Fajny film wczoraj widziałem/am

Tutaj piszemy o filmie w szerokim znaczeniu tego słowa. Czyli o każdej jego odmianie. Jeżeli chcesz się podzielić wrażeniami lub masz ochotę napisać recenzję zrób to w tym miejscu. Jeżeli zajmujesz się filmem amatorsko to jest to dział dla Ciebie.

Postprzez cushu » czwartek, 15 mar 2007, 23:31

"Kikujiro" Takeshi Kitano - staram się nie wypowiadać na temat kina azjatyckie z powodu wiedzy swojej niewiedzy.. ale jest coś fascynującego w tym, że jedna osoba jest zarówno scenarzysta, reżyserem i tytułowym bohaterem. A wszyscy tak trąbili, że kino autorskie wygineło.
Avatar użytkownika
cushu
Terminator
 
Posty: 763
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:38

Postprzez Flo » piątek, 16 mar 2007, 23:05

Testosteron - mozna sie posmiac :lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Postprzez FiDo » sobota, 17 mar 2007, 00:10

cushu napisał(a):"Kikujiro" Takeshi Kitano - staram się nie wypowiadać na temat kina azjatyckie z powodu wiedzy swojej niewiedzy.. ale jest coś fascynującego w tym, że jedna osoba jest zarówno scenarzysta, reżyserem i tytułowym bohaterem. A wszyscy tak trąbili, że kino autorskie wygineło.


Woody Allen przeciez tez jeszcze zyje (no, chociaz ostatnio przeszedl na drugi plan)
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu

Postprzez kamila » sobota, 17 mar 2007, 13:57

Troja, w reżyserii Wolfganga Petersena.. może i to superprodukcja może i z super gwiazdami, ale jakoś widząc wyrzeźbionego Brada Pitta myślałam o barmaid :lol: , no bo ona tak za nim szaleje, a ja się zastanawiam dlaczego? :P . No, ale rola Achillesa była mu chyba pisana.. Bogowie gdzieś tam o nim sobie przypomnieli i dobrze, bo wart film był zobaczenia efektów, wątków miłosnych, krwawych wojen, konia trojańskiego no i Pitta, niech będzie :) , wygląda jak chomik napakowany, ale niech będzie.. (wyjątkowo)
kamila
Arcymistrz
 
Posty: 4036
Dołączył(a): wtorek, 3 sie 2004, 17:40
Lokalizacja: kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Postprzez yennefer » sobota, 17 mar 2007, 14:42

kamila napisał(a):Troja, w reżyserii Wolfganga Petersena.. może i to superprodukcja może i z super gwiazdami, ale jakoś widząc wyrzeźbionego Brada Pitta myślałam o barmaid :lol: , no bo ona tak za nim szaleje, a ja się zastanawiam dlaczego? :P . No, ale rola Achillesa była mu chyba pisana.. Bogowie gdzieś tam o nim sobie przypomnieli i dobrze, bo wart film był zobaczenia efektów, wątków miłosnych, krwawych wojen, konia trojańskiego no i Pitta, niech będzie :) , wygląda jak chomik napakowany, ale niech będzie.. (wyjątkowo)

też obejrzałam, też pozachwycałam sie pięknym Pittem i - Kamila - napakowany chomik?! no proszę Cię :lol: ale rzeczywiście imponująca postura :twisted:
sam film wart obejrzenia, wszystko sensownie ułożone w jedną całość w zestawieniu z oryginalnym mitem, podobał mi sie.
Avatar użytkownika
yennefer
Mieszka tu
 
Posty: 961
Dołączył(a): wtorek, 30 mar 2004, 23:27
Lokalizacja: ...

Postprzez kamila » sobota, 17 mar 2007, 18:38

yennefer napisał(a):też obejrzałam, też pozachwycałam sie pięknym Pittem i - Kamila - napakowany chomik?! no proszę Cię :lol: ale rzeczywiście imponująca postura :twisted:
no co? serio tak mi się skojarzył Pitt :wink: .. dla mnie to on za piękny jest.. wolę chudzielców :lol:
kamila
Arcymistrz
 
Posty: 4036
Dołączył(a): wtorek, 3 sie 2004, 17:40
Lokalizacja: kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Agunia » poniedziałek, 19 mar 2007, 13:39

kamila napisał(a):Bogowie gdzieś tam o nim sobie przypomnieli i dobrze, bo wart film był zobaczenia efektów, wątków miłosnych, krwawych wojen, konia trojańskiego no i Pitta, niech będzie :) , wygląda jak chomik napakowany, ale niech będzie.. (wyjątkowo)

i genialnie wyglądał w tych długich sandałkach :lol:
film całkiem ok :wink:
Avatar użytkownika
Agunia
Mieszka tu
 
Posty: 945
Dołączył(a): sobota, 25 wrz 2004, 23:29
Lokalizacja: z wariatkowa
Gadu-Gadu: 4081021

Postprzez Flo » poniedziałek, 19 mar 2007, 17:17

Black Dahlia

Film z J.Hartnettem

Byla ksiazka, byla gra, czas na film


Calkiem ciekawy z watkiem kryminalnym, w sumie warto obejrzec, czemu nie :roll:
Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Martius » wtorek, 20 mar 2007, 07:39

Pułapka .
Czternastoletnia Hayley Stark (Ellen Page) czatuje z Jeffem Kohlerem (Patrick Wilson), przemiłym artystą fotografikiem. Z pozoru niewinne słowa są śmiertelnie niebezpieczną grą. Jeff proponuje spotkanie w kawiarni, dziewczynka zgadza się i już wkrótce zamykają się za nią masywne drzwi mieszkania dwukrotnie starszego od niej mężczyzny...
Avatar użytkownika
Martius
Mieszka tu
 
Posty: 881
Dołączył(a): środa, 1 lut 2006, 22:27
Lokalizacja: +o1
Gadu-Gadu: 3816630

Postprzez cushu » środa, 21 mar 2007, 02:09

Takiego pięknego syna urodziłam Marcin Koszałka - Straszny film. Przesycony negatywnym napięciem. Im dłużej się ogląda, tym bardziej się tonie w tym bagnie. Nagle autor staje się bohaterem, a raczej jakimś antybohaterem w stanie totalnego rozkładu, rodzinna spirala nienawiści, w której nikt nie podejmuje dialogu. Nie lubię czegoś takiego. Nie uważam, żeby to był szczery dokument, prawie każdy wychował się w jakiejś rodzinie i wiadomo, że różnie bywa, a film pokazuje głównie jedną stronę medalu. Gdyby potraktować film jako manifest 27 latków, ludzi opisanych przez Czerwińskiego, Generacji "Nic" niemogącej się odnaleźć współcześnie, a rodziców jako emocjonalnie zaangażowanego narratora, który słowami dopełnia sytuację półnagiego notorycznie leżącego na kanapie faceta - byłby to ciekawy obraz, ale w '99 chyba jeszcze o tym nie było głośno, a i tak ostatnia scena wyklucza taką sytuację. Mówiąc inaczej, nic prócz zażenowania w tym filmie nie znalazłem.

Stacja Piotr Wereśniak - Facet z jednej strony napisał scenariusz do Kilera, z drugiej do Na dobre i na złe, czy też Złotopolskich. Reżyserował M jak miłość itp. itd. Nic ciekawego, trochę wzięte z Długu, trochę wymyślone samemu. Nie porywa.
Avatar użytkownika
cushu
Terminator
 
Posty: 763
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:38

Postprzez Mafi » środa, 21 mar 2007, 09:17

"Zielona mila" - z lekkim opóźnieniem, ale wiedziałam, że muszę ten film obejrzeć. I nie zawiodłam się, ryczałam jak bóbr. Świetny film.
Avatar użytkownika
Mafi
Gwiazdor
 
Posty: 1634
Dołączył(a): piątek, 14 maja 2004, 21:01
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 5335991

Postprzez barmaid » środa, 21 mar 2007, 09:39

Książka lepsiejsza....ale Tom Hanks podołał. Nawet mój Hank ryczał :shock:
Avatar użytkownika
barmaid
Rycerz forum
 
Posty: 1054
Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2006, 18:18

Postprzez kamila » środa, 21 mar 2007, 10:08

Czekolada, w reżyserii Lasse Hallström. Wczoraj polecałam. Gdzieś ze 3 lata temu oglądałąm ten film i byłam zachwycona, po czasie, gdy jeszcze raz obejrzałam muszę powiedzieć, że mój zachwyt trochę sie ulotnił, ale i tak piękny film. O kobiecie i córce, które przenoszą się z miasteczka do miasteczka, tam gdzie pokieruje ich wiatr północny. Tylko to nie jest takie zwykłe, nie znaczące nic przenoszenie się.. Vianne Rocher (matka), potrafi robić pyszne czekoladki i w każdym nowym miasteczku otwiera cukiernie. Jednak z początku nie wszystko wydaje się łatwe, piękne i cudowne, do momentu, no i cos się w ich zyciu, w życiu matki i córki zmienia :) . Johnny Depp jak zwykle mnie oczarował :roll:
kamila
Arcymistrz
 
Posty: 4036
Dołączył(a): wtorek, 3 sie 2004, 17:40
Lokalizacja: kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Olga » środa, 21 mar 2007, 13:38

kamila napisał(a):Czekolada, w reżyserii Lasse Hallström.


Tak Tak i jeszcze raz Tak !!
To jest jeden z tych filmów, które nigdy mi się nie nudzą :) Mogę go oglądać zawsze i wszędzie :) Jest cudowny, magiczny... przesłodki (dosłownie :p ) Wspaniała historia, piękne zdjęcia, interesująca muzyka... no i ta główna para: Juliette Binoche i Johnny Depp :zakochany:
Zawsze po seansie mam ochotę na coś bardzo słodkiego :twisted:


A tak poza tym to wczoraj obejrzałam chyba z 10 razy zwiastun do ''Pirates of the Caribbean: At Worlds End'' :shock: To była światowa premiera...
Stwierdzam, że zwiastun mnie powalił ;) To będzie chyba największe widowisko ze wszystkich trzech części, w którym spotkają się wszyscy bohaterowie :) No i ta muzyka... mam nadzieję, że cała scieżka dźwiękowa będzie tak.. porywająca :)
Jak ja mam wytrzymać aż do 25 maja?? :help:
Avatar użytkownika
Olga
Rycerz forum
 
Posty: 1182
Dołączył(a): wtorek, 18 sty 2005, 18:56
Lokalizacja: Kołobrzeg/Toruń
Gadu-Gadu: 8558082

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość