Kant PO w sondażu ratyfikacyjnym.

To jest kawałek forum dla ludzi którzy mają coś do powiedzenia na tematy polityczne, społeczne czy gospodarcze. Masz ciekawe poglądy, chcesz się podzielić swoimi przemyśleniami, skomentować wydarzenia z kraju lub świata, proszę bardzo...

Kant PO w sondażu ratyfikacyjnym.

Postprzez Viru$ » środa, 26 mar 2008, 06:49

Na stronie PO pojawiła się sonda zatytułowana: czy posłowie powinni ratyfikować Traktat Lizboński? (…)

Wyniki wyglądały następująco:

Obrazek

Aż nagle...

Obrazek

Tak jakby proporcje się zmieniły...

Do oglądania animacji flash potrzebny jest flashplayer i obsługa Javascript.




Całośc -> http://www.pardon.pl/artykul/4359/sonda ... n24_zobacz
Więcej -> http://www.tuskwatch.pl/index.php/2008/ ... a-istniec/

Myślałem, że nikt inteligentny tak się nie zbłaźni...
Czy to są obiecane cuda Donalda?
Avatar użytkownika
Viru$
Dyskutant
 
Posty: 154
Dołączył(a): piątek, 12 paź 2007, 22:37
Lokalizacja: Z nienacka...
Gadu-Gadu: 3365770

Re: Kant PO w sondażu ratyfikacyjnym.

Postprzez r00t » środa, 26 mar 2008, 10:14

SatH^Raa napisał(a):A świstak siedzi i klika... hihihihi
Grunt to szukanie afery, każdy przecież wie jak wyglądają sondy w Internecie przy tak małej ilości głosów. :)


No dokładnie, a jak ktoś zna się trochę na Javie to może napisać sobie "świstaka" nawet z obsługą cookies...
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kant PO w sondażu ratyfikacyjnym.

Postprzez Viru$ » środa, 26 mar 2008, 15:05

Aha, czyli Admin portalu PO, po prostu zamiast zamknąc sondę, "stuningował" wyniki? Dwa razy? Jakoś ten "hakerski" wątek mi się nie klei.
IMO, reakcja PO w razie "ataku" na sondę byłaby zdecydowana. W końcu dysponują inteligentnymi ludźmi, którzy wiedzą jak wykreowac z tego wydarzenie medialne. Tymczasem wszystko sugeruje, że znowu dali się zaskoczyc z opuszczonymi spodniami.
Jeżeli to efekt błędnej decyzji któregoś z decydentów, to zgodzicie się, że niezbyt korzystny dla wizerunku PO.
Avatar użytkownika
Viru$
Dyskutant
 
Posty: 154
Dołączył(a): piątek, 12 paź 2007, 22:37
Lokalizacja: Z nienacka...
Gadu-Gadu: 3365770

Re: Kant PO w sondażu ratyfikacyjnym.

Postprzez Viru$ » środa, 26 mar 2008, 16:37

Kolejny cud.
Tamta sonda zdjęta, pojawiła się nowa. Na wszelki wypadek głosować można tylko "za", opcja "nie" dostępna wyłącznie w pakiecie premium...
Juz nic nie rozumiem. Sonda z tylko jedną odpowiedzią? :shock:
Albo to kolejny "atak hakierów", albo ktoś robi sobie jaja.

http://www.platforma.org/aktualnosci/ne ... nikat.html

Dół strony.
Avatar użytkownika
Viru$
Dyskutant
 
Posty: 154
Dołączył(a): piątek, 12 paź 2007, 22:37
Lokalizacja: Z nienacka...
Gadu-Gadu: 3365770

Re: Kant PO w sondażu ratyfikacyjnym.

Postprzez Viru$ » środa, 26 mar 2008, 19:09

Obrazek
Avatar użytkownika
Viru$
Dyskutant
 
Posty: 154
Dołączył(a): piątek, 12 paź 2007, 22:37
Lokalizacja: Z nienacka...
Gadu-Gadu: 3365770

Re: Kant PO w sondażu ratyfikacyjnym.

Postprzez cichy » środa, 26 mar 2008, 19:10

oooo to juz jest czepianie sie na sile :/
Avatar użytkownika
cichy
Rycerz forum
 
Posty: 1115
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:01
Lokalizacja: nibylandia
Gadu-Gadu: 2025499

Re: Kant PO w sondażu ratyfikacyjnym.

Postprzez r00t » środa, 26 mar 2008, 19:11

...no mówili o tym dzisiaj w teleekspresie. ...rzeczywiście wygląda to trochę dziwnie... i jeszcze dziwniejsze jest tłumaczenie - "atak hackera" :) ...co prawda istnieje takie prawdopodobieństwo ale mnie się wydaje mało prawdopodobne, że hacker włamał się i tylko sondę podmienił :) nie zostawiając np. "haced by sup3r h4ck3r" ...prawdy się pewnie nie dowiemy, ale jeżeli ktoś z PO wpadł na genialny pomysł podmiany wyników to skucha hehe... prawda jest taka, że lepiej takich sond nie robić w ogóle... z powodów o których było pisane powyżej.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kant PO w sondażu ratyfikacyjnym.

Postprzez Viru$ » środa, 26 mar 2008, 19:31

cichy napisał(a):oooo to juz jest czepianie sie na sile :/


cichy, czepianie się na siłę? Jaką rację bytu ma sonda z tylko jedną odpowiedzią? Nie kojarzy Ci się to z pewnymi metodami?
Sonda ma sondowac, a nie pokazywac jedyną słuszną prawdę :x

@ r00t. Wiesz co mnie gryzie? Jeżeli to faktycznie był flood ze skryptów, to czemu nie pokażą logów serwera, przecież to byłby najlepszy z możliwych dowodów. Ale myślę, że największym ich błędem była próba poprawiania wyników na siłę. Taka sonda już nie jest miarodajna i powinna byc od strzału zawieszona... A zmienianie w jakikolwiek sposób wyników to już manipulacja informacją. Zresztą nawet jeżeli usunęli posty na "nie", to skąd się nagle wziął taki skok ilościowy głosów "za"? Brakuje tu logiki. Zgadza się?
Avatar użytkownika
Viru$
Dyskutant
 
Posty: 154
Dołączył(a): piątek, 12 paź 2007, 22:37
Lokalizacja: Z nienacka...
Gadu-Gadu: 3365770


Powrót do :: wydarzenia, opinie, komentarze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość