GENERAŁ NIL

Tutaj piszemy o filmie w szerokim znaczeniu tego słowa. Czyli o każdej jego odmianie. Jeżeli chcesz się podzielić wrażeniami lub masz ochotę napisać recenzję zrób to w tym miejscu. Jeżeli zajmujesz się filmem amatorsko to jest to dział dla Ciebie.

GENERAŁ NIL

Postprzez Oscar » środa, 15 kwi 2009, 13:14

Świetny, znakomity film. Nazwisko zakazane surowo w PRL na lekcjach historii, w III R.P. ktoś tam coś o Generale Fieldorfie bąknął...

Wkurza mnie to zauroczenie horrorami, tańcami w filmie. Może warto ruszyć cztery litery i wybrać się na film.
Sam odtwórca głównej Olgierd Łukaszewicz przyznał, że niewiele wiedział o człowieku, którego zagrał.

http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wyd ... p?wi=54042
Oscar
Dyskutant
 
Posty: 133
Dołączył(a): środa, 14 maja 2008, 18:39

Re: GENERAŁ NIL

Postprzez cushu » czwartek, 16 kwi 2009, 21:48

:shock: Ale przecież jeszcze nie było premiery ( ? ) więc skąd pewność że to świetny film...
Avatar użytkownika
cushu
Terminator
 
Posty: 763
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:38

Re: GENERAŁ NIL

Postprzez Tisaja » piątek, 17 kwi 2009, 15:35

To prawda...poruszający, niezwykle dramatyczny film...gęsia skórka- pewna bez względu na wiedzę historyczną oglądającego.
Odkrycie a właściwie ukazanie dobitnie manipulacji, jakie towarzyszyły rodzeniu się świata powojennego...
Historia człowieka o silnym kręgosłupie moralnym i niezachwianej wiary we własne priorytety...


Polecam....
Avatar użytkownika
Tisaja
Gwiazdor
 
Posty: 1686
Dołączył(a): wtorek, 31 maja 2005, 16:51
Lokalizacja: Wyszłam z morza
Gadu-Gadu: 6759706

Re: GENERAŁ NIL

Postprzez Tisaja » piątek, 17 kwi 2009, 20:24

Pastor.. mnie Sikorski tez nie kręci.. :lol: :lol: :lol: :wink:

A ten zobacz...serio, serio... :wink:
Avatar użytkownika
Tisaja
Gwiazdor
 
Posty: 1686
Dołączył(a): wtorek, 31 maja 2005, 16:51
Lokalizacja: Wyszłam z morza
Gadu-Gadu: 6759706


Powrót do :: film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron