Fiodor Dostojewski - "Idiota" 
............ polecam erotomanom, seksoholikom itp osobom. Ja doszłam do połowy i raczej nie skończę.
"Książka ekspresyjna, barokowa i w kategoriach współczesnych - pornograficzna" - tak wygląda opis na odwrocie ksiązki .......... powinni napisać, że ta książka jest o "każdy z każdym wszędzie i wszystkim czym się da" ....... spodziewałam się subtelnego erotyzmu (który bardzo lubię w książkach), a Anne Rice zaserwowała porno jakich mało, do tego w wielu miejscach na prawdę niesmaczne i brutalne
Nie wiem ... może to ze mną jest coś nie tak. Może ta książka ma jakąś głębię, przesłanie ... pewnie ma wielu zwolenników, którzy uważają ją za arcydzieło. Zazwyczaj lubię "odjechane" książki, trafiaja do mnie idealnie, wszystkie szokujące, kontrowersyjne itp ... ale ta do mnie kompletnie nie przemawia pomimo, że uwialbiam Anne Rice.
Mooooże dokończę czytać ..... może w drugiej połowie książki coś się zmieni. Ale póki co .. odkładam i biorę się za kolejna powieść Carrolla
Jonathan Carroll "Szklana zupa" ..... "Kraina Chichów" - rewelacja, polecam gorąco!
niemniej musze przyznac, ze czyta sie szybko i wciaga 

znam niemalze na pamiec 