Dior pachnący lipą

To jest kawałek forum dla ludzi którzy mają coś do powiedzenia na tematy polityczne, społeczne czy gospodarcze. Masz ciekawe poglądy, chcesz się podzielić swoimi przemyśleniami, skomentować wydarzenia z kraju lub świata, proszę bardzo...

Dior pachnący lipą

Postprzez Didi » środa, 10 maja 2006, 12:21

169 flakonów „markowych” wód perfumowanych znaleźli policjanci w Kołobrzegu. Wszystko wskazuje na to, że to misternie przygotowane podróbki, które miały trafić do odbiorców internetowych aukcji.

Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie przy ul. Unii Lubelskiej. Właścicielem podrabianych perfum okazał się 23-letni Tomasz Z. W mieszkaniu policja znalazła flakony renomowanych światowych firm: Hugo Boss, Armani, Dior, Dolce Gabbana, Cacharel, Chanel, Lacoste o pojemnościach od 90 ml do 125 ml. – Trzeba przyznać, że nawet znawca miałby problem z odróżnieniem ich od oryginału – mówią policjanci.
Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to około 15 tys. złotych. Część butelek była już zapakowana i przygotowana do wysył-ki. Podczas przeszukania znaleziono też 959 kopii potwierdzających sprzedaż kosmetyków odbiorcom z całego kraju. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że perfumy oferowane były jako oryginalne na różnych aukcjach internetowych.

http://www.gloskoszalinski.com.pl/apps/ ... /-1/region
Avatar użytkownika
Didi
Rycerz forum
 
Posty: 1335
Dołączył(a): środa, 18 cze 2003, 10:34
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Mario » środa, 10 maja 2006, 17:44

Avatar użytkownika
Mario
Dyskutant
 
Posty: 157
Dołączył(a): czwartek, 6 sty 2005, 00:12
Lokalizacja: stąd

Postprzez Flo » środa, 10 maja 2006, 20:06

marko napisał(a):Na 47 osób 1 osoba tylko wystawiła negatywa reszta zadowolona z zakupu - No i jedna napisała cena adekwatna do jakosci towaru więc tez chyba się poznała - a reszta zadowolona i szczęśliwa w swojej nieświadomości


ludzie po prostu sa bezbledni :)
Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Budyn » środa, 10 maja 2006, 20:29

cena czyni cuda :) ale jak ktos sie nie zna to pewnie to mu nie przeszkadza dlatego ten facet az tyle tch perfum sprzedal
Avatar użytkownika
Budyn
V.I.P
 
Posty: 455
Dołączył(a): sobota, 19 lut 2005, 14:05
Lokalizacja: Grzybowo

Postprzez ewe » czwartek, 11 maja 2006, 08:13

Ależ sukces ,śmieszne . Po prostu sam się wystawił na Allegro i miał pecha ,że trafiło na niego
Tam prawie wszystkie perfumy są podróbkami z Turcji , Rosji czy nawet San Marino
Policja, gdyby tylko chciała ,mogłaby codziennie miec podobne sukcesy A może nie chcą widzieć co sprzedaje się na "tzw " giełdach sam." w Koszalinie czy innych miastach Polski , rÓżnych bazarach ,stadionach, a nawet przy naszym kołobrzeskim molo .
Dotyczy to też "oryginalnych" ciuchów
Avatar użytkownika
ewe
Gwiazdor
 
Posty: 1505
Dołączył(a): wtorek, 6 gru 2005, 07:29

Postprzez hefajstos » piątek, 12 maja 2006, 12:25

Zapewne każdy z nas by się pomylił i uznał je za oryginalne perfumy :( .Co do sprzedaży "lewych" produktów, to ja dorzucę giełdę w Poznaniu.Czasami można tam znaleźć swój były samochód stojący jeszcze miesiąc temu pod domem.Moje pytanie brzmi :dlaczego nic się nie robi m.in. z tym procederem?,a dlaczego robi się wielkie osiągnięcie z jakiegoś chandlu perfumami,bo to w porównaniu z Poznaniem ,z którym się nic nie robi jest wręcz nikłe,nieistotne.No cóż jak się nie ma istotnych osiągnięć to trzeba jakiekolwiek inne osiągnięcie uznać za bardzo istotne. :(
hefajstos
Dyskutant
 
Posty: 187
Dołączył(a): piątek, 7 kwi 2006, 16:38

Postprzez hefajstos » piątek, 12 maja 2006, 12:59

sorry powinno być handlu.
hefajstos
Dyskutant
 
Posty: 187
Dołączył(a): piątek, 7 kwi 2006, 16:38

Postprzez U-S » sobota, 13 maja 2006, 11:08

Sama się nacięłam na "dobrze" zrobione podróbki na Allegro. Ale też nie moge powiedzieć, że są tam same podróbki. Mam swoich zaufanych sprzedawców, którzy lipy nie wciskają i co do których mam 100% pewność.Ale za 50 zł nie kupi się oryginału.
Avatar użytkownika
U-S
Weteran
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 18 paź 2005, 14:49
Lokalizacja: stąd

Postprzez ewe » niedziela, 14 maja 2006, 17:19

POdróbki od oryginału jest bardzo ciężko odróżnić ,i mają z tym problem też specjaliści .
W większości przypadków nic nie odczyta się z kodu . Ale wiele markowych perfum /nie takich jak adidas czy boss / można poznać jeszcze po zakrętkach . Te oryginalne są zawsze wykonane idealnie ,bez nawet najmniejszej kropki . Często zakrętki są dużo cięższe . To tak najkrócej .
Ale bywa też ,że podróbki mają inny kolor ,i co dziwne bardzo często pachną lepiej i dłużej od oryginału
Avatar użytkownika
ewe
Gwiazdor
 
Posty: 1505
Dołączył(a): wtorek, 6 gru 2005, 07:29

Postprzez Didi » niedziela, 14 maja 2006, 18:41

podrobka nie podrobka problem w tym ze w polsce wiele znakow towarowych znanych markowych firm nie jest zastrzezony i stad naplyw takich produktow z turcji...na stadionie w wawie mozna sobie kupowac dowolny perfum a przeciez policja tez tam chadza i kontroluje co sie sprzedaje.
Avatar użytkownika
Didi
Rycerz forum
 
Posty: 1335
Dołączył(a): środa, 18 cze 2003, 10:34
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Postprzez ewe » poniedziałek, 15 maja 2006, 07:50

Ta Policja ,którą widać w mundurkach to tylko pilnuje porządku i spacerując robi tzw. prewencję .Ale ci od przestępstw gosp. robią często akcje ,ale lubią namierzać tych z pirackimi płytami i programami ,choć często jest to młodzież chcąca trochę zarobić i pracująca dla innych.
Avatar użytkownika
ewe
Gwiazdor
 
Posty: 1505
Dołączył(a): wtorek, 6 gru 2005, 07:29

Postprzez Demurrer » poniedziałek, 15 maja 2006, 07:54

DeeJay napisał(a):podrobka nie podrobka problem w tym ze w polsce wiele znakow towarowych znanych markowych firm nie jest zastrzezony.


DeeJay, skąd masz takie info??
Avatar użytkownika
Demurrer
Gwiazdor
 
Posty: 1553
Dołączył(a): środa, 8 lut 2006, 21:23
Lokalizacja: Bydzia

Postprzez Didi » poniedziałek, 15 maja 2006, 08:15

Sprawdz sobie a dwa nawet w perfumerii ci cos takiego powiedza.

BOSS jest na bank zarejestrowany w polsce przez ta firme P&G ci od pieluszek i takich tam
Avatar użytkownika
Didi
Rycerz forum
 
Posty: 1335
Dołączył(a): środa, 18 cze 2003, 10:34
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Demurrer » poniedziałek, 15 maja 2006, 08:29

DeeJay napisał(a):Sprawdz sobie a dwa nawet w perfumerii ci cos takiego powiedza.



Gdzie mam sobie sprawdzić? Głupot się nasłuchałeś.

Masz i sam sprawdź: Urząd Patentowy. Poszukaj sobie chronionych w Polsce znaków towarowych.
Najpierw trzeba wybrać bazę:
http://www.uprp.pl/patentwebaccess/DatabaseChoose.aspx
a potem wyszukiwanie:
http://www.uprp.pl/patentwebaccess/index.aspx
Avatar użytkownika
Demurrer
Gwiazdor
 
Posty: 1553
Dołączył(a): środa, 8 lut 2006, 21:23
Lokalizacja: Bydzia

Następna strona

Powrót do :: wydarzenia, opinie, komentarze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości