Strona 1 z 15

PostNapisane: wtorek, 10 sty 2006, 22:40
przez MarcinR
witamy i czekamy na zdjecia ..

PostNapisane: środa, 11 sty 2006, 21:16
przez MarcinR
fotki klimatyczne , widac ze miales ciekawe widoki w tym kraju , ja nie smiem nikomu pisac co zle robi ale jak powinien robic , tylko moge wyrazic swoje opinie propozycja jest taka http://foto.zelinski.biz.pl/foto/moja_szkola.html
krotka przyjemna lekturka :)
a zdjecia mi sie podobaja zazdroszcze :)

PostNapisane: środa, 11 sty 2006, 21:41
przez FiDo
nabralem apetytu na sajgonki:) dziecko ze slomka przoduje :)
jezeli idzie o krytyke, postaram sie ujac w miare konstruktywnie. glownie o kompozycje mi chodzi, bo tutaj zauwazam najwieksze braki.

1 zdjecie.jest poprawne, sajgonki na pierwszym planie, tyl rozmyty. wiadomo co jest tematem zdjecia.
2.troche gorzej. dobrze uchwyciles forme tancerki, widac, ze sie rusza. poza dosyc gietka i lekka. problem pojawia sie w pustej przestrzeni
po prawej i lewej stronie. z lewej wchodzi jakis przedmiot. sciaga wzrok na swoja strone, bo jest najjasniejszy (przypalony lampa). sprobuj
jakims programem do obrobki zdjec przyciac z obu stron puste powierzchnie.. umiesc tancerke w pionowym kadrze i zobacz jak bedzie wygladalo.
eksperymentuj..
3. jest okej. lekko przekrzywione w lewo, ale nie przeszkadza.. brakuje mi tylko jakiegos odniesienia.. nie jestem fanem zdjec, na ktorych
jest umieszczony tylko jeden element martwej natury. zostawiles troche przestrzeni przed oczami figury.. to dobrze.
4.fajne, podoba mi sie. nie mam zastrzezen. moze tylko ta ucieta reka po lewej
5.ciezko stwierdzic co jest tematem. drzewo czy budowla? niby to drzewo jest na pierwszym planie, ale jest ciemne, malo detali, a budynek swoja
kolorystyka zbyt przykuwa uwage. trzeba bylo zagrac glebia ostrosci i rozmyc budynek na dalszym planie.
6.ten sam problem.. no ale troche lepiej drzewo widac.
7. kwiaty.. staraj sie unikac umieszczania elementow w centrum kadru kiedy nie odnosisz ich do innych elementow. to nie jest twarda zasada, ale
nastepnym razem zrob kilka zdjec jednego kwiatu umieszczajac go w roznych miejscach klatki. za duzo przestrzeni z dolu i z gory.
8.swietne, nie mam zastrzezen!
9.drzewo ladnie naswietlone, architektura dopelnia przestrzen, ale nie psuje efektu
10.jest okej
11.najlepsze jak juz pisalem. ale wczesniej pokazywales zdjecie z butelka. uciales je?:)kompozycja ladna
12.ucialbym z gory 1/3 pustki i doslownie kawalek z prawej. z lewej tez deczko. ale musisz pokombinowac.. rozni ludzie rozna percepcja.
13.patrz pkt 7 :)

mimo wszystko zdjecia jak juz pisalem w innym temacie swietne pod wzgledem kulturowym. pracuj nad okiem i kompozycja, a z mozliwosciami wyjazdow
zrobisz furrore wsrod kolobrzeskich fotografow :) pozdrawiam

PostNapisane: środa, 11 sty 2006, 22:17
przez FiDo
sam tez wole uzasadniona i konstruktywna grytyke od pochlebstw. czlowiek musi sie rozwijac.
ze zdjeciami w ruchu tez mam problem, szczegolnie gdy musze uzywac lampy.. w moim aparacie jest okolo polsekundowe opoznienie miedzy wcisnieciem spustu migawki, a zrobieniem zdjecia z blyskiem lampy.. dlatego staram sie przewidywac i robic jak najwiecej zdjec aby bylo z czego wybierac. przy dobrym oswietleniu zbawienny jest tryb zdjec serynjych. pozniej wystarczy wybrac najlepsza klatke.
polecam Ci lekture Nauka Fotografowania z National Geographic. jezeli nie chcesz albo nie masz czasu na ksiazke, mozesz zadowolic sie prezentacja multimedialna dolaczona do niej. bardzo przydatne i zbawienne dla tych, ktorzy chca robic dobre zdjecia, a nie maja czasu przerabiac stosu ksiazek o fotografii, percepcji i psychologii widzenia itp

PostNapisane: środa, 11 sty 2006, 23:01
przez FiDo
teraz wbiles mnie w ziemie.. nie pogadam

PostNapisane: środa, 11 sty 2006, 23:03
przez Ged
moim zdaniem laika :) zdjecia o klase lepsze od pierwszej serii, mi wpadło w oko pierwsze, z przyprawami.. działa na wyobraznie..

choc kolejne kadry- zwlaszcza budowle, bardzo udane :!:

PostNapisane: środa, 11 sty 2006, 23:41
przez Sato
no no.. zaleciało National Geographic

duzo fajnych zdjęc, głownie te z ludźmi w kadrze [smilie=clap2.gif]

PostNapisane: czwartek, 12 sty 2006, 09:39
przez kurczaczek
Świetne fotki, bardzo mi się podobają :) :spoko:

PostNapisane: czwartek, 12 sty 2006, 12:37
przez yennefer
popieram powyzsze zdanie, wspaniale widoki, zwlaszcza 8 i 9 z pierwszej serii, a z drugiej 3 i 5. no a zdjecia dzieci - super. zazdroszcze wyprawy :oops: