Fajny film wczoraj widziałem/am

Tutaj piszemy o filmie w szerokim znaczeniu tego słowa. Czyli o każdej jego odmianie. Jeżeli chcesz się podzielić wrażeniami lub masz ochotę napisać recenzję zrób to w tym miejscu. Jeżeli zajmujesz się filmem amatorsko to jest to dział dla Ciebie.

Postprzez Suzy » wtorek, 19 lip 2005, 23:00

"Dziwka" ( Yo puta) Hiszpania, 2004
Dokument fabularyzowany
Reżyseria: María Lidón
Scenariusz: Adela Ibanez, Isabel Pisano
występują : Denise Richards - Rebecca
Daryl Hannah - Adriana

Film zabiera widza do świata płatnego seksu, ale robi to w sposób nieszablonowy. Ukrywająca się pod pseudonimem Luna, reżyserka Maria Lidon zdecydowała się na ciekawy zabieg narracyjny. Fikcyjną intrygę – studentka zbiera materiały do książki o prostytucji – połączyła z wypowiedziami prawdziwych prostytutek i ich "opiekunów". Dzięki takiemu melanżowi kina dokumentalnego z fikcyjną fabułą osiągnęła interesujący efekt awangardowej estetyki.

a tak w skrócie - wyjątkowo ciekawy sposób nakręcenia filmu ... chyba to ujeło mnie najbardziej.... a refleksje ? hym...
to co jest naprawdę trafne w tym filmie to uwypuklenie cienkiej granicy moralności... wskazanie naszej ciemnej strony "ja" - która uwidacznia sie w konkretnych życiowych sytuacjach...

podobał mi sie jeden cytat
- co czułąś za pierwszym razem ?
-jakąś dziwną mieszaninę obrzydzenia i zboczonej fascynacji
-antropolodzy twierdzą, że chora fascynacja to skutek pogwałcenia reguł rządzących obrzydzeniem...
- i co z tego ? ważne, ze Ci się opłaca...

polecam
Avatar użytkownika
Suzy
Gwiazdor
 
Posty: 1814
Dołączył(a): wtorek, 26 paź 2004, 17:57
Lokalizacja: :: mało istotne ::

Postprzez keeper » środa, 20 lip 2005, 15:55

W szerszym gronie "Rzekę tajemnic" reż. Clint Eastwood..i w zasadzie przy tym nazwisku powinnam postawić kropkę i dopisek: Polecam. Zrobię trochę więcej i uzasadnię. Po przeczytaniu ksiązki Dennisa Lehane`a nie mogłam się doczekać, kiedy zobaczę film oparty na tej historii. Wiedziałam, że rezyserią zajął się Eastwood, a po jego "Północy w ogrodzie dobra i zła", spodziewałam się, że będzie to dzieło pretendujące do przedrostka arcy-. Śmiało można powiedzieć, że film niemal wiernie przenosi tę mroczną opowieść o dorastaniu, przeszłości, piętnie i pokucie z ksiązki Lehane`a. Reżyser nie bawi się widzem, nie ma tu żadnej gry psychologicznej.. Tylko stara, poczciwa dzielnica, starzy kumple przeżywający dramaty życiowe. Powracający koszmar z dzieciństwa i koszmar teraźniejszości. Wszyscy, którzy czytali a nie ogladali powinni być zadowoleni. Wszysycy, którzy oglądali a nie czytali, powinni przeczytać.. Kreacje aktorskie na najwyższym poziomie: Tim Robbins, Kevin Bacon, Sean Penn (osobiście uważam, że najlepszy z całej trójki-ale prosze się tym nie sugerować) :wink:
Avatar użytkownika
keeper
Rycerz forum
 
Posty: 1134
Dołączył(a): niedziela, 2 lis 2003, 13:04
Lokalizacja: Tamworth
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Baltazar Gąbka » środa, 20 lip 2005, 16:36

a ja slyszalem ze wiecej gadalyscie niz ogladalyscie :twisted:
Baltazar Gąbka
 

Postprzez yennefer » środa, 20 lip 2005, 16:46

no... w koncu udalo mi sie obejrzec Fight Club :P wiem, wiem, jestem sto lat za Murzynami, ale co zrobic, jak sie ma jeszcze wiele innych zaleglosci ;)
w kazdym badz razie o filmie nie trzeba sie rozpisywac, bo wiekszosc go z pewnoscia zna,
mi osobiscie podobala sie gra Brada Pitta (byl swietny ;)), a zakonczenie rzeczywiscie niezle, ogolnie jednak w filmie pada wiele ciekawych uwag na temat naszego spoleczenstwa, stylu zycia, tego, co jest dla nas wazne w codziennej, jalowej egzystencji itp. warto chwile nad nim pomyslec ... i poszukac swojego sposobu na ucieczke od monotonii :twisted:
Avatar użytkownika
yennefer
Mieszka tu
 
Posty: 961
Dołączył(a): wtorek, 30 mar 2004, 23:27
Lokalizacja: ...

Postprzez Nowinka » środa, 20 lip 2005, 19:33

"You got served" - swietny film, dla milosnikow tanca (break dance, hiphop) :)

[ Dodano: 2005-07-20, 22:20 ]
"Dziewczyna z sąsiedztwa" - bardzo zabawny filmik, tymbardziej jeśli ogląda się to ze znajomumi z klasy na lekcji historii ;] Nieocenzurowana wersja świetna ;D - o dziwno nasza kochana pani nie kazała nam oczu zamykac ;P A tak całkiem serio - to film troszke dosadny ale jak dla mnie to fajny.

p.s Lece filmik jakis oglądać, jak skończe napiszę refleksje.....
Nowinka
Coś tam napisał
 
Posty: 70
Dołączył(a): niedziela, 3 lip 2005, 21:21
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Slayer » środa, 20 lip 2005, 21:57

'Blink', na TVN'ie... powiem krotko: dobry film, warto obejrzec.
Slayer
Terminator
 
Posty: 769
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:40
Lokalizacja: Nie wiem, ale po pijaku zawsze trafiam do domu

Postprzez Nowinka » czwartek, 21 lip 2005, 01:06

No cóż, ja już po nocnym, domowym seansie ;P

Terminal : pewnie wielu w Was widziało ten film. Nie wiem jakie są wasze refleksje ale jak dla mnie bomba :D Filmik pokazujący jak człowiek [ typowy Amerykanin ] potrafi być obojętny wobec potrzebującego, jak chęć posiadania pieniędzy lub dobrego stanowiska w pracy wygrywa z uczuciami ale także o szczerej przyjaźni, porządnych ludziach, którzy nieopuszczą człowieka w chwili gdy naprawde potrzebuje wsparcia. O roli Hanks'a też należało by wspomnieć - człowiek stanął na wysokości zadania. Ogólem jestem zadowolona i nieco wzruszona, w obecnej chwili mogę ocenić ta produkcję 10/10 ! Naprawde zostałam mile zaskoczona.
Nowinka
Coś tam napisał
 
Posty: 70
Dołączył(a): niedziela, 3 lip 2005, 21:21
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Suzy » czwartek, 21 lip 2005, 16:36

"Ławeczka" (2004r) reżyseria - Maciej Żak
scenariusz - Maciej Żak, Robert Mąka (na podstawie sztuki teatralnej Aleksandera Gelmana)

Kasia (świetna rola Jolanty Fraszyńskiej) samotna trzydziestolatka, pracuje w bufecie na statku wycieczkowym. Piotr (błyskotliwy Artur Żmijewski) sprowadza samochody z Niemiec, jest przystojny i nałogowo flirtuje z kobietami a do tego potwornie kłamie!! - przez co oczywiście jak przystało na komedię romantyczną - wyniknie wiele zabawnych sytuacji ;) Film mimo miana "komedii romantycznej" jest jednak w swoim "lekkim i cichym" tonie niebanalnie refleksyjny... ukazujący wielką , ludzką potrzebę ciepła drugiego człowieka w zderzeniu ze strachem przed "wyrwaniem się przed orkiestrę" i porzuceniem swojego dotychczasowego życia...

polecam :spoko:
Avatar użytkownika
Suzy
Gwiazdor
 
Posty: 1814
Dołączył(a): wtorek, 26 paź 2004, 17:57
Lokalizacja: :: mało istotne ::

Postprzez Olcia » czwartek, 21 lip 2005, 23:29

'Blair witch project' - co moge powiedzieć? 2 część bardziej mi sie podobała...

któraś część Gwiezdnych Wojen [jak dzieci Vandera były duże] to z tych starych części... w sumie niechcący załapałam sie na ten film. Śmieszne są te efekty specjalne, ale ogólnie dużo nie skumałam :lol: z tego filmu, bo może 2 części [i to nowe] obejrzałam... może kiedyś usiąde przed TV i obejrze wszystkie po kolei... :)
Avatar użytkownika
Olcia
Rycerz forum
 
Posty: 1077
Dołączył(a): środa, 8 gru 2004, 15:57

Postprzez James Francis Ryan » piątek, 22 lip 2005, 00:54

"Karol - człowiek, który został Papieżem" - bardzo przemawiający.
Avatar użytkownika
James Francis Ryan
Coś tam napisał
 
Posty: 66
Dołączył(a): czwartek, 5 cze 2003, 14:06
Lokalizacja: Kamino

Postprzez Agunia__ » piątek, 22 lip 2005, 12:08

Pi - fajny film i nawet przez niego można polubić matme :)
Avatar użytkownika
Agunia__
Rycerz forum
 
Posty: 1118
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 14:06
Lokalizacja: Chippenham / Bath Spa / Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 4975651
Skype: mekaree1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości