napisał(a):Ok, widze, ze latwiej mi bedzie starac sie o nowy paszport na miejscu. LOL 45 dni. smiechu warte. Uzyskanie polskiego (!) paszportu w usa zajelo mi 2 tygodnie.....Biurokracja rules...


osfi!!! stary zbóju!! kiedy zawitasz na stare śmieci??!!! hehehe :twisted: