"Rz" ma wydrukować karykatury Mahometa

To jest kawałek forum dla ludzi którzy mają coś do powiedzenia na tematy polityczne, społeczne czy gospodarcze. Masz ciekawe poglądy, chcesz się podzielić swoimi przemyśleniami, skomentować wydarzenia z kraju lub świata, proszę bardzo...

"Rz" ma wydrukować karykatury Mahometa

Postprzez HO!HO! » sobota, 4 lut 2006, 00:16

HO!HO!
 

Postprzez HO!HO! » sobota, 4 lut 2006, 00:17

HO!HO!
 

Postprzez report5 » sobota, 4 lut 2006, 09:25

debilizm - jak to u nas - nabiją sobie nakład i zrobią reklamę - cioły - choć rz wole od koszernej ale to jedne cioly - okazuje się
report5
 

Postprzez HO!HO! » sobota, 4 lut 2006, 10:06

HO!HO!
 

Postprzez HO!HO! » sobota, 4 lut 2006, 10:12

HO!HO!
 

Postprzez HO!HO! » sobota, 4 lut 2006, 10:34

HO!HO!
 

Postprzez wredniak » sobota, 4 lut 2006, 11:28

wredniak
Ważniak
 
Posty: 213
Dołączył(a): wtorek, 15 mar 2005, 21:42
Lokalizacja: kolobrzeg

Postprzez Quit » sobota, 4 lut 2006, 14:14

Jako, ze jestem w Danii, to Wam "z grubsza" opowiem w czym rzecz.
Pare miesiecy temu ktos narysowal (nie pamietam czy rysunkow nie bylo wiecej) rysunek Mahometa, nie pamietam rowniez czy to bylo w ramach zastanawinia sie jak wyglada czy w ramach karykatury.
W kazdym razie gazeta "Jyllands Posten" takiz rysunek zamiescila. Bylo kilka glosow oburzenia, ale sprawa jakos przycichla.
Kilka dni temy wybuchla znowu. Z tego co mi opowiada moja osobista mezczyzna (niestety moj dunski nie jest jeszcze na tyle dobry, zeby wiedziec dokladnie o czym mowia) odpowiedzialny za odgrzebanie aferry jest jakis muzulmanski duchowny, ktory mieszka de facto w Danii, a ktory jezdzi gdzies tam po tych muzulmanskich krajach i opowiada bzdury na temat Danii i od tego zaczela sie aferra.
Kazdy ma swoje zdanie w tej sprawie, ja powiem tylko tyle co sie mowi w Danii (nie jest to oczywiscie opinia wszystkihc dunczykow, ale .... ludzie gadaja): muzulmanie bojkotuja dunskie produkty? Niech zbojkotuja takze pomoc socjalna, ktora dostaja od panstwa dunskiego (oni tu naprawde placa im kolosalna kase za nic). Dania to demokratyczny kraj i kazdy ma prawo do swobodnego wyglaszania swoich opinii (oni tego nawet w szkole ucza).
No... to tyle z tego co mi sie "o uszy obilo"
Quit
 

Postprzez Roman » sobota, 4 lut 2006, 14:40

popieram sposób w jaki zostało to upublicznione w artykule, który zamieścił tu HO!HO!

Można dywagować czy to jest wolność wypowiedzi, czy nie itd. ale nie znając problemu o d*** rozbić będą te wszystkie dywagacje.

"Rz" nie zamieściła ich z komentarzem: "patrzcie jaki śmieszny ten z brodą", ale jako źródło informacji o co w tym sporze chodzi

to jest jedna strona medalu

drugą jest pytanie: czy to jest naprawdę dobre rozgrzebywać taką sprawę. Nagłaśniać coś co miałoby być, jak mówi Quit rozdmuchane przez jakiegoś fanatyka. I to jest pytanie nie do redaktora Gaudena i "Rzeczpospolitej", ale do całych mediów europejskich

co do islamu to im by się jakiś Al-Wolter przydał
Avatar użytkownika
Roman
Mieszka tu
 
Posty: 944
Dołączył(a): niedziela, 31 paź 2004, 21:39
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez HO!HO! » sobota, 4 lut 2006, 15:44

HO!HO!
 

Postprzez wredniak » sobota, 4 lut 2006, 16:41

wredniak
Ważniak
 
Posty: 213
Dołączył(a): wtorek, 15 mar 2005, 21:42
Lokalizacja: kolobrzeg

Postprzez padalec » sobota, 4 lut 2006, 17:06

padalec
Dyskutant
 
Posty: 144
Dołączył(a): wtorek, 29 lis 2005, 19:36

Postprzez HO!HO! » sobota, 4 lut 2006, 17:16

Szkoda wredniaku, że nie potrafisz podyskutować bez wtrętów politycznych. Cóż, Twój problem.

Słowem wyjaśnienia, Syn człowieka = człowiek, Syn Boga = Bóg. Nie będę rozwijał tej oczywistości.

Co do problemów z obrazą treści religijnych, to słusznie zauważyłeś - ktoś trafił pod sąd. O tym właśnie pisałem. W demokratycznych i cywilizowanych społeczeństwach to właśnie sądy wyznaczają granice wolności słowa. Poza tym znam też faceta, co skutecznie zachęcał do parodiowania Papieża i nie tylko nie trafił do sądu, ale został prezydentem naszego kraju.

Nie rozumiesz, albo nie chcesz zrozumieć istoty tego sporu i przyczyn dla których wydrukowała to Rzepa. Ty wszędzie widzisz kaczki, a każdą wypowiedzią chcesz coś ugrać politycznie. Dlatego masz problem. Przewietrz swój zacietrzewiony umysł, to może sobie sympatycznie porozmawiamy, na ten ważki i delikatny jednocześnie temat. A na razie pozdrawiam. [/u][/b]
HO!HO!
 

Następna strona

Powrót do :: wydarzenia, opinie, komentarze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron