DVB-t w Kołobrzegu

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Re: DVB-t w Kołobrzegu

Postprzez lukkas_kg » sobota, 7 maja 2011, 00:03

nie kazdy tvma funkce skanowania automatycznego tak aby nie skasowac listy kanalow
lukkas_kg
Twardziel
 
Posty: 107
Dołączył(a): środa, 27 sie 2008, 13:02

Re: DVB-t w Kołobrzegu

Postprzez kruger » sobota, 7 maja 2011, 09:59

Potwierdzam i podzielam zdanie Marasa , sygnał analogowy tkk to porażka , widać to gołym okiem , problemu niejako nie widać kiedy się ma w domu np: LG325700 /50Hz lub mniejszy i starszy technologicznie TV , lecz kiedy się już przesiądzie na trochę bardziej wypasioną maszynę np: LE40C650 /100Hz lub lepsze i jeszcze nowocześniejsze od niej, dopiero widać niedoskonałości w sygnale.Natomiast sygnał MUX-2 z Sławoborza na bank ruszył pełną parą na kanale 50 , i warto by go było wpuścić w" kabel " i udostępnić . A skoro podana była informacja że jest to już w sieci tkk , i niestety parę osób mieszkających w różnych częściach miasta już tego szukało , bez pozytywnego skutku, wiec coś tu jest nie tak . Nie wydaje mi się by były to jakieś braki z naszej strony przy obsłudze naszych telewizorów, i nie wydaje mi się ,by zainteresowani tym tematem szukali tego z pozycji poczciwego ,starego "RUBINA", czy " NEPTUNA". :)
kruger
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa, 3 sty 2007, 19:47
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: DVB-t w Kołobrzegu

Postprzez gryb14 » sobota, 7 maja 2011, 11:39

Na razie jak widać nie ma informacji ze strony TKK o wprowadzeniu kanałów telewizji DVB-T a pomyśleliście że w taki sposób kablówka sama sobie robi konkurencje jeżeli każdy kto ma gniazdo a nie ma wykupionego abonamentu będzie miał dostep do kilkunastu programów w jakości cyfrowej
gryb14
Coś tam napisał
 
Posty: 50
Dołączył(a): piątek, 12 gru 2008, 13:39

Re: DVB-t w Kołobrzegu

Postprzez Maras » czwartek, 19 maja 2011, 17:58

Odświeżam temat DVB-T...bo jak się okazało jednak jest sygnał ze Sławoborza w kablach TKK.
Cały pic polega na DOKŁADNYCH parametrach a nie kanałach i na tym że TV w większości przy automatycznym wyszukiwaniu po prostu ich nie znajduje.
Kanały można odbierać DOKŁADNIE na częst. 218 MHz a szerokość pasma ustawić na 8MHz (w tv z reguły jest do wyboru 7 albo 8 MHz więc musi być na 8 bo inaczej nie znajdzie kanałów)...i tv znajduje 8 cyfrowych kanałów.

A z innej beczki...posiadam tv samsung LN40B650 z tunerami DVB-T (naziemny) oraz DVB-C (kablowy) i problem mam z nim taki...że tv nie potrafi zapamiętać kanałów cyfrowych naziemnych razem z tv kablową. Są albo tylko kanały cyfrowe naziemne albo cyfrowe z kablówki.

Może ma ktoś podobny TV i wie jak to rozwiązać ?
Avatar użytkownika
Maras
Coś tam napisał
 
Posty: 68
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:30
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: DVB-t w Kołobrzegu

Postprzez kruger » piątek, 20 maja 2011, 14:02

Potwierdzam sygnał MUX-2 ze Sławoborza jest w kablu tkk, nalezy ręcznie przeskanować TV i ustawiajac dokładne parametry ( w poście MARASA ) i mamy 8 kanałów MUX-2 :D
kruger
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa, 3 sty 2007, 19:47
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: DVB-t w Kołobrzegu

Postprzez jsordyl1972 » piątek, 16 wrz 2011, 18:06

Ja już nie narzekam, kupiłem cyfrowy polsat za 39,90 zł miesięcznie i tkk mam gdzieś, jakość obrazu idealna w porównaniu z kablówką , czasami w polsacie dokładają jeszcze inne, i radzę wam to samo i naprawdę problemy znikną !!
jsordyl1972
Nowicjusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela, 15 lut 2009, 15:49

Re: DVB-t w Kołobrzegu

Postprzez jsordyl1972 » piątek, 16 wrz 2011, 18:07

Ja już nie narzekam, kupiłem cyfrowy polsat za 39,90 zł miesięcznie i tkk mam gdzieś, jakość obrazu idealna w porównaniu z kablówką , czasami w polsacie dokładają jeszcze inne, i radzę wam to samo i naprawdę problemy znikną !!
jsordyl1972
Nowicjusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela, 15 lut 2009, 15:49

Re: DVB-t w Kołobrzegu

Postprzez j*a*r*e*k » wtorek, 10 sty 2012, 23:06

Witam,
czy ktoś korzysta z cyfrowej TV z GAWEX-u? Jeżeli tak, to jakie opinie?
j*a*r*e*k
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 10 sty 2012, 23:03

Re: DVB-t w Kołobrzegu

Postprzez wLx » czwartek, 10 maja 2012, 14:24

a sygnał mux1 leci już w kablach TKK? jeśli tak to jakie parametry trzeba ustawic?
wLx
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 8 maja 2012, 19:18

Re: DVB-t w Kołobrzegu

Postprzez kruger » poniedziałek, 14 maja 2012, 17:59

czy tkk wpuscila w kabel MUX-1 , to nie wiem - nawiasem mowiac mogli by tez wpuscic w kabel - podobnie jak MUX-2 ktory jest w kablu tkk , natomiast na bank ruszył przekaz MUX-1 ze Sławoborza od 08.05.2012 , na kanale 45 , [TVP1, TVP2, TVP INFO (wersja regionalna), Eska TV, TTV, Polo TV, ATM Rozrywka. ]
kruger
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa, 3 sty 2007, 19:47
Lokalizacja: Kołobrzeg

Poprzednia strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron