Neostrada a Netia - kto wie niech pomoże :)

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Neostrada a Netia - kto wie niech pomoże :)

Postprzez t0m3k » wtorek, 5 paź 2010, 16:54

Dobry :)

Może ktoś z Was orientuje się co nieco w tych sprawach... Chciałbym wiedzieć gdzie w kołobrzegu jest "centrum" neostrady i netii. Pytanie narodziło się stąd, że wszędzie czytam, że jeśli chce się abonent cieszyć prawie maksymalnym łączem 20MB/s to powinien mieszkac ok. 1200m od miejsca skąd sygnał wychodzi. Jak to jest w przypadku kołobrzegu? i adekwatne pytanie jezeli chodzi o netię.

Drugie pytanie do osób, które być może korzystają z neostrady(głównie od niedawna). Jak to jest z abonamentem? czy jeżeli weźmie się abonament na 12 miesięcy i np. pojawi się za jakis czas nowa oferta, to mozna przejsc na tą nową ofertę, czy jest się przykutym do starego abonamentu na okres 12 miesięcy? Pytam dlatego, że niedługo neostrada ma przejsc na tech. adsl2 i bedzie dostepny net m.in. 40MB/s


z góry dzięki za odp. :)
t0m3k
Nowicjusz
 
Posty: 9
Dołączył(a): sobota, 7 sie 2010, 13:01

Re: Neostrada a Netia - kto wie niech pomoże :)

Postprzez r00t » wtorek, 5 paź 2010, 18:42

Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Neostrada a Netia - kto wie niech pomoże :)

Postprzez t0m3k » wtorek, 5 paź 2010, 23:50

Tutaj i tak nie mam na celu jakoś porównywać do ofert TKK, kiedyś miałem i byłem bardzo zadowolony i każdemu zwykłemu użytkownikowi również polecam,tylko teraz zmieniłem troche priorytety i potrzebne mi często zmienne IP :) To tak na marginesie już, żeby nikt nie posądził mnie o próbe przekonywania, że niby TKK jest w jakimś stopniu gorsze...

Właśnie mieszkam blisko kina więc te 900m to akurat, o ile ten sklep TP na rogu to wlasnie ta centrala spod której nadają sygnał. Co do 40MB/s wszędzie mówią, że od wiosny testują już te łącza adsl2 i w okolicach listopada mają już wprowadzic taką ofertę, z takimi modemami, które to obsłuzą. Wiadomo, że max będzie rzadko, ale ci co bliżej są centrali mają na to podobno większe szanse. A ile w tym prawdy to czas pokaże...tylko nigdzie nie mogę doczytać, czy można u nich w trakcie trwania 12mies umowy zmieniac abonament, a kolejki na rogu są jak po cukier za dawnych lat :D
t0m3k
Nowicjusz
 
Posty: 9
Dołączył(a): sobota, 7 sie 2010, 13:01

Re: Neostrada a Netia - kto wie niech pomoże :)

Postprzez r00t » środa, 6 paź 2010, 08:27

Wszystko ok, ale najnowsze adsl2 Annex M to własnie 24 mbps. No chyba, że kombinują coś z łączeniem tego w pary... np 2x adsl2. Albo może chodzi o adsl3... to prawdopodobnie ma działać z prędkością 80 mbps... ale na odległość 300m.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Neostrada a Netia - kto wie niech pomoże :)

Postprzez [Vk] » czwartek, 7 paź 2010, 16:38

Jeżeli jesteś przed wyborem łącza, to chyba dorzucę swoje 3 grosze. W sierpniu kończyła mi się umowa na neostradę ( 6mbit ) więc korzystając z lepszych warunków u konkurencji, czyli Netii, podpisałem z nimi umowę na 8mbit.
Tutaj dorzucę kwestię "centrali". Jeśli faktycznie jest ona na ul. Armii Krajowej, to moje mieszkanie znajduje się dość blisko ( za hotelem Skanpol ). Niestety absolutnie nigdy ( od sierpnia do dnia dzisiejszego ) nie widziałem tych 8mbit. Wyniki są mniej więcej takie - http://www.speedtest.net/result/980605685.png . Łącze jest faktycznie asymetryczne, ale w drugą stronę, bo upload praktycznie zawsze przewyższa download -_-
Kontakt z "infolinią" jeszcze gorszy niż w przypadku TPSA. Techników brak. Obiecywali, że ktoś przyjdzie z własnym routerem od nich, żeby sprawdzić czy może gdzieś w sprzęcie tkwi problem. Potem stwierdzili, że nikogo takiego w Kołobrzegu nie posiadają..
Taaak, także myślę, że marzenia o 20mbit+ z netii mogą okazać się dość mocno.... niespełnione ;))

Mam wrażenia, że firma jest po prostu ofiarą swojego sukcesu i nagle boom ofertowy na ich net, spowodował że źle rozwinięta infrastruktura w niektórych regionach jest przeciążona..
Także jak tylko stwierdzą, że niestety nie mogą świadczyć mi 8mbit tylko 4, to zrywam umowę i.. r00t here I come :D
[Vk]
Rozgrzewa się
 
Posty: 12
Dołączył(a): wtorek, 1 lip 2003, 16:51

Re: Neostrada a Netia - kto wie niech pomoże :)

Postprzez r00t » czwartek, 7 paź 2010, 22:12

Netia = TPSa - bo to te same kabelki... Różne są tylko biura obsługi klientów i może ceny. Od strony technicznej to jedno i to samo.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Neostrada a Netia - kto wie niech pomoże :)

Postprzez t0m3k » wtorek, 12 paź 2010, 13:17

Ostatnio byłem w TP przy Armii Krajowej i specjalnie spytałem co będzie, gdy prędkość będzie dużo niższa niż wykupiona i gość przynajmniej był szczery i powiedział, że często osoby przychodzą i się na to skarżą, ale wtedy wysyłają techników do domu i jeżeli faktycznie 20MB/s nie jest do uzyskania, to wystarczy przyjść i można albo zrezygnować bez konsekwencji albo zmniejszyć prędkość. Tylko teraz się zastanawiam czy skoro czatuję na ten teoretyczny 20MB/s, to czy brać od nich liveboxa, czy ten zwykły biały modem, bo z netii też dostałem standardowy modem i szybko sie przegrzewa, prędkości są różne itd.wiec nie wiem czy te zwykle są po prostu jakieś felerne.
t0m3k
Nowicjusz
 
Posty: 9
Dołączył(a): sobota, 7 sie 2010, 13:01

Re: Neostrada a Netia - kto wie niech pomoże :)

Postprzez r00t » wtorek, 12 paź 2010, 13:50

Jeżeli to zmienne IP potrzebne ci do pobierania danych z serwisu hostującego pliki (innych powodów do używania często zmiennego ip nie widzę) to moim zdaniem lepiej wykupić abonament miesięczny w takim serwisie i pobierać pliki z maksymalną prędkością niż kombinować ze zmianą operatora.... około 30 zł za abonament na 30 dni to nie są jakieś wielkie pieniądze... lepsze to niż podpisywanie wiążącej umowy dwa lata (i najprawdopodobniej nie uzyskiwanie maksymalne prędkości via adsl)... No ale zrobisz jak uważasz. Zmienne ip aż tak bardzo ci nie pomoże, bo te serwisy mocno obcinają transfer dla darmowych "pobieraczy".
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Neostrada a Netia - kto wie niech pomoże :)

Postprzez [Vk] » sobota, 30 paź 2010, 19:22

[Vk]
Rozgrzewa się
 
Posty: 12
Dołączył(a): wtorek, 1 lip 2003, 16:51


Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

cron