Strona 1 z 1

Koniec z reklamami w czasie programów?

PostNapisane: wtorek, 6 mar 2007, 21:27
przez Demurrer
http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/nie-bedzie-reklam-podczas-programow,879562,2943
Jeszcze w tym miesiącu do Sejmu ma trafić projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, zakazujący przerywania programów reklamami, o ile ich twórcy nie wyrażą na to zgody. Projekt przygotowuje Samoobrona. Dotyczyć ma zarówno mediów publicznych, jak i komercyjnych.

- Chcielibyśmy do ustawy o radiofonii i telewizji wprowadzić zapis ograniczający, a nawet blokujący wchodzenie z reklamami w czasie emisji w radiu lub telewizji audycji bez zgody ich autorów. Chodzi o to, by nie przerywać np. na reklamy emisji spektakli teatralnych, filmów - powiedział na konferencji w Szczecinie poseł Samoobronyszukaj Janusz Maksymiukszukaj.

Dodał, że planowane zmiany w ustawie są odpowiedzią na "liczne głosy twórców i ich spadkobierców". - Wychodzimy z założenia, że jest to (przerywanie programów reklamami - red.) niewychowawcze, nieeleganckie i niszczy się w ten sposób dzieła. Mamy tutaj bardzo duże wsparcie środowisk twórczych - powiedział Maksymiuk.
Rzecznik Samoobrony Mateusz Piskorski dodał, że kształt projektu będzie jeszcze konsultowany ze środowiskami twórców.

PostNapisane: środa, 7 mar 2007, 10:37
przez qrczak
WZT napisał(a):hm... a na czym maja prywatne stacje zarabiac??


Przejdą na abonament i większość ludzi zostanie z TVP. Albo będzie film, a później dwugodzinny bloczek reklamowy.

PostNapisane: środa, 7 mar 2007, 10:47
przez wredniak
Kto bedzie sponsorowal tzw.tworcow ?

PostNapisane: piątek, 9 mar 2007, 21:52
przez Sowa
Pomysł niegłupi.Zajrzyjmy do rozwiązań w UE - przecież zaglądanie nie boli!

PostNapisane: piątek, 9 mar 2007, 22:00
przez Colinare
Sowa, UE nie ma, mówisz chyba o WE? I nie zapominaj, że WE jest przeciw wolnemu rynkowi a wiec rozwojowi, zreszta wystarczy porównac wzrost gospodarczy WE, a krajów azjatyckich, które przekraczają 10%, a srednia dla Shenzen to 30%

PostNapisane: sobota, 10 mar 2007, 09:02
przez Demurrer
Colinare napisał(a):Sowa, UE nie ma, mówisz chyba o WE?


jak UE nie ma?
UE nie ma co prawda podmiotowości prawnej w rozumieniu prawa międzynarodowego, ale jest i działa na instytucjach wspólnot europejskich, w tym WE!

PostNapisane: sobota, 10 mar 2007, 11:31
przez Sowa
Sami nie wiecie ,co znaczą te skróty .
Zastanówcie się nad znaczeniem skrótu i piszcie logicznie.

PostNapisane: sobota, 10 mar 2007, 16:44
przez Demurrer
Sowa napisał(a):Sami nie wiecie ,co znaczą te skróty .
Zastanówcie się nad znaczeniem skrótu i piszcie logicznie.


Masz , dokształć się trochę.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wsp%C3%B3lnota_Europejska
Wspólnota Europejska (WE; fr. Communauté européenne - CE, ang. European Community - EC) - organizacja międzynarodowa będąca podstawą współpracy w ramach Unii Europejskiej. Do 1 listopada 1993 r. nosiła nazwę Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej (EWG). (...)
Wspólnota określana jest jako pierwszy filar Unii Europejskiej.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Unia_Europejska
Unia Europejska (skrótowo UE) – gospodarczo-polityczny związek dwudziestu siedmiu (od 1 stycznia 2007 r.) krajów europejskich, będący efektem wieloletniego zbliżania się krajów z Europy Zachodniej. (...)

Obecna Unia Europejska nie ma osobowości prawnej. (...)

Z punktu widzenia prawa międzynarodowego Unia Europejska jest organizacją międzynarodową nieposiadającą podmiotowości prawnej, bazującą na strukturach Wspólnot Europejskich i na zestawie kilkunastu tysięcy aktów prawnych


I Ty się określasz wykształciuchem ?? :lol:

PostNapisane: sobota, 10 mar 2007, 20:46
przez Sowa
A zrozumiałeś tekst , który ściągnąłeś ?

PostNapisane: sobota, 10 mar 2007, 22:42
przez Colinare
ja zrozumialem :) UE nie istnieje po nie ma osobowości prawnej :) zresztą: na "unijnych" prawach jazdy są WE a nie UE, poza tym w traktacie konstytucyjnym jest zapis: "powstaje Unia Europejska" czyli nie istnieje :)

PostNapisane: niedziela, 11 mar 2007, 09:05
przez Demurrer
Colinare napisał(a):ja zrozumialem :) UE nie istnieje po nie ma osobowości prawnej :) zresztą: na "unijnych" prawach jazdy są WE a nie UE, poza tym w traktacie konstytucyjnym jest zapis: "powstaje Unia Europejska" czyli nie istnieje :)


To że nie ma osobowości prawnej w rozumieniu prawa międzynarodowego to jeszcze nie znaczy, że nie istnieje. Spółki osobowe też nie mają osobowości prawnej, ale istnieją i mają się dobrze. :)
UE jest po prostu specyficzną organizacją międzynarodową.

PostNapisane: niedziela, 11 mar 2007, 12:01
przez Sowa
Zaczynasz coś rozumieć.
Trzeba dokładnie czytać tekst.
Jesteś najmądrzejszy na tym FORUM!

PostNapisane: niedziela, 11 mar 2007, 16:22
przez Demurrer
Sowa napisał(a):Zaczynasz coś rozumieć.


Szkoda, że Ty nie.

Przypomnę, że dyskusja rozpoczęła się od tego:

Demurrer napisał(a):jak UE nie ma?
UE nie ma co prawda podmiotowości prawnej w rozumieniu prawa międzynarodowego, ale jest i działa na instytucjach wspólnot europejskich, w tym WE!


Po czym, wykazując się zupełną niewiedzą zadałeś rozbrajające pytanie:

Sowa napisał(a):Sami nie wiecie ,co znaczą te skróty .
Zastanówcie się nad znaczeniem skrótu i piszcie logicznie.


Wyjaśniłem Ci w kolejnym poście znaczenie tych skrótów.

Powiedz mi więc słodziutki, gdzie popełniłem błąd.
Pokaż, że potrafisz w dyskusji o UE i WE (jeśli rozumiesz znacznie tych skrótów :)) napisać choć jedno zdanie, z którego by cokolwiek wynikało. Jak dotychczas, bojąc się dalszego odsłaniania własnej niewiedzy, posługujesz się ogólnikami, z których wynika tylko tyle, że znasz język polski.

Zapraszam więc do dyskusji. Wykaż błąd w moim zdaniu, którego się przyczepiłeś. :)