Komedia...a w roli głownej... Hitler...

Tutaj piszemy o filmie w szerokim znaczeniu tego słowa. Czyli o każdej jego odmianie. Jeżeli chcesz się podzielić wrażeniami lub masz ochotę napisać recenzję zrób to w tym miejscu. Jeżeli zajmujesz się filmem amatorsko to jest to dział dla Ciebie.

Komedia...a w roli głownej... Hitler...

Postprzez dziewuszka » środa, 3 sty 2007, 22:15

11 grudnia odbędzie się premiera pierwszej niemieckiej komedii o Adolfie Hitlerze. Przywódca nazistowskich Niemiec został ukazany jako narkoman w depresji, który kąpie się ze statkiem wojennym-zabawką, a swojemu psu zakłada wojskowy uniform.

Jak napisała wp:

Film "Mein Fuehrer: najprawdziwsza historia o Adolfie Hitlerze" wyreżyserował Dani Levy, Żyd urodzony w Szwajcarii, który mieszka w Berlinie. Twórca powiedział agencji Associated Press:

„Miałem poczucie, że muszę zmienić gatunek, przerysować satyrycznie postać Hitlera. Ważne jest, żebyśmy tworzyli nasze własne wizje, nawet nazizmu czy Holokaustu, a nie tylko powielali stare realistyczne obrazy. Odtwórcą głównej roli jest Helge Schneider.

Akcja filmu zaczyna się w grudniu 1944 r. w zrujnowanym Berlinie, gdy Hitler jest w depresji. Goebbels zatrudnia żydowskiego aktora z obozu koncentracyjnego, żeby wyszkolił przywódcę Nazistów.

"Der Spigel" napisał, że nowe filmy o Hitlerze pokazują, że jest "potrzeba obalenia mitu i opisania Hitlera jako człowieka; dzięki tej wizji być może łatwiej będzie go zrozumieć".


Ja tam nie wiem czy chce go zrozumieć. :?
Avatar użytkownika
dziewuszka
Mistrz klawiatury
 
Posty: 374
Dołączył(a): wtorek, 10 paź 2006, 09:04
Lokalizacja: ja to mogę wiedzieć

Postprzez j0shu4 » czwartek, 4 sty 2007, 00:23

zapatrzyli sie w Charlie Chaplina
Avatar użytkownika
j0shu4
Moderator
 
Posty: 1559
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Syriusz » czwartek, 4 sty 2007, 22:50

Taki "Upadek" w wersji komediowej ? Może być ciekawy.
Avatar użytkownika
Syriusz
Mistrz klawiatury
 
Posty: 315
Dołączył(a): czwartek, 30 lis 2006, 12:40
Lokalizacja: z tamtąd

Re: Komedia...a w roli głownej... Hitler...

Postprzez dziewuszka » piątek, 5 sty 2007, 23:01

Avatar użytkownika
dziewuszka
Mistrz klawiatury
 
Posty: 374
Dołączył(a): wtorek, 10 paź 2006, 09:04
Lokalizacja: ja to mogę wiedzieć


Powrót do :: film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

cron