Kto zna jakieś dobre filmy wojenne??

Tutaj piszemy o filmie w szerokim znaczeniu tego słowa. Czyli o każdej jego odmianie. Jeżeli chcesz się podzielić wrażeniami lub masz ochotę napisać recenzję zrób to w tym miejscu. Jeżeli zajmujesz się filmem amatorsko to jest to dział dla Ciebie.

Postprzez Henry_Chinaski » wtorek, 20 gru 2005, 18:37

a dokładniej? Obojetnie jaka wojna? Nowe filmy, czy te starsze tez cie interesuja?
Henry_Chinaski
 

Postprzez Ged » wtorek, 20 gru 2005, 21:55

Ged
 

Postprzez obv » środa, 21 gru 2005, 14:11

Avatar użytkownika
obv
Dyskutant
 
Posty: 139
Dołączył(a): środa, 27 paź 2004, 18:45

Postprzez Pcheł » środa, 28 gru 2005, 15:48

Oprócz wymienionych polecam jeszcze "Zvezda" Rosyjski, II WW

http://imdb.com/title/tt0326450/
Pcheł
Rozgrzewa się
 
Posty: 11
Dołączył(a): środa, 4 cze 2003, 16:34
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Suzy » poniedziałek, 2 sty 2006, 16:44

... widziałam prawie wszystkie filmy o których pisał Wzt ale polecam jedynie trzy "szeregowca", "stalingrad", "łowca jeleni" i oczywiście nr I a nie wymieniony - "ofiary wojny" (Briana de Palmy) to są wg mnie chyba najlepsze pozycje ...
Avatar użytkownika
Suzy
Gwiazdor
 
Posty: 1814
Dołączył(a): wtorek, 26 paź 2004, 17:57
Lokalizacja: :: mało istotne ::

Postprzez kołysanka » wtorek, 3 sty 2006, 23:02

Avatar użytkownika
kołysanka
Mistrz klawiatury
 
Posty: 359
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lis 2005, 12:48
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez kołysanka » środa, 4 sty 2006, 07:38

Filmy wojenne to nie jest mój ulubiony gatunek, choć zdarza mi się takowe obejrzeć... a moje zestawienie to taki przekrój przez bardzo różne kino wojenne, z którym się zetknęłam i które z różnych powodów pamiętam ("Helikopter..." właśnie ze względu na okrutność scen).

Autentycznie podobal mi się "Windtalkers" i "Saving Private Ryan" - filmy z fabułą - niestety większość produkcji prześciga się w efektownych wybuchach i latających po ekranie kawałkach rąk i nóg - pomimo że to o wojnie bez większego uzasadnienia i... treści

Na co kobiety ogółem zwracają uwagę nie mogę Ci powiedzieć - tylko za siebie :wink:
Nie oglądam filmów analitycznie - raczej podchodzę do kina emocjonalnie. Dlatego niespecjanie bawią mnie eksplozje dla samego błysku i huku, albo potoki krwi. I może dlatego filmy które mi się spodobają zdarza mi się obejrzeć kilka razy i za każdym razem przeżyć je inaczej :roll:
Avatar użytkownika
kołysanka
Mistrz klawiatury
 
Posty: 359
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lis 2005, 12:48
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez rysio » środa, 4 sty 2006, 10:22

rysio
Terminator
 
Posty: 726
Dołączył(a): niedziela, 2 paź 2005, 15:47

Następna strona

Powrót do :: film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron