Orange 3G

Chcesz się wypowiedzieć na temat naszego miasta, zrób to tutaj. To jest miejsce gdzie można pisać o wszystkich sprawach dotyczących Kołobrzegu.

Orange 3G

Postprzez osksob93 » niedziela, 14 cze 2009, 10:41

Jak to jest z tym 3G w Kołobrzegu w sieci Orange. Ja mam modem Business Everywhere i niby czasami łapie 3G, ale prędkość jest nadal stara, czasami nie osiąga nawet 1kb/s . A czy u was 3G działa? Proszę o rady :(
osksob93
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela, 14 cze 2009, 10:33

Re: Orange 3G

Postprzez PIOTRGAN » niedziela, 14 cze 2009, 20:37

mam na wylotowej masakra łapie nawet 3g+ a szybkość czasami nawet 500 kb ;( normalnie masakra
Avatar użytkownika
PIOTRGAN
Ważniak
 
Posty: 250
Dołączył(a): środa, 23 lis 2005, 22:06
Lokalizacja: Z POD MIASTA

Re: Orange 3G

Postprzez Generał » poniedziałek, 15 cze 2009, 20:05

Orange 3 G ma na J. Narodowej na maszcie Emitela i z Piastowskiej 5 z budynku Zespołu Szkół.
Maszt stojący na Kasprowicza na tylko GSM.
Nigdy nie osiągnie się reklamowanych 7,2 Mb/s, gdyż jest to prędkość ramek radiowych i przekłada się ona na około 6,5 Mb/s w protokole TCP/IP.
Nadto każdy operator przycina pojedynczą łączenie do 1 Mb, choć Play robi to na użytkownika, a Plus na sesję (czyli ściąganie 2 plików równocześnie w Play to max 1 Mb, w plusie 2 Mb, choć coś i się obiło o uszy, że to przytną do standardu Play).
Jest to oczywiście związane z wydajnością szkieletu, bo technologia HSDPA (czyli ostatnia mila) nie jest przeszkodą.
Generał
Coś tam napisał
 
Posty: 72
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:11

Re: Orange 3G

Postprzez Deja Vu » poniedziałek, 15 cze 2009, 22:07

Blueconnect działa najlepiej. Kołobrzeg, Koszalin, Białogard nie ma problemu. Używam od dwóch lat i uważam, że jest niezawodny.
Transfer obecny

Często chodzi 3,6 Mb.
Avatar użytkownika
Deja Vu
Weteran
 
Posty: 515
Dołączył(a): piątek, 16 mar 2007, 08:32
Gadu-Gadu: 0
Skype:

Re: Orange 3G

Postprzez osksob93 » wtorek, 16 cze 2009, 10:53

A jak działa na Ogrodach. Czy tylko mi tak źle?
osksob93
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela, 14 cze 2009, 10:33

Re: Orange 3G

Postprzez Rafik » wtorek, 16 cze 2009, 20:46

Ja proponuję złożyć reklamację w BOK-u , bo jeżeli masz dobry zasięg 3G to nie powinno być problemu, np. w Ustroniu Morskim internet z Orange hula aż miło.
Co do zasięgu Orange 3G w Kołobrzegu niestety nie jest za dobrze, bo UMTS jest tylko z Jedności Narodowej, z Piastowskiej jest obecnie tylko pasmo 900 i 1800 ,
zaś na Ogrodach zasięg 3g , na razie tylko w marzeniach, zresztą w ogóle Orange ma fatalne pokrycie w tej części miasta zaczynając od ulicy Grochowskiej do Janisk aż po Ogrody. Tak więc jedyne rozwiązanie to tylko reklamacje i jeszcze raz reklamacje, wtedy jest jakaś szansa że coś poprawią.
Rafik
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 16 cze 2009, 19:38

Re: Orange 3G

Postprzez osksob93 » czwartek, 18 cze 2009, 14:04

Chyba muszę zmienić na inny, bo byłem w salonie Orange, ale oni nic tam nie wiedzą :x wpierają mi tylko, że mój modem nie odbiera HSDPA i mówią, że nie gwarantują zasięgu w całym mieście. A na moim modemie jest wyraźnie napisane, że powinien odbierać HSDPA. Nie wiem co z tym Orange się dzieje. Wy też macie takie spostrzeżenia :?:
osksob93
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela, 14 cze 2009, 10:33


Powrót do :: miasto kołobrzeg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron