F.M.T.V - forumowa muzyczna TV

Ten dział dotyczy muzyki i wszystkich spraw z nią związanych. Jeżeli lubisz słuchać, grać, komponować czy rozmawiać o muzyce - pisz tutaj.

F.M.T.V - forumowa muzyczna TV

Postprzez r00t » poniedziałek, 7 sty 2008, 23:30

Ten dział (muzyka) trochę mało muzyczny się zrobił jak dla mnie, stąd taka moja mała inicjatywa kulturalno - rozrywkowa...

Mamy już muzycznego minibloga (czego obecnie sluchamy...) i temat z tekstami (lyrics) dlatego do kompletu proponuję "Forumową Muzyczną Telewizję"... Internet pełen jest dobrej muzyki i wideoklipów, których w normalnym medialnym obiegu nie słychać i nie widać... ...a szkoda.

Jeżeli ktoś wędrując po wirtualnym świecie wyłapie coś dobrego z sieciowego szumu niech czym prędzej tutaj wklei... wystarczy link i ewentualnie kilka słów kto, co, jak i dla czego...

Style muzyczne kompletnie dowolne, nie ma żadnych ograniczeń z wyjątkiem dwóch :) (zawsze muszą być jakieś ograniczenia)

- nie wklejamy tutaj muzyki, którą na co dzień raczy nas telewizja i radio w pasmach największej oglądalności... każdy ma w domu odbiorniki więc nie będziemy się powtarzać...

- nie wklejamy żadnych parodii, dowcipów, karoke.... itp. tylko "prawdziwe klipy" - takie które mają jakąś tam formę artystycznego wyrazu... lub live acty (zasada z punku powyżej też obowiązuje - koncerty U2 i Madonny odpadają ;) )

Jeżeli klip będzie jakoś szczególnie drastyczny, lub nafaszerowany golizną proszę o stosowną adnotację... Jeżeli "drastyczność" lub "golizna" będą podane w chamski, nie mający nic wspólnego ze sztuką sposób... to klip zostanie skasowany...

Oczywiście dyskusja na tematy związane z klipami jak najbardziej wskazana...

No cóż, to tyle... zobaczymy co z tego wyjdzie... Topik nie ma być klonem "czego obecnie sluchamy..." tylko miejscem w którym będzie można zobaczyć "coś innego"...
Ostatnio edytowano poniedziałek, 7 sty 2008, 23:41 przez r00t, łącznie edytowano 1 raz
r00t
Administrator

Postprzez r00t » poniedziałek, 7 sty 2008, 23:34

....no to zacznę.

Na początek tanecznie... Digitalism - "Idealistic" i Justice vs. Simian - We Are Your Friends ....dwa bardzo wielkie szlagiery, które można usłyszeć na dobrych imprezach...
r00t
Administrator

Postprzez j0shu4 » wtorek, 8 sty 2008, 07:41

dobra obejrzałem klip pierwszy wiecej cierpliwosci do umpa umpa nie mam
w ktorym miejscu to ma wyraz artystyczny ? ze po imprezie wzieli prysznic ?
i niby dlaczego chcesz wykluczyc znane marki
ktora telewizja i radio jest brane pod uwage , czy jak widzialem teardrop w publicznej to juz sie nie lapie ? pojechales r00t troche za grubo
sorry ze sie czepiam ale rownie dobrze mogles napisac to topic dla mnie i myslacych jak ja
warunki ktore stawiasz brzmia jak wojna metalowcow z depechami
ps,. nie znam tych naprawde wielkich szlagierow a chadzam na dobre imprezy
j0shu4
Moderator

Postprzez Bruno » wtorek, 8 sty 2008, 08:06

j0shu4 napisał(a):dobra obejrzałem klip pierwszy wiecej cierpliwosci do umpa umpa nie mam
w ktorym miejscu to ma wyraz artystyczny ? ze po imprezie wzieli prysznic ?
i niby dlaczego chcesz wykluczyc znane marki
ktora telewizja i radio jest brane pod uwage , czy jak widzialem teardrop w publicznej to juz sie nie lapie ? pojechales r00t troche za grubo
sorry ze sie czepiam ale rownie dobrze mogles napisac to topic dla mnie i myslacych jak ja
warunki ktore stawiasz brzmia jak wojna metalowcow z depechami
ps,. nie znam tych naprawde wielkich szlagierow a chadzam na dobre imprezy

Na 8 linijek tekstu tylko 3 na temat - nieźle :) Sugerujesz flame`a samemu go czyniąc - też nieźle...
Ja mam tylko dwa wnioski:
1. Podzielić temat na clipy (przyklejone) i na dyskusję o clipach - pozwoli to nie przedzierać się przez gąszcz mniej lub bardziej ciekawej dyskusji i czasem osobistych wycieczek.
2. Nie wykluczać "komerchy" i czegokolwiek innego - nawet ta Madona na swoich koncertach dba o choreografię, która sama w sobie jest ciekawa i warta oglądnięcia lub nie - niech zadecyduje oglądający.
Bruno
Rycerz forum

Gadu-Gadu: 0

Postprzez j0shu4 » wtorek, 8 sty 2008, 08:28

to nie zebranie zeby tylko zglaszac wnioski
wyrazam swoje zdanie i tyle nie pasuje ci to wrzuc ignora i nie czytaj\
dla mnie post byl jak najbardziej na temat
naliczylem 6 linijek
Ostatnio edytowano czwartek, 1 sty 1970, 01:00 przez j0shu4, łącznie edytowano 1 raz
j0shu4
Moderator

Postprzez j0shu4 » wtorek, 8 sty 2008, 08:35

ode mnie jeden z klipow ktore przemawiaja do mnie
za historie za animacje za emocje za zajebista muzyke
Gorillaz - El Manana
uwaga widzialem w TKK po wiadomosciach tez sie liczy jako TV i prime time ?
j0shu4
Moderator

Postprzez barmaid » wtorek, 8 sty 2008, 09:19

Zgadzam się po trosze z j0shem.
Dla każdego z użytkowników inne jest inne ;)

Dla mnie inna jest cała dyskografia i klipografia Faboy Slima, aż trudno wybrać. Polecam całą, jedwabista, barwna i porywająca.
barmaid
Rycerz forum

Postprzez j0shu4 » wtorek, 8 sty 2008, 09:35

Pink Floyd - High Hopes
za przestrzeń muzyczna i wizualna
Peter Gabriel - San Jacinto (Live)
Peter Gabriel - Across The River (Live)
Live Act , koncert trasy Secret World Tour 1994
Pink Floyd - Echoes At Pompeii
Pink FLoyd w Pompejach jedyny i niepowtarzalny
Fatboy Slim - Right Here Right Now
cos mam uzasadniac ? :)
Ostatnio edytowano czwartek, 1 sty 1970, 01:00 przez j0shu4, łącznie edytowano 1 raz
j0shu4
Moderator

Postprzez r00t » wtorek, 8 sty 2008, 09:43

Bruno napisał(a):Na 8 linijek tekstu tylko 3 na temat - nieźle :) Sugerujesz flame`a samemu go czyniąc - też nieźle...
1. Podzielić temat na clipy (przyklejone) i na dyskusję o clipach - pozwoli to nie przedzierać się przez gąszcz mniej lub bardziej ciekawej dyskusji i czasem osobistych wycieczek.
2. Nie wykluczać "komerchy" i czegokolwiek innego - nawet ta Madona na swoich koncertach dba o choreografię, która sama w sobie jest ciekawa i warta oglądnięcia lub nie - niech zadecyduje oglądający.

Bruno:
1. nie spodziewam się tutaj nawału teledysków, więc po każdym dwa lub trzy posty można przeczytać. ..
2. ...to ma być raczej temat do odkrywania muzyki, z całym szacunkiem do madonny i jej fanów... moim zdaniem to nic odkrywczego. Ale jeżeli ktoś bardzo chce to proszę bardzo, nikt nie będzie tutaj na siłę niczego kasował... (może jakieś remiksy)

Co do postu j0shua, no cóż... każdy ma swój punkt widzenia i sposób wyrażania opinii. Mnie to ani ziębi ani grzeje... to on ma problem nie ja.

j0sh: tak na marginesie... masive atack, fat boy slim, pink floyd itp... to bez sprzecznie tuzy muzycznego biznesu. Mnie chodziło o pomięcie tego co już wszyscy znają... Ale jeżeli ktoś nie zna nic innego niech wkleja co zna... Chciałem wykluczyć znane marki bo moim zdaniem nudne jest wałkowanie tego samego bez końca... trzeba od czasu do czasu odetchnąc świeżym powietrzem... nie chcesz? nie musisz...
r00t
Administrator

Postprzez j0shu4 » wtorek, 8 sty 2008, 09:52

r00t napisał(a):
Bruno napisał(a):Na 8 linijek tekstu tylko 3 na temat - nieźle :) Sugerujesz flame`a samemu go czyniąc - też nieźle...

Bruno:
1. nie spodziewam się tutaj nawału teledysków, więc po każdym dwa lub trzy posty można przeczytać. ..
2. ...to ma być raczej temat do odkrywania muzyki, z całym szacunkiem do madonny i jej fanów... moim zdaniem to nic odkrywczego. Ale jeżeli ktoś bardzo chce to proszę bardzo, nikt nie będzie tutaj na siłę niczego kasował... (może jakieś remiksy)

Co do postu j0shua, no cóż... każdy ma swój punkt widzenia i sposób wyrażania opinii. Mnie to ani ziębi ani grzeje... to on ma problem nie ja.

j0sh: tak na marginesie... masive atack, fat boy slim, pink floyd itp... to bez sprzecznie tuzy muzycznego biznesu. Mnie chodziło o pomięcie tego co już wszyscy znają... Ale jeżeli ktoś nie zna nic innego niech wkleja co zna... Chciałem wykluczyć znane marki bo moim zdaniem nudne jest wałkowanie tego samego bez końca... trzeba od czasu do czasu odetchnąc świeżym powietrzem... nie chcesz? nie musisz...

zapewniam cie nie mam zadnych problemow z twoim postrzeganiem muzyki
ja tylko nie zgadzam sie wewnetrznie na podzial my bananowa mlodziez sluchamy electro popu i to jest ciekawe a cala reszta to komercyjny gniot
j0shu4
Moderator

Postprzez r00t » wtorek, 8 sty 2008, 10:01

j0shu4 napisał(a):zapewniam cie nie mam zadnych problemow z twoim postrzeganiem muzyki
ja tylko nie zgadzam sie wewnetrznie na podzial my bananowa mlodziez sluchamy electro popu i to jest ciekawe a cala reszta to komercyjny gniot

...o co Ci chodzi? masz jakieś kompleksy? widziałeś gdzieś podziały w moim poście człowieku? napisałem wyraźnie "dowolny rodzaj muzyki" i podałem warunki... "nie to co mainstreamowe" narzucam Ci coś? możesz wklejać co chcesz nawet death metal (ale niech będzie spoza kanonu)... i zejdź ze mnie bo widać gołym okiem, że masz jakiś problem... jak widzisz podziały to zanurz głowę w zimnej wodzie i jeszcze raz przeczytaj mój pierwszy post... jest napisany po polsku...

ps. sorry za dosadny ton ale to już trochę denerwujące...
r00t
Administrator

Postprzez j0shu4 » wtorek, 8 sty 2008, 10:06

nie denerwuj sie , wlasnien urwales sobie 5 lat zycia
to ty nie chcesz zrozumiec tego o co mi chodzi
piszesz po raz enty "niech bedzie spoza kanonu" ja pytam po raz kolejny czym jest kanon
piszesz "nie wklejamy tutaj muzyki, którą na co dzień raczy nas telewizja i radio w pasmach największej oglądalności" ja grzecznie pytam jaka telewizja jakie radio
łapiesz w koncu ? przystawiasz swoja wycinanke do mojej muzyki , piszac ze moze byc to death metal popadasz w demagogie bo niby jak chcesz okreslac kanony w niszowej muzyce
bez nich nie byloby tej muzyki
dont's stress wyluzuj zajaraj
j0shu4
Moderator

Postprzez FiDo » wtorek, 8 sty 2008, 10:11

r00t napisał(a):....no to zacznę.

Na początek tanecznie... Digitalism - "Idealistic" i Justice vs. Simian - We Are Your Friends ....dwa bardzo wielkie szlagiery, które można usłyszeć na dobrych imprezach...

coz, nie moja muzyka. co prawda pierwszy ma w sobie cos z brzmienia daft punk
momentami, ale nie o to chodzi. drugi zdecydowanie lepszy. ale w formie wizual-
nej ;) a w ogole inicjatywa mi sie podoba. to teraz cos ode mnie:

pamietacie rubber johny`ego? oto dalsze eksperymenty cunninghama z ta forma
wyrazu:
THE HORRORS - SHEENA IS A PARASITE

no i Michel Gondry, mistrz synchronizacji..
BECK - CELL PHONES DEAD
FiDo
Arcymistrz

Postprzez r00t » wtorek, 8 sty 2008, 10:27

j0shu4 napisał(a):nie denerwuj sie , wlasnien urwales sobie 5 lat zycia
to ty nie chcesz zrozumiec tego o co mi chodzi
piszesz po raz enty "niech bedzie spoza kanonu" ja pytam po raz kolejny czym jest kanon
piszesz "nie wklejamy tutaj muzyki, którą na co dzień raczy nas telewizja i radio w pasmach największej oglądalności" ja grzecznie pytam jaka telewizja jakie radio
łapiesz w koncu ? przystawiasz swoja wycinanke do mojej muzyki , piszac ze moze byc to death metal popadasz w demagogie bo niby jak chcesz okreslac kanony w niszowej muzyce
bez nich nie byloby tej muzyki
dont's stress wyluzuj zajaraj

kanon death metalu (dla mnie) Cannibal Corpse, Death, Sepultura (wcześniejsza), Obituary, Morbid Angel, ...itp itd... łapiesz? to co wszyscy (zainteresowani) znają... to co "już było"...
Ja nie wiem, czy ty naprawdę nie masz wyobraźni? Przecież moje intencje są łatwe do odczytania... że mają tutaj być klipy INNE niż te z telewizji DOWOLNEJ (np. te co viva czy 4fun dają w ciągu dnia) aż tak dokładnego wyliczenia potrzebujesz? Nie ta telewizja i radio jest tutaj ważne... to środek... użyty w celu nakreślenia intencji. Jeżeli nie łapiesz i dostrzegasz jakieś absurdalne podziały na dodatek to przeczytaj topik jeszcze raz od początku...

Ja w "końcu łapię"... po prostu zwyczajnie się czepiasz...
r00t
Administrator

Następna strona

Powrót do :: muzyka