Biurokratyczna kultura

Chcesz się wypowiedzieć na temat naszego miasta, zrób to tutaj. To jest miejsce gdzie można pisać o wszystkich sprawach dotyczących Kołobrzegu.

Biurokratyczna kultura

Postprzez Mutant » środa, 27 paź 2010, 18:33

Kołobrzeg podobno jest miastem kultury. :wink: Przynajmniej tak się pojawia na plakatach. Rzeczywistość jest już gorsza. Do tej pory zdawało mi się, że jeżeli jakakolwiek firma chce być uważana za poważną, to powinna przede wszystkim dbać o dobre wychowanie swoich pracowników. Niestety w Kołobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zasady savoir vivre są mało znane, a prawdopodobnie nawet zupełnie obce. Byłem dziś tam w sprawie przedłużającego się zwrotu pieniędzy za wstawienie w mieszkaniu okien. I co usłyszałem? ,,Takimi sprawami zajmują się przy ulicy Bogusława X''. Na moje pytanie, dlaczego odsyłają bez przerwy petentów od biurka do biurka, od budynku do budynku, padła szczera odpowiedź: ,,A poszedł mi stąd!!!''. I pokazano mi drzwi. Świadkiem tego była moja żona. Czy na tym polega biurokratyczna nowoczesność i szczerość, czy też to normalne zachowanie wśród pracowników KSM? Gdzie te czasy, gdy urzędniczki były uprzejme, odpowiadały na ,,dzień dobry'' i prosiły petenta o zajęcie miejsca w fotelu pytając w czym mogą pomóc? W KSM najwidoczniej cywilizowane obyczaje odeszły do lamusa. I takim spostrzeżeniem chciałem się z Państwem podzielić, bo to też nasz Kołobrzeg. Może od strony życiowych drobiazgów, ale ogólnie wiadomo, że każda całość składa się z fragmentów. Spotkaliście się kiedyś z takim przyjęciem ze strony urzędników?
Mutant
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa, 27 paź 2010, 18:17


Powrót do :: miasto kołobrzeg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

cron