uwaga na trojana

Chcesz się wypowiedzieć na temat naszego miasta, zrób to tutaj. To jest miejsce gdzie można pisać o wszystkich sprawach dotyczących Kołobrzegu.

uwaga na trojana

Postprzez report5 » środa, 20 maja 2009, 11:56

po wejsciu na stronę naszego rcka złapałem trojana, wywaliłem - pomyslałem ze to niemożliwe no i wlazłem drugi raz i to samo.... ostrzegam i powiedzcie znajomym,. :shock:
Avatar użytkownika
report5
Coś tam napisał
 
Posty: 51
Dołączył(a): niedziela, 13 lip 2008, 08:50

Re: uwaga na trojana

Postprzez Generał » środa, 20 maja 2009, 23:02

Ciekawy jaki to trojan odwiedziłem stronę i wydaje mi się, że nic nie złapałem.
Może to kwestia programu antywirusowego, niektóre są przewrażliwione.
A swoją drogą jak to się stało, że w RCK pracuje jeden magister?
Nieładnie chwalić się (standardowym w dzisiejszych czasach takich instytucjach) wykształceniem, a poziom edukacji pozostałych pomijać.
Generał
Coś tam napisał
 
Posty: 72
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:11

Re: uwaga na trojana

Postprzez r00t » piątek, 22 maja 2009, 09:34

Programy antywirusowe tylko dają złudne poczucie bezpieczeństwa... zawsze to powtarzałem i będę powtarzał. Rzeczywiście na stronie rck kołobrzeg było przekierowanie do strony która dokonuje ataków. Przy pierwszych odwiedzinach zamiast właściwego indexu strony ładował się zakodowany skrypt java, który zawierał przekierowanie na stronę hxxp://exodih.cn/?wm=70141 (NIE OTWIERAĆ TEGO!) która uruchamia niby skanowanie komputera i zachęca do pobrania niby antywirusa... Po pobraniu tego pliku użytkownik instaluje sobie na komputerze jakieś świństwo - najprawdopodobniej trojana.

Antywirusy mogą go nie wykrywać, bo identyfikacja wirusa najczęściej odbywa się na podstawie cyfrowej sygnatury binarnego pliku. Jeżeli autor jest pomysłowy to przy każdym żądaniu pobierania pliku może np dokonać zmiany w kodzie źródłowym i ponownej kompilacji, co spowoduje że plik binarny będzie miał inną postać... Programy antywirusowe tak naprawdę zawsze są krok do tyłu...

Złośliwy kod został usunięty ze strony dosłownie kilkanaście minut temu.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: uwaga na trojana

Postprzez report5 » poniedziałek, 25 maja 2009, 07:49

wir wisi cały czas.... pomóżcie im się z tym uporać , bo jest lekka siara... w sezonie strony związane z Kołobrzegiem mają bardzo dużą oglądalność, - albo to trzeba naprawić albo zamknąć, stan infekcji to zupełny brak odpowiedzialności.,. :!:
Avatar użytkownika
report5
Coś tam napisał
 
Posty: 51
Dołączył(a): niedziela, 13 lip 2008, 08:50

Re: uwaga na trojana

Postprzez r00t » poniedziałek, 25 maja 2009, 08:44

:) no widzę że jest znowu.

No cóż, ktoś nie daje rady z tą stroną. Albo home.pl (co uważam za mniej prawdopodobne) albo administracja strony (co uważam za bardziej prawdopodobne).

Trzeba się spiąć i przeanalizować logi serwera, patrząc na datę modyfikacji i nazwę zmodyfikowanych plików.

Z tego co wiem administracja strony wini za ten stan rzeczy home.pl ale ja nie jestem przekonany co do słuszności takich oskarżeń.

Jak by co mogę pomóc w wytropieniu co się konkretnie dzieje i w usunięciu problemu, administracja strony musiałaby się ze mną skontaktować.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: uwaga na trojana

Postprzez report5 » poniedziałek, 25 maja 2009, 10:29

dzięki, - zadzwonię do Marcina i mu powiem :roll:
Avatar użytkownika
report5
Coś tam napisał
 
Posty: 51
Dołączył(a): niedziela, 13 lip 2008, 08:50

Re: uwaga na trojana

Postprzez report5 » poniedziałek, 25 maja 2009, 10:36

no wysłuchałem komunikatu, że dodzwoniłem się do rcka - zapłaciłem za to 40 groszy i na tym koniec - , może jak przeczytają forum to zajarzą, :P - bo w poniedziałki mistrzowie nie pracują...
Avatar użytkownika
report5
Coś tam napisał
 
Posty: 51
Dołączył(a): niedziela, 13 lip 2008, 08:50

Re: uwaga na trojana

Postprzez Deja Vu » poniedziałek, 25 maja 2009, 17:00

Mistrzowie w poniedziałki nie pracują, ale wirusy jak najbardziej. :wink:
Avatar użytkownika
Deja Vu
Weteran
 
Posty: 515
Dołączył(a): piątek, 16 mar 2007, 08:32
Gadu-Gadu: 0
Skype:

Re: uwaga na trojana

Postprzez Tom » poniedziałek, 25 maja 2009, 17:11

Witam

Komunikat o wirusie pojawia się już po wpisaniu w google słów: rck Kołobrzeg
Poniżej raport z Kaspersky AV 2009:

2009-05-25 18:08:39 "http://rck.kolobrzeg.eu/" Firefox Zagrożenie: Trojan-Downloader.JS.Iframe.azt

Ps. Może się przyda.
Tom
Coś tam napisał
 
Posty: 62
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 13:09

Re: uwaga na trojana

Postprzez r00t » wtorek, 26 maja 2009, 08:39

Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg


Powrót do :: miasto kołobrzeg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron