Problem

Ten dział dotyczy muzyki i wszystkich spraw z nią związanych. Jeżeli lubisz słuchać, grać, komponować czy rozmawiać o muzyce - pisz tutaj.

Problem

Postprzez Dedo72 » środa, 17 cze 2009, 21:32

Witam!
mam problem i właściwie nie umiem tego napisać więc napisze tak jak to mówię:
więc chodzi mi o to żeby z piosenki "ptp- toronto crunk północy" "wyciąć"(tak sie to chyba mówi) samą ścieżkę dźwiękową tzn BEZ SŁÓW PIOSENKI bo po prostu mi się nie podobają i chciałbym wykorzystać podkład pod coś innego

i mam prośbę niech ktoś to zrobi za mnie i w odpowiedzi wklei link do gotowca albo poleci jakiś(koniecznie POLSKI)program, nauczy mnie z niego korzystać i pokaże jak się to robi mniej więcej.
w ramach podziękowania wystawię jakąś dobrą opinię lub coś podobnego(jeżeli coś takiego jest bo to mój pierwszy post:roll:)
Dedo72
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa, 17 cze 2009, 21:24

Re: Problem

Postprzez r00t » poniedziałek, 22 cze 2009, 08:27

Ze zmiksowanego utworu nie wytniesz ścieżki z wokalem, sygnały wokalu i muzyki są ze sobą połączone w procesie nazywanym masteringiem - utwór z wielu ścieżek miksowany jest do jednej stereofonicznej ścieżki. Są co prawda programy, które za pomocą filtrowania i zaawansowanego DSP potrafią to zrobić, ale efekt na pewno nie będzie "studyjny" - zależy to od aranżacji utworu, natężania wokalu, barwy wokalu itp.. Jeżeli podkład ma być użyty jako jakiś tam pattern w tle, to można się pobawić. Jeżeli ma to być coś co będzie słychać na pierwszym planie - radzę odpuścić, i albo poszukać wersji instrumentalnej tego kawałka, albo samemu to zagrać.

"Polskiego" programu raczej nie znajdziesz. Żeby zrobić to porządnie trzeba trochę się orientować w temacie masteringu i w ogóle audio. Programy z jednym przyciskiem "działaj" pewnie są, ale nie spodziewałbym się po nich cudów. Szukaj w google hasała - vocal remover.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg


Powrót do :: muzyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

cron