Fajny film wczoraj widziałem/am

Tutaj piszemy o filmie w szerokim znaczeniu tego słowa. Czyli o każdej jego odmianie. Jeżeli chcesz się podzielić wrażeniami lub masz ochotę napisać recenzję zrób to w tym miejscu. Jeżeli zajmujesz się filmem amatorsko to jest to dział dla Ciebie.

Postprzez cushu » poniedziałek, 7 lis 2005, 14:52

yennefer napisał(a):teraz np. jestem po obejrzeniu "Sily strachu"


Masz racje, ze Siła strachu jest mniej straszna od Shutter, ale imho filmem jest lepszym. Nie tylko wyśmienita rola Fanning ale i De Niro, a co wazniejsze nie rozgryzlem filmu az do samego konca :lol:
A jak tu sie bac laski w nocnej koszuli, przyklejonej do szyby przy 140km/h :wink:
Avatar użytkownika
cushu
Terminator
 
Posty: 763
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:38

Postprzez yennefer » poniedziałek, 7 lis 2005, 17:03

cushu napisał(a):a co wazniejsze nie rozgryzlem filmu az do samego konca :lol:

tylko jeszcze sprecyzuj, ktorego konca? bo oficjalnie sa dwie wersje, a w zestawie DVD dodatkowo jeszcze cztery. :lol:
co do mnie - tez nie do konca rozgryzlam ten film (i tak mi wciaz chodzi po glowie niewyjasniony watek "nawiedzonego" sasiada), mozna odniesc wrazenie, jakby scenarzysta sam sie juz pogubil w swoich pomyslach i zeby to nadrobic, wprowadzil jeszcze bardziej pokrecone zakonczenie. :lol:
ogolnie mam mieszane uczucia co do tego filmu.
Avatar użytkownika
yennefer
Mieszka tu
 
Posty: 961
Dołączył(a): wtorek, 30 mar 2004, 23:27
Lokalizacja: ...

Postprzez cushu » poniedziałek, 7 lis 2005, 17:19

yennefer napisał(a):
cushu napisał(a):a co wazniejsze nie rozgryzlem filmu az do samego konca :lol:

tylko jeszcze sprecyzuj, ktorego konca? bo oficjalnie sa dwie wersje, a w zestawie DVD dodatkowo jeszcze cztery.


No ja mialem wersje z dwoma oficjalnymi zakonczeniami :)
czterech dodatkowych nie widzialem :lol:
Avatar użytkownika
cushu
Terminator
 
Posty: 763
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:38

Postprzez keeper » poniedziałek, 7 lis 2005, 19:53

"Pan od muzyki" reż. Christophe Barratier, jako że nadrabiam zaległości w kinie francusko-języcznym.Oto cała historia. Wydawać by się mogło, że po dobrym początku czeka nas prawdziwa uczta dla zmysłów..Niestety, dalej czujemy już tylko smak jajka na miękko. Takiego jajka, co to je łykniemy i już za 5 minut jesteśmy głodni. Bo historia chociaz się snuje, tak jak lubię, to jednak nie opowiada niczego interesującego. Ot hymn pochwalny dla znojnego zawodu pedagoga, wyśpiewany przez chórek niegrzecznych chłopców, którzy w przeciagu pięciu minut dali się podporządkować belfrowi, któremu ,według mnie, brakuje charyzmy. Zapewne pozycja obowiązkowa na Dzień Nauczyciela, ale tylko dla nauczycieli z biletami wykupionymi przez zakłady pracy.
Zbyt wiele fałszywych tonów w tym dziele z pogranicza "Młodych gniewnych" i "Ani z Zielonego Wzgórza".
Avatar użytkownika
keeper
Rycerz forum
 
Posty: 1134
Dołączył(a): niedziela, 2 lis 2003, 13:04
Lokalizacja: Tamworth
Gadu-Gadu: 0

Postprzez kulA » poniedziałek, 7 lis 2005, 22:47

w ramach poniedzialkowych przegladow kina europejskiego: "Ukryte"
film dobry ale mozna sie do paru rzeczy doczepic
Avatar użytkownika
kulA
Rycerz forum
 
Posty: 1223
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 07:25
Lokalizacja: z domu

Postprzez FiDo » wtorek, 8 lis 2005, 01:06

"Dziewczyna z perla" - swietny film przedstawiajacy historie jednego z obrazow wybitnego malarza niderlandzkiego Jana Vermeera. jezeli ktos sie interesuje sztuka i jej historia naprawde warto obejrzec. fotografom tez, bo film jest nasycony wspanialymi kadrami przy malowniczym swietle. polecam.
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu

Postprzez ZAINTERESOWANA » wtorek, 8 lis 2005, 15:10

"Tłumaczka" Całkiem ciekawa historia młodej kobiety pracującej w ONZ muszącej dokonać wyboru pomiędzy rodziną i swoją "starą" miłością a obecną sytuacją zawodową i życiem osoby publicznej. Całkiem udana kreakcja N. Kidman. Polecam na dłużący się wieczór.
Avatar użytkownika
ZAINTERESOWANA
Mieszka tu
 
Posty: 956
Dołączył(a): czwartek, 24 lut 2005, 13:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez FiDo » środa, 9 lis 2005, 00:36

'Kawa i papierosy' chyba nie do konca zrozumialem o co chodzi w tym filmie, bede musial go obejrzec jeszcze raz. mimo wszystko wydaje mi sie dobry :)
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu

Postprzez Stavro » środa, 9 lis 2005, 00:55

ZAINTERESOWANA napisał(a):"Tłumaczka" Całkiem ciekawa historia młodej kobiety pracującej w ONZ muszącej dokonać wyboru pomiędzy rodziną i swoją "starą" miłością a obecną sytuacją zawodową i życiem osoby publicznej. Całkiem udana kreakcja N. Kidman. Polecam na dłużący się wieczór.



nudny film..nie polecam...chyba ze ktos jest fanem N. Kidman...
Avatar użytkownika
Stavro
Rycerz forum
 
Posty: 1134
Dołączył(a): czwartek, 8 wrz 2005, 16:32
Lokalizacja: z piekła

Postprzez SAVARY » środa, 9 lis 2005, 23:30

Oglądałem dzisiaj "Komornika", muzyka bardzo fajna, co do treści -pierwsza połowa dość intrygująca, fajna. Pod koniec, łatwo było przewidzieć zakończenie, trochę płytkie. Jak taki bezwzględny i ambitny sukinsyn - dodatkowo z trudnym dzieciństwem - nawrócił się pod wpływem stawianej figurki Matki Boskiej - tania tandeta - jest to trochę za płytkie. Sybol nawrócenia mógłby być tak ujęty jak np. w filmie " Zły porucznik" - kto widział to wie o co chodzi.
Avatar użytkownika
SAVARY
Terminator
 
Posty: 683
Dołączył(a): niedziela, 13 lut 2005, 12:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Ged » czwartek, 10 lis 2005, 09:08

mi persawdowano, ze zamiana w Komorniku zaszla po tym jak niedoszly pilkarz sie powiesil.. ale tez to do mnie nie trafilo..
Ged
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości