Kołobrzeżanin - brzmi dumnie ?

Chcesz się wypowiedzieć na temat naszego miasta, zrób to tutaj. To jest miejsce gdzie można pisać o wszystkich sprawach dotyczących Kołobrzegu.

Re: Kołobrzeżanin - brzmi dumnie ?

Postprzez Martius » czwartek, 30 lip 2009, 22:53

Teraz ja spróbuję przedstawić swój punkt widzenia Kołobrzegu widzianego okiem osoby tu wypoczywającej .
1. Stragany
Bez większego sensu - korzyści ekonomiczne miasto z tego rodzaju działalności miasto czerpie zbyt małe w porównaniu do zachwiania wizerunku .
2. Ogródki piwne - Przestańmy się wreszcie oszukiwać Kołobrzeg idący dalej w stronę uzdrowiska z klapkami na oczach - zajdzie w kozi róg z którego lata będziemy wychodzić , pokolenia się zmieniają , mentalność ludzi również rozrywka i alkohol w odpowiednich proporcjach dziś to podstawa sukcesu , nikt z plaży nie będzie biegł na starówkę po piwo kuflowe . Proponował bym raczej zadbać o jakoś świadczenia usług :roll: podejście do turysty , złapanie go za portfel a nie odstraszanie atrapą namiotu rozstawioną na plaży .
3 Propozycja dla władz miasta - Zwolnić od jutra wszystkie osoby odpowiedzialne za promocje miasta :wink: oraz organizowane w niej imprezy .
Większość ludzie nie ma ochoty na muzykę kościelną , czy inny stary kotlet w stylu Marcina Dańca prezentującego co rok to samo .
Ludzie chcą nowości , czegoś zaskakującego np Piosenkę żołnierską przywrócić to był by show w wojskowym stylu .
Porażka
Avatar użytkownika
Martius
Mieszka tu
 
Posty: 881
Dołączył(a): środa, 1 lut 2006, 22:27
Lokalizacja: +o1
Gadu-Gadu: 3816630

Re: Kołobrzeżanin - brzmi dumnie ?

Postprzez lukkas_kg » piątek, 31 lip 2009, 03:46

musiałbyś Marcinie zwolnić swoją koleżankę pracująca dla idei, mam nadzieje ze wiesz o co chodzi

zgadzam się z tym, ze z tą muzyką kościelna czy Dańcem to przesada, ale turysci, czyli podstawowa klientela teraz jest różna, a wiec i winno być trochę tego i torchę tamtego, namioty na plaży to maszynka do robienia pieniedzy, tylko ciekawe ile miasto ma z tego tytulu ..
lukkas_kg
Twardziel
 
Posty: 107
Dołączył(a): środa, 27 sie 2008, 13:02

Re: Kołobrzeżanin - brzmi dumnie ?

Postprzez Oscar » piątek, 31 lip 2009, 18:46

Oscar
Dyskutant
 
Posty: 133
Dołączył(a): środa, 14 maja 2008, 18:39

Re: Kołobrzeżanin - brzmi dumnie ?

Postprzez lukkas_kg » piątek, 31 lip 2009, 19:16

pokaż konkretny artykuł, bo tak to możemy sobie domniemywać do jutra
lukkas_kg
Twardziel
 
Posty: 107
Dołączył(a): środa, 27 sie 2008, 13:02

Re: Kołobrzeżanin - brzmi dumnie ?

Postprzez Martius » piątek, 31 lip 2009, 19:47

A podzielenie miasta na strefy:
typowo uzdrowiskowa z prawdziwą ciszą nocną i druga bardziej dostępna dla imprezowiczów chcących się wybawić ?
Co do polemiki na temat czy młodzież jest bardziej opłacalna odpowiedz brzmi 3xtak
Avatar użytkownika
Martius
Mieszka tu
 
Posty: 881
Dołączył(a): środa, 1 lut 2006, 22:27
Lokalizacja: +o1
Gadu-Gadu: 3816630

Re: Kołobrzeżanin - brzmi dumnie ?

Postprzez Oscar » sobota, 1 sie 2009, 10:57

Oscar
Dyskutant
 
Posty: 133
Dołączył(a): środa, 14 maja 2008, 18:39

Re: Kołobrzeżanin - brzmi dumnie ?

Postprzez Martius » sobota, 1 sie 2009, 11:49

Dodam coś z sieci .

i znowu uzdrowisko, żylaki i nadciśnienie - czyli Kołobrzeg=sanatorium. Z taką promocją nigdy tu nie trafią młodzi ludzie z dziećmi i kasą, tylko dziadki z NFZ i niemieckie "cutojery"

kołobrzeg miastem emerytow..rencistow…kuracjuszy…no i oczywiscie posuwajacych niemcow o"balkonikach"..zenada…wczasowiczow juz nie ma..i nie bedzie..tak działa promocja miasta..powolutku"umieramy"…dziekujemy za to rzadzacym!

zapraszamy wszystkich starszych ludzi na leczenie!! Kołobrzeg = Ciechocinek!

w tej mieścinie nie ma co robic :(

W Kolobrzegu knajpek branzowych brak....niestety....

Plaża jest bardzo ładna - dość szeroka, ale ciężko znaleźć w sezonie
miejsce zwłaszcza blisko centrum. Jak się chce mieć luz to trzeba
sie kawałek przejść ;-(((
No i niestety - jak to wśród Polaków : śmieci i nie
tylko......dzieci mogą odgrzebać. No ale to jest niestety norma nie
tylko u nas w kraju


Korki w sezonie to w Kołobrzegu codzienność. Jednak to, co się dzieje od kilku dni na miejskich drogach, to sceny z prawdziwego koszmaru.

Najwyraźniej zaczęły się dziś powroty z wakacji. Kierowcy jadący od strony Kołobrzegu stoją w długim, sięgającym prawie 30 km korku.


Jednymi słowy mieszkać tu w sezonie bezcenne .
Avatar użytkownika
Martius
Mieszka tu
 
Posty: 881
Dołączył(a): środa, 1 lut 2006, 22:27
Lokalizacja: +o1
Gadu-Gadu: 3816630

Re: Kołobrzeżanin - brzmi dumnie ?

Postprzez Oscar » sobota, 1 sie 2009, 13:08

Za kadencji wszystkich prezydentów Kołobrzegu po prostu było źle...i jest źle.
No cóż, czarna rozpacz. Ramzes dawno umarł, a Kryzys ma się dobrze.
Bo zawsze było tak, że wszyscy ujadali na wszystkich za bałagan, za niezamówioną pogodę, za korki na drogach, za kosmiczne ceny.
A największy malkontent pisał zawsze w "Kulisach Kołobrzeskich" w sezonie zimowym, albo ogórkowym przez wiele lat, że jest źle, będzie źle.
Przestałem czytać lamentacje tego pana i "Kulisy". I wiecie co, jest mi lżej na duszy.
To tak w nawiązaniu do postu piętro wyżej.
Jeżeli jest tak dobrze wg rankingów "Rzepy", Onetu i innych, to dlaczego jest tak źle ?
Wczasowiczów jest duzo mniej, niż rok temu i wcześniej bywało.
A korki są, bo ludzie kupują samochody mocno używane, które są zakałą dla tych, którzy szpanują brykami z salonów, bo mają zdolność kredytową.

Albo żyłkę do kombinowania , pardon, robienia dobrych interesów. :D
Oscar
Dyskutant
 
Posty: 133
Dołączył(a): środa, 14 maja 2008, 18:39

Re: Kołobrzeżanin - brzmi dumnie ?

Postprzez Martius » sobota, 1 sie 2009, 13:22

Spoko rozumiem - ja np nie lubię ludzi którzy przechodzą obok wszystkiego obojętnie a na końcu mówią ""przecież od początku tak mówiłem "
Pominę fakt rozwoju miasta bo zaczyna mi on dyndać jak ktoś nie potrafi się sprzedać , boli mnie fakt że mieszkam w Grzybowie "Gminie Kołobrzeg" a do centrum miasta 5 km jadę dziś pół godziny bo ludzie na plaży , a jutro gdy będzie padał deszcz zajmie mi to godzinę albo i półtorej . Nie wiem może wy w Kołobrzegu nie zdajecie sobie sprawy z tego że korek od ronda (okolice rynku ) sięga Dźwirzyna przy ustawieniu samochodów zderzak na zderzaku .
Dodam że miasto wyłączyło z ruchu ulice Wylotową która zawsze pomagała trochę odciążyć Kołobrzeską , przejść obojętnie obok wszystkiego jest fajne bezstresowe i zacnie postrzegane ale w środowisku ludzi bez zdania i realnych odczuć z funkcjonowania miasta .
Ranking onetu można sobie w dupę wsadzić chcesz to za 10 tys złotych załatwię ci iż będziesz na pierwszym miejscu

O korkach od strony Koszalina nie wspomnę , żeby nie było druga droga od strony Białogardu też zakorkowana .
Avatar użytkownika
Martius
Mieszka tu
 
Posty: 881
Dołączył(a): środa, 1 lut 2006, 22:27
Lokalizacja: +o1
Gadu-Gadu: 3816630

Re: Kołobrzeżanin - brzmi dumnie ?

Postprzez Oscar » sobota, 1 sie 2009, 13:33

Oscar
Dyskutant
 
Posty: 133
Dołączył(a): środa, 14 maja 2008, 18:39

Re: Kołobrzeżanin - brzmi dumnie ?

Postprzez rysio » wtorek, 4 sie 2009, 10:22

a może dzięki korkom ludzie w końcu powsiadają na rowery...
rysio
Terminator
 
Posty: 726
Dołączył(a): niedziela, 2 paź 2005, 15:47

Re: Kołobrzeżanin - brzmi dumnie ?

Postprzez Martius » środa, 5 sie 2009, 11:06

Zdrowy punkt widzenia z tym rowerem lecz :
Czy rowerem pojadę po zakupy ?
Czy rowerem pojadę w deszczu ?

Bo większość problemów z korkami ma miasto w bardzo złą pogodę , gdy wszyscy pchają na basen , do kina czy w jakiekolwiek inne miejsce .
Jedno mnie zastanawia jak Kołobrzeg może mieć status uzdrowiska , gdzie autem można wjechać wszędzie - na upartego nawet na molo .
Uzdrowisko powinno mieć ograniczony ruch , lub strefy a tak w sezonie czuje się jak w warszawie spaliny spaliny spaliny spaliny .
Nie będę wspominał że problemy przez to ma policja , straż miejska , pogotowie - brak czasu na skuteczną interwencję . :x
Avatar użytkownika
Martius
Mieszka tu
 
Posty: 881
Dołączył(a): środa, 1 lut 2006, 22:27
Lokalizacja: +o1
Gadu-Gadu: 3816630

Re: Kołobrzeżanin - brzmi dumnie ?

Postprzez rysio » piątek, 7 sie 2009, 17:25

to może w takim razie - już zresztą kiedyś proponowana - opcja darmowego transportu miejskiego (autobusy)? z biletów i tak nie za bardzo zarabiają pewnikiem. a darmowy transport, jeszcze jakby jakimś cudem udało się go porządnie zorganizować, mógłby rozwiązać problemy korków... nawet w deszcz... nawet po zakupy :)
rysio
Terminator
 
Posty: 726
Dołączył(a): niedziela, 2 paź 2005, 15:47

Re: Kołobrzeżanin - brzmi dumnie ?

Postprzez thrakatuluk » piątek, 7 sie 2009, 23:47

Darmowy MKS - Nie wydaje mnie sie, skoro MKS bierze się nawet za płatne parkingi w mieście. kasa, kasa, kasa....

Rowerek - stosuję od kilku sezonów (mina wku..nego kierowcy samochodu stojącego w korku od 40 min. wyprzedzanego przez rower - bezcenne). ale jak to było już mówione/pisane po zakupy to niśt da rady. Jak dobrze, że Pierdonka jest tak blisko (choć ciągłe jedzenie tego samego - brak wyboru w w/w pierdonce - doprowadzić może do lekkich wahań nastroju).

Korki = spaliny - nie czaje tego uparczywego trzymania sie statusu uzdrowiska dla Kołobrzegu..

Strefy - podoba mi się pomysł z tymi strefami uzdrowiskowymi i mniej uzdrowiskowymi.

P.S.
Wkurza mnie jeszcze fakt, że nie ma bata żeby wku..ny kierowca puścił Cię na ścieżce rowerowej na której masz ustawowe pierwszeństwo tak jak pieszy na pasach ;/ ale taka polska mentalność, tylko ja, ja , ja.. kasa, kasa, kasa...
Avatar użytkownika
thrakatuluk
Rozgrzewa się
 
Posty: 21
Dołączył(a): poniedziałek, 22 mar 2004, 12:36
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kołobrzeżanin - brzmi dumnie ?

Postprzez keeper » środa, 12 sie 2009, 22:10

No to teraz cos ode mnie.. co by dosypac do zaru :)
2 tygodnie temu siedzialam sobie w super zaj.. hotelu na Heathrow, przy super ekstra barze i saczylam swoj super ekstra cocktail przed swoimi super ekstra wakacjami ( nie- w-Kolobrzegu). Za barem moj rodak:
-Skad jestes?
-Z Chorzowa. A ty?
-Z Kolobrzegu.
-Aaaa Kolobrzeg.. Sunrise! Nie moglem byc niestety w tym roku, ale w przyszlym na pewno bede!

No wiec, moi drodzy.. Tak jak w poscie wyzej.. wyrugowac emerytow i kuracjuszy z Perly Baltyku!
Dla kogo otwierane sa te 4 i 5 *< gwiazdkowe hotele? Dla babek z reumatyzmem i facetow z rozedma pluc?
Nie, one sa dla nowobogackich dupkow takich jak my, ktorzy przyjada z "Londona" czy z "Dablina" z garscia papieru z wizerunkiem jej Wysokosci dla ktorych kazdy dzien to sobota, kazda noc to Sylwester... :!:
Avatar użytkownika
keeper
Rycerz forum
 
Posty: 1134
Dołączył(a): niedziela, 2 lis 2003, 13:04
Lokalizacja: Tamworth
Gadu-Gadu: 0

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: miasto kołobrzeg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron