Jaką książkę teraz maglujesz vol. 2.

Malujesz, rysujesz, a może piszesz wiersze? To jest kawałek forum właśnie dla Ciebie - zaprezentuj się. W tym dziale piszemy o wszystkich innych dziedzinach sztuki. O teatrze, malarstwie, poezji, grafice komputerowej, rzeźbie i wszystkich innych sprawach które dotyczą twórczości człowieka i które da się nazwać sztuką.

Postprzez Slayer » piątek, 29 gru 2006, 20:17

Lux Perpetua A.Sapkowski :twisted:
Slayer
Terminator
 
Posty: 769
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:40
Lokalizacja: Nie wiem, ale po pijaku zawsze trafiam do domu

Postprzez Tisaja » poniedziałek, 1 sty 2007, 13:38

Hmm.. skoro Natalia poruszyla felietony... to ja zdecydowanie preferuje
Avatar użytkownika
Tisaja
Gwiazdor
 
Posty: 1686
Dołączył(a): wtorek, 31 maja 2005, 16:51
Lokalizacja: Wyszłam z morza
Gadu-Gadu: 6759706

Postprzez Flo » poniedziałek, 1 sty 2007, 13:55

Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Suzy » wtorek, 2 sty 2007, 15:21

"małe zbrodnie małżeńskie"


...oczywiście jak zasiadłam do niej musiałam czytać do ostatniej linijki...
książka zwyczajnie niesamowita i bardzo fajnie się ją czyta, gdyż jest napisana w formie sztuki teatralnej o nie zniechęcających rozmiarach...

na zachętę taki mały fragment :
"...oznajmiłam Ci więc, że odchodzę od Ciebie, bo jestem...zmęczona...tak, zmęczona naszym związkiem, który Tobie dawał więcej zadowolenia niż mnie...prosiłam byś uszanował moja decyzję i nie żądał dalszych wyjaśnień...na początku myślałam, że dasz mi wyjść...Ty jednak zacząłeś wrzeszczeć "kto to jest? kto to jest ? z kim odchodzisz?" ....odpowiedziałam, że "z nikim", ale nie chciałeś wierzyć...powtórzyłeś swoja teorię, w myśl której mężczyzna bierze sobie kochankę, żeby pozostać przy żonie, kobieta natomiast bierze sobie kochanka, żeby opuścić męża...(...) ale to Twoja teoria....mnie ona nie dotyczy..."

oj, polecam :oops:
Avatar użytkownika
Suzy
Gwiazdor
 
Posty: 1814
Dołączył(a): wtorek, 26 paź 2004, 17:57
Lokalizacja: :: mało istotne ::

Postprzez Suzy » piątek, 5 sty 2007, 12:07

Paulo Coelho
"jedenaście minut"

opowieść o prostytutce która znajduje miłość w momencie gdy zupełnie przestała jej szukać...

"spotykali się absolutnie bez zobowiązań i żaden związek oparty na innych zasadach nie mógłby przetrwać....może dlatego się kochali ? bo wiedzieli, że nie potrzebują się nawzajem...mężczyźni zawsze boją się kobiet, które im mówią "nie mogę bez Ciebie żyć", a Maria wolała zabrać ze sobą obraz Ralfa zakochanego, bez lęku..."

czytałam bardziej powalające opowiadania ale miała parę swoich dobrych momentów :wink:
Avatar użytkownika
Suzy
Gwiazdor
 
Posty: 1814
Dołączył(a): wtorek, 26 paź 2004, 17:57
Lokalizacja: :: mało istotne ::

Postprzez Tisaja » piątek, 5 sty 2007, 22:30

Suzy Zdecydowanie.. czytałam to juz ładny czas temu.. ale zapadła w pamiec.. i postac.. i opowiadanie.. ;)
Avatar użytkownika
Tisaja
Gwiazdor
 
Posty: 1686
Dołączył(a): wtorek, 31 maja 2005, 16:51
Lokalizacja: Wyszłam z morza
Gadu-Gadu: 6759706

Postprzez Suzy » sobota, 6 sty 2007, 13:38

Avatar użytkownika
Suzy
Gwiazdor
 
Posty: 1814
Dołączył(a): wtorek, 26 paź 2004, 17:57
Lokalizacja: :: mało istotne ::

Postprzez Flo » niedziela, 7 sty 2007, 20:24

Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Flo » niedziela, 7 sty 2007, 20:25

Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Olga » piątek, 12 sty 2007, 18:12

Już dawno temu polubiłam Grahama Mastertona, autora wielu horrorów/thrillerów, ale przez ostatni rok nie mogłam się zebrać żeby zapisać się do biblioteki. Teraz dostałam od koleżanki na gwiazdkę jego książkę "Ciało i krew". Cóż.... krwawe to było i mało apetyczne momentami, ale ogólnie podobało mi się :p
Avatar użytkownika
Olga
Rycerz forum
 
Posty: 1182
Dołączył(a): wtorek, 18 sty 2005, 18:56
Lokalizacja: Kołobrzeg/Toruń
Gadu-Gadu: 8558082

Postprzez pan_od_muzyki » poniedziałek, 22 sty 2007, 15:23

Pachnidlo - Suskind .... ostatnio zrobila sie to ksiazka 'na czasie' jako ze film wchodzi do kin. Czytalem ja juz jakis czas temu dwa razy - jest niesamowita. Nie wiem jak tam film ale jak zwykle w takich przypadkach polecam zapoznac sie najpierw z ksiazka...

No i lekka latwa i przyjemna "Marley i Ja" - John Grogan - obowiazkowa pozycja dla bylych, obecnych i przyszlych wlascicieli psow. Usmialem sie tam w pewnych momentach ostro. Przekomiczna i bardzo zyciowa:)
Avatar użytkownika
pan_od_muzyki
Dyskutant
 
Posty: 133
Dołączył(a): poniedziałek, 22 sty 2007, 09:35
Lokalizacja: stąd

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: inne dziedziny sztuki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

cron