Strona 1 z 2
Poezja wyborcza

Napisane:
piątek, 7 wrz 2007, 20:14
przez Konsul
Rzekł Mądrości raz Krynica"
Zmienić musi się lewica
Zmienić musi każdy z Was
Mówi Wam - magister Kwas"
-
Marne mamy dziś poparcie
Przegrywamy już na starcie
Nic nie dają duże brzuchy
Dalej mówią nam "komuchy"
I przynoszą marne zyski
Tłuste i czerwone pyski
-
W związku z tym totalna zmiana
jest koniecznie przewidziana
Przykład musi iść od góry
Niech no tam towarzysz który
raczy zmienić swe oblicze
- Tu na Ciebie, Leszku liczę!
Zwrócił Kwas się do Millera
- Zmienić musisz coś, cholera,
Być jak "nówka" i bez wstydu
Kandydować z listy LiDu.
-
Miller przejął się nie lada
Skoro tak "magister" gada
I wie cała zagranica,
że odmienia się lewica.
Musi więc zdecydowanie
ulec moja twarz odmianie.
I już wpadł w radosne pląsy
- Wiem, dokleję sobie wąsy!
-Takie małe, bierutowe
W nich oblicze mam surowe!
Raczej na Witosa może
Nie wiem, lepiej w nich czy gorzej?
Albo, niby przez przypadek
Takie, jakie nosił "Dziadek"
Sam już nie wiem, może broda
mojej twarzy zmiany doda.
Ale jaka? Na Geremka
Nie za mała, nie za cienka?
Chyba bardziej dziś jest w cenie
Takie Siwca owłosienie,
Chyba żeby jak Lenina
brody, twarz się dopomina.
Ciężkie czeka mnie zadanie
Może raczej uczesanie?
- Za fryzurą wprost przepadam,
jaką nosi Michnik Adam.

Napisane:
sobota, 8 wrz 2007, 06:26
przez wredniak
Kampanię wyborczą uważam za otwartą. Jak widać, będzie merytoryczna, pozytywna, itd.,itp.

Napisane:
sobota, 8 wrz 2007, 06:33
przez Konsul
A jakiś wierszyk kolega napisze? Może być merytoryczny i pozytywny
Trochę zacięcia literackiego trzeba w sobie poszukać


Napisane:
niedziela, 9 wrz 2007, 15:22
przez abebe
Baby, chłopy inne twory, znów zbliżają się wybory!
Będą wkrótce w październiku, kandydatów jest bez liku
I Ci starzy i Ci młodzi, z Kołobrzegu, z miasta Łodzi
Z innych sadyb i chutorów, wielu także jest doktorów
Jeden doktor sławny Czesław, dumny jak towarzysz Wiesław
Naród z Czesiem, Cześ z narodem, czoło, lico, ma marsowe
Cyngle na kichawie błyszczą, nie przymierzysz cukier kryształ
Co niedzielę jest w kościele, Cześ i jego przyjaciele
Modlą się - "spraw dobry Boże, niech Platformę pług zaorze
Niech Platformę kombajn zmieli, LPR niech pioorun strzeli
Zaoraj Samoobronę, i to SLD szalone
PSL - do paszy i cementu, a nie do Parlamentu"
Czesław wzrokiem Boga szuka " Wymiksuj też Karpiniuka
Spac przez chłopinę nie mogę, ne jem też i pic nie mogę"
Wtem : odezwał się Bóg dobry " Dobrze, Czsłąw będę szczodry
Widzę plagi, krew pożogi, czarny PR, płacze trwogi
Kaczyńskiego brudne nogi, widzę Ciebie, widzę potop
Biały fartuch i stetoskop, wracaj chłopie do zawodu, zajmij się leczeniem wrzodów
Politykę odpuśc sobie, dużo zdrowia życzę Tobie"
autor abebe, peyotl alpaga i siedem browarów( dolarganu nie liczę)

Napisane:
niedziela, 9 wrz 2007, 15:56
przez mimoza
Adanio mistrzem rymów jest ...
też bym chciał napisać wiersz
lecz gorączka mnie uziemia
pozbawia weny i natchnienia

Napisane:
poniedziałek, 10 wrz 2007, 19:47
przez abebe
Rzekł raz Kaczor do Kaczora, a już była późna pora
"Bracie drogi co tu robic? Cała zgraja chce nas dobic.
Siła złego na bliźniaki, wciąż się tworzą nowe paki
eLPeeRy z UPeeREM, Giertych, Tusk, Lepper z Millerem
O Kwaśniewskim już nie wspomnę, nasze dni są niespokojne"
Druga Kaczka łypie okiem, i tak mówi stojąc bokiem
"Przejdźmy do branży filmowej, życie tam jest sielankowe
Odnajdziemy się w tej roli, znowu coś się podpirdoli"
abebe i dwa harnasie

Napisane:
wtorek, 11 wrz 2007, 15:39
przez Wald
Konsul napisał(a):A jakiś wierszyk kolega napisze? Może być merytoryczny i pozytywny
Trochę zacięcia literackiego trzeba w sobie poszukać

Ten "wiersz" to ma być literatura? To kwintesencja nienawiści do myślących inaczej niż ty, ułożona w strofy. Czysta grafomania!

Napisane:
wtorek, 11 wrz 2007, 20:41
przez abebe
Wald napisał(a):Konsul napisał(a):A jakiś wierszyk kolega napisze? Może być merytoryczny i pozytywny
Trochę zacięcia literackiego trzeba w sobie poszukać

Ten "wiersz" to ma być literatura? To kwintesencja nienawiści do myślących inaczej niż ty, ułożona w strofy. Czysta grafomania!
Waldunia? a moje wierszyki, jak oceniasz?
adanio


Napisane:
wtorek, 11 wrz 2007, 20:56
przez Konsul
Wald napisał(a):Konsul napisał(a):A jakiś wierszyk kolega napisze? Może być merytoryczny i pozytywny
Trochę zacięcia literackiego trzeba w sobie poszukać

Ten "wiersz" to ma być literatura? To kwintesencja nienawiści do myślących inaczej niż ty, ułożona w strofy. Czysta grafomania!
Mistrzu, więcej luzu. Chyba wśród lewizny są chłopaki z poczuciem humoru? I nie wściskaj nienawiści w to wszystko, bo jak na razie to szafujesz tym pojęciem w stosunku do innych, a sam NIENAWIDZISZ Pisu i kaczorów. Ot taki paradoks światłego i tolerancyjnego lewuska

Weź przykład z Abebe, a propos Abebe już zaraz coś dam od siebie w ramach tej poezji życząc samych super rymów


Napisane:
czwartek, 13 wrz 2007, 08:56
przez Wald
abebe napisał(a):Wald napisał(a):Konsul napisał(a):A jakiś wierszyk kolega napisze? Może być merytoryczny i pozytywny
Trochę zacięcia literackiego trzeba w sobie poszukać

Ten "wiersz" to ma być literatura? To kwintesencja nienawiści do myślących inaczej niż ty, ułożona w strofy. Czysta grafomania!
Waldunia? a moje wierszyki, jak oceniasz?
adanio

Nic a nic nie oceniam ich wyżej pod względem merytorycznym. Tylko ich treść jest trochę bardziej dla mnie przyswajalna...


Napisane:
czwartek, 13 wrz 2007, 15:09
przez abebe
Tak myślałem! krytyk( bez urazy) się znalazł. w topicu dowcipy nie ma komentarzy, Konsul( Szacun!) założył temat "poezja wyborcza", jak masz Waldusiu wenę to coś napisz, jak nie to siedź cicho! bo kim Ty za przeproszeniem jesteś , żeby Nas krytykowac? Wisława Szymborska? za młody Walduś na Heroda jesteś . buehehehehehehhe
merytorycznie, to za przeproszeniem klocka w kiblu można postawic ( tu warzywka, tu mięsko, tu nabiał) a poezja? to poezja!
paniał?

Napisane:
piątek, 14 wrz 2007, 11:20
przez Wald
abebe napisał(a):Tak myślałem! krytyk( bez urazy) się znalazł. w topicu dowcipy nie ma komentarzy, Konsul( Szacun!) założył temat "poezja wyborcza", jak masz Waldusiu wenę to coś napisz, jak nie to siedź cicho! bo kim Ty za przeproszeniem jesteś , żeby Nas krytykowac? Wisława Szymborska? za młody Walduś na Heroda jesteś . buehehehehehehhe
merytorycznie, to za przeproszeniem klocka w kiblu można postawic ( tu warzywka, tu mięsko, tu nabiał) a poezja? to poezja!
paniał?
Jestem kimś, kto troche poprawniej posługuje się językiem polskim, niż Ty. A jeśli chodzi o wiek - to zdziwiłbyś się...
Bez wyrazów uszanowania za "kiblowy" język.
Hej!

Napisane:
piątek, 14 wrz 2007, 13:57
przez abebe
Wald napisał(a):abebe napisał(a):Tak myślałem! krytyk( bez urazy) się znalazł. w topicu dowcipy nie ma komentarzy, Konsul( Szacun!) założył temat "poezja wyborcza", jak masz Waldusiu wenę to coś napisz, jak nie to siedź cicho! bo kim Ty za przeproszeniem jesteś , żeby Nas krytykowac? Wisława Szymborska? za młody Walduś na Heroda jesteś . buehehehehehehhe
merytorycznie, to za przeproszeniem klocka w kiblu można postawic ( tu warzywka, tu mięsko, tu nabiał) a poezja? to poezja!
paniał?
Jestem kimś, kto troche poprawniej posługuje się językiem polskim, niż Ty. A jeśli chodzi o wiek - to zdziwiłbyś się...
Bez wyrazów uszanowania za "kiblowy" język.
Hej!
taaa, jasne, a łyżka na to niemożliwe
skąd mam wiedziec, że poprawniej posługujesz się językiem polskim, mam Ci wierzyc na słowo? nie znam Cię
łączę wyrazy .....

Napisane:
poniedziałek, 17 wrz 2007, 17:55
przez Wald
abebe napisał(a):Wald napisał(a):abebe napisał(a):Tak myślałem! krytyk( bez urazy) się znalazł. w topicu dowcipy nie ma komentarzy, Konsul( Szacun!) założył temat "poezja wyborcza", jak masz Waldusiu wenę to coś napisz, jak nie to siedź cicho! bo kim Ty za przeproszeniem jesteś , żeby Nas krytykowac? Wisława Szymborska? za młody Walduś na Heroda jesteś . buehehehehehehhe
merytorycznie, to za przeproszeniem klocka w kiblu można postawic ( tu warzywka, tu mięsko, tu nabiał) a poezja? to poezja!
paniał?
Jestem kimś, kto troche poprawniej posługuje się językiem polskim, niż Ty. A jeśli chodzi o wiek - to zdziwiłbyś się...
Bez wyrazów uszanowania za "kiblowy" język.
Hej!
taaa, jasne, a łyżka na to niemożliwe
skąd mam wiedziec, że poprawniej posługujesz się językiem polskim, mam Ci wierzyc na słowo? nie znam Cię
łączę wyrazy .....
To sobie poczytaj i porównaj moje i Twoje topiki.

Napisane:
poniedziałek, 17 wrz 2007, 20:23
przez abebe
Wald napisał(a):abebe napisał(a):Wald napisał(a):abebe napisał(a):Tak myślałem! krytyk( bez urazy) się znalazł. w topicu dowcipy nie ma komentarzy, Konsul( Szacun!) założył temat "poezja wyborcza", jak masz Waldusiu wenę to coś napisz, jak nie to siedź cicho! bo kim Ty za przeproszeniem jesteś , żeby Nas krytykowac? Wisława Szymborska? za młody Walduś na Heroda jesteś . buehehehehehehhe
merytorycznie, to za przeproszeniem klocka w kiblu można postawic ( tu warzywka, tu mięsko, tu nabiał) a poezja? to poezja!
paniał?
Jestem kimś, kto troche poprawniej posługuje się językiem polskim, niż Ty. A jeśli chodzi o wiek - to zdziwiłbyś się...
Bez wyrazów uszanowania za "kiblowy" język.
Hej!
taaa, jasne, a łyżka na to niemożliwe
skąd mam wiedziec, że poprawniej posługujesz się językiem polskim, mam Ci wierzyc na słowo? nie znam Cię
łączę wyrazy .....
To sobie poczytaj i porównaj moje i Twoje topiki.[/quote}
Tak też zrobiłem i uważam, że ja posługuję się lepiej językiem polskim!
nie bądź śmieszny
"przeczytaj topiki" buehehehehehehhehehehehehehehehe, corega aż mi wyleciała
wogóle to walisz, ups , sorry. Najsampierw, chciałem pau szanownemu uświadomic, iż artykułuje Pan myśli swoje, mówiąc delikatnie nie do końca synchronizując się kompatybilnie z wyznaczonym przez Imc Konsula tematem.czyli offtopy walisz Man Człowieku. Joł Ziom!!!