Marko - Galeria

Malujesz, rysujesz, a może piszesz wiersze? To jest kawałek forum właśnie dla Ciebie - zaprezentuj się. W tym dziale piszemy o wszystkich innych dziedzinach sztuki. O teatrze, malarstwie, poezji, grafice komputerowej, rzeźbie i wszystkich innych sprawach które dotyczą twórczości człowieka i które da się nazwać sztuką.

Postprzez FiDo » środa, 19 kwi 2006, 12:00

do drugiego punktu dodam jeszcze, ze ramka potrafi sprawic, ze zdjecie nabierze sily. praca nieopawiona nie oddzialywuje na widza tak jak na przyklad paspartu (szeroka ramka). musisz dobrze dobrac rozmiar i barwe. kwestia wyrobienia sie. najlepiej w ogole nie zmieniac koloru ramki tylko pracowac w skali szarosci (ale bywaja zdjecia, ktore lepiej wygladaja z kolorowa). czyli kombinowac w tonach od bialego przez szarosci do czarnego. przy publikacji w internecie najlepiej sprawuja sie cienke ramki, ktore odgradzaja zdjecie od tla. zalozmy, ze masz biale niebo i biale tlo na stronie. stosujesz cienka czarna ramke zebysmy wiedzieli gdzie zdjecie sie konczy. w przypadku czarnego tla stosujesz cienka biala ramke (bardzo podstawowa zasada wydaje mi sie). i popieram Satha, nalezy omijac 'barokowe' ramki. wszelkie efekty specjalne niepotrzebnie odwracaja uwage od zdjecia. probuj, publikuj.. ludzi Ci beda pisac co o tym mysla, a Ty bedziesz sie przez to uczyl

co do zdjec: dwa ostatnie mi sie podobaja najbardziej. przedostatnie szczegolnie
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu

Postprzez FiDo » czwartek, 20 kwi 2006, 11:12

ale mowimy o rozmiarze zdjecia czyli rozdzielczosci czy o kompresji? domyslam sie, ze jednak o kompresje chodzi. przy publikacji na internecie najlepszym wyjsciem wydaje mi sie jest opcja 'save for web' (zapisz do weba). w settings ustaw na JPG HIGH. suwakiem 'quality'(jakosc) ustalasz stopien skompresowania(ja sie zazwyczaj poruszam miedzy 65,a 80). patrzac na obrazek po lewo widzisz jak sie obraz zmienia. 'blur'(rozmycie) lepiej zostawic na zerze.
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu

Postprzez FiDo » czwartek, 20 kwi 2006, 11:44

troche niejasno napisalem pytanie w ostatnim poscie. poprawiam: 'mowimy o wielkosci zdjecia w pixelach czy w mb'
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu

Postprzez Bruno » piątek, 5 maja 2006, 18:57

Mysle ze z powodzeniem mozesz kupic nowy 20d. Jako obiektyw szeroki zostawic kitowy, a dokupic zooma np 70-200/4 lub 70-300 f/4-5.6 IS USM, a za reszte kupic rozsadna lampe.
Apetyt rosnie w miere jedzenia, jak pouzywasz s[rzetu bedziesz dokladnie widzial sam co dokupic w dalszym okresie.
Jakbys chcial pomacac 350d - daj znak.
Avatar użytkownika
Bruno
Rycerz forum
 
Posty: 1034
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 11:13
Lokalizacja: K-g
Gadu-Gadu: 0

Postprzez marek » piątek, 5 maja 2006, 20:07

albo odesłać do czytanek na plfoto lub Canon Board

na alledrogo można jeszcze zdybać stary, jary Canon 70-210 f 3,5/4,5 USM
Avatar użytkownika
marek
V.I.P
 
Posty: 410
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 18:01
Lokalizacja: sda6

Postprzez Martius » piątek, 5 maja 2006, 20:13

ja polecam 350d bardziej od 20d roznica miedzy aparatami poza cena nie robi duzego wrazenia ... :|
jesli chodzi o zakup to obojetnie jaki aparat by to niebyl polecam :
http://www.datavision.pl/
zamawiasz w sklepie internetowym np i odbierasz w domku lub w koszalinie "galeria emka sklep agfa "
ceny :
nazwa: CANON EOS 350D BODY
producent: Canon
cena: 2 929,00zł

nazwa: CANON EOS 20D BODY
producent: Canon
cena: 5 399,00zł

i zawsze blisko "wrazie czego do punktu serwisowego " :)
jesli chodzi o 30d
wolal bym jednak i tak 350d
+baterry grip
+lampa blyskowa
+dobry obiektyw
+dobra szybka karta pamieci
+ torba na aparat
i jest cacy

zakup 30d zostaje ponad tysiaczek w kieszeni starczy na karte i baterry grip i torbe
np
:)
jesli teraz bym mial wydac np 7 tysiecy na aparat kupił bym
NIKON D200 :P
Ostatnio edytowano piątek, 5 maja 2006, 20:30 przez Martius, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
Martius
Mieszka tu
 
Posty: 881
Dołączył(a): środa, 1 lut 2006, 22:27
Lokalizacja: +o1
Gadu-Gadu: 3816630

Postprzez marek » piątek, 5 maja 2006, 20:37

marko napisał(a):to znaczy teraz juz 30d wchodzi
w rzuć okiem na tohttp://www.canon-board.info/forumdisplay.php?f=36
Avatar użytkownika
marek
V.I.P
 
Posty: 410
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 18:01
Lokalizacja: sda6

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: inne dziedziny sztuki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość