Moja wielka przygoda z TKK ;)

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Moja wielka przygoda z TKK ;)

Postprzez Bruno » sobota, 15 sty 2011, 18:56

W „kablu” byłem od początku. Jego, nie mojego – to tak dla dokładności. Najpierw telewizja, później Internet. Słownie: osiemset dziewiętnaście złotych osiemdziesiąt cztery grosze za aktywację i przyłączenie w roku 2002. Szmat czasu temu, jakby nie spojrzeć, wspominanego zawsze z uśmiechem. Pamiętnego kwietnia 2007 r. dojrzałem do zmian, higiena psychiczna tego wymagała. Trzy lata z neostradą, w sumie cztery awarie. I kolejna zmiana, powrotem w TKK – styczeń 2010 r. W lutym tegoż roku nabyłem tuner FM Pioneera i podłączyłem do zestawu HiFi tej samej marki. Jak wspaniale, że mam sygnał radiowy w kablu, pomyślałem. Po podłączeniu okazało się, że stacje radiowe szumią, najbardziej RMF FM i Radio Kołobrzeg. Piszę więc do TKK z reklamacją, na maila, co później się zmieniło. Z odpowiedzi można wywnioskować, że G wiem o sygnale radiowym i że anten za cholerę nie mogę widzieć, bo nie ma ich na Czarnieckiego. Ooo, jak neptyka potraktowali, bo wiem, ze anteny są na Chodkiewicza, w dodatku na jedenastopiętrowym bloku. Z przeszłości wiem, że na tej wysokości nawet widelec jest doskonałą anteną radiową (sprawdzone empirycznie), więc jaką instalacją dysponuje TKK? Seria maili, potem cisza. Tupię nóżką 8 marca 2010 r. i o dziwo dnia następnego pojawia się u mnie monter. Magik, który nie wie nawet, ze w kablu Radio Kołobrzeg jest na 90.70Mhz. Stwierdza, że sprzęt mam zwalony, skoro takie przesunięcie częstotliwości jest. Sprzecza się z klientem, dopiero po jakimś czasie dzwoni do kogoś od siebie może i mądrzejszego, no tak, mam rację, ale cóż mi z tego? Sygnał w porządku, a szumi… Później nie szum, później jest cisza. Dziesięć dni później przypominam o problemie, bez skutku. W akcie desperacji czytam kruczki i zawiłości umowy oraz regulaminu. Smaruję pisemną reklamację. Dnia 22 marca 2010 r. wręczam w sekretariacie. O ja nie w ciemię bity, nawet pokwitowanie mam. Upływa 14 dni roboczych na rozpatrzenie reklamacji, ale cisza nie mija. Złość podnosi mi czuprynę dawno zagubioną. Cóż czynić? Iść do Rzecznika Praw Konsumenta? Napisać do UKE? Podpieprzyć w PiH (bo w końcu sprzedają towar niepełnowartościowy za pełną cenę)? A może przy okazji US? Jakoś przeszło mi, bo miałem ważniejszą sprawę na głowie – pochwalę się, a co, schudłem 16 kilogramów ;)
Rok 2010 skończył się, a z nowym rokiem niebezpiecznie jest mieć otwarte stare sprawy, więc zabrałem się za ich zamykanie. I tu same fakty, bez komentarza.
10 styczeń 2011 r. – składam pismo o rozwiązaniu umowy TV, zaczyna się pie@#$^% Internet.
11 styczeń 2011 r. – odkrywam, że mam tylko ogólnodostępne kanały TV (a umowa kończy się 31.01.2011 r.), Internet wieczorami szwankuje.
12 styczeń 2011 r. – dzwonie do TKK, rozmawiam prawdopodobnie z panią Wice ( prawdopodobnie, bo się nie przedstawiła) i pojawia się monter „och, rzeczywiście odcięliśmy, ale już jest OK i nawet kabel oznaczyliśmy”, Internet nie funkcjonuje, pocztę sprawdzam wieczorem za pomocą telefonu.
13 styczeń 2011 r. – Internet jak epileptyk, przelewu wykonać nie mogę, wieczorna poczta odczytana via GSM, czara goryczy się przepełnia.
14 styczeń 2011 r. – zanoszę rezygnację z usług internetowych, przy okazji powiadamiam osobiście o usterkach.
Może za dużo wymagam, ale widzę wyraźny związek pomiędzy wydarzeniami z 10 stycznia, a kiepskim funkcjonowaniem sieci. Każdy pracownik TKK powie, że nic takiego nie ma i nie może mieć miejsca. Tylko, że ja już jestem dużym chłopcem i w tyle zbiegów okoliczności nie wierzę. Higiena psychiczna wymaga zmiany prowidera, w końcu każda taka firma lepiej dba o nowego klienta, niż o starego…
Avatar użytkownika
Bruno
Rycerz forum
 
Posty: 1034
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 11:13
Lokalizacja: K-g
Gadu-Gadu: 0

Re: Moja wielka przygoda z TKK ;)

Postprzez M@dF » sobota, 15 sty 2011, 19:05

Proponuję Gawex, jeżeli jest w Twojej okolicy. Cała instalacja na światłowodach, lepsze ceny i lepsze pakiety. Sam używam, bo TKK nie ma na ul. Mazowieckiej.
Avatar użytkownika
M@dF
Dyskutant
 
Posty: 194
Dołączył(a): środa, 25 cze 2003, 17:17
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 2045912

Re: Moja wielka przygoda z TKK ;)

Postprzez Tisaja » sobota, 15 sty 2011, 19:08

Przykre... na pocieszenie(?) powiem, że od kilku dni wieczorami internet szwankuje również u mnie...

Te 16 kilo, to przez TKK? :P :roll:
Avatar użytkownika
Tisaja
Gwiazdor
 
Posty: 1686
Dołączył(a): wtorek, 31 maja 2005, 16:51
Lokalizacja: Wyszłam z morza
Gadu-Gadu: 6759706

Re: Moja wielka przygoda z TKK ;)

Postprzez Bruno » sobota, 15 sty 2011, 19:11

Avatar użytkownika
Bruno
Rycerz forum
 
Posty: 1034
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 11:13
Lokalizacja: K-g
Gadu-Gadu: 0

Re: Moja wielka przygoda z TKK ;)

Postprzez Bruno » środa, 26 sty 2011, 13:07

Dziś ciąg dalszy serialu.
Dostaję list polecony, a w nim stwierdzenie, że w ogóle mojej reklamacji nie mają - podpisane przez Prezesa w dodatku. Ciekawe co na mojej kopi robi pieczęć przyjęcia z datą dzienną i podpisem pracownika...
Burdel w papierach, to chyba mało powiedziane...
Avatar użytkownika
Bruno
Rycerz forum
 
Posty: 1034
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 11:13
Lokalizacja: K-g
Gadu-Gadu: 0

Re: Moja wielka przygoda z TKK ;)

Postprzez Bruno » środa, 26 sty 2011, 13:23

Avatar użytkownika
Bruno
Rycerz forum
 
Posty: 1034
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 11:13
Lokalizacja: K-g
Gadu-Gadu: 0

Re: Moja wielka przygoda z TKK ;)

Postprzez Bruno » poniedziałek, 31 sty 2011, 16:57

W historii kolejny zwrot akcji. Dzwoni dzisiaj, dnia ostatniego mojej bytności w sieci TV monter z zapytaniem czy może wpaść i ocenić czy rzeczywiście radio tak słabo słychać. Nic to, że to tylko ponad dziesięć miesięcy po zgłoszeniu reklamacji, na piśmie w dodatku. Oświadczyłem co następuje: teraz drogi Panie, to musztarda po obiedzie, reklamacja rozpatrzona pozytywnie w myśl Waszego regulaminu - więc o co chodzi?
Po telefonie miałem napad wesołości, ale śmiech przerodził się w czkawkę.
Pamiętajcie - reklamacje w TKK szkodzą zdrowiu - można się zadławić ze śmiechu...
Avatar użytkownika
Bruno
Rycerz forum
 
Posty: 1034
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 11:13
Lokalizacja: K-g
Gadu-Gadu: 0


Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron