Strona 1 z 1

Sławno ma cyfrową telewizję kablową

PostNapisane: czwartek, 5 lut 2009, 16:24
przez Didi

Od kilku dni abonenci telewizji Vectra otrzymują cyfrową jakość obrazu i 37 nowych programów telewizyjnych.

- Mieszkańcy Sławna mogą oglądać najciekawsze kanały telewizyjne w wysokiej rozdzielczości - mówi Marcin Prabucki, Regionalny Przedstawiciel Sprzedaży Vectry w Sławnie.

- Wprowadzona tu telewizja cyfrowa umożliwia dostęp do bogatej oferty programowej oraz oferuje najwyższą jakość obrazu.
Nowością oferty jest "pakiet platynowy”, czyli dawny "pakiet złoty” poszerzony o kilkanaście nowych programów.
W odróżnieniu od tradycyjnej telewizji analogowej, cyfrowy sygnał udostępnia dodatkowe możliwości takie jak przewodnik po programach, opcję wyboru wersji językowej programu (np. wersji oryginalnej m.in. w języku angielskim) lub zastosowanie tzw. kontroli rodzicielskiej, polegającej na blokowaniu dostępu do wybranych kanałów.

Aby korzystać z telewizji cyfrowej nie trzeba mieć specjalnego telewizora. Wystarczy dekoder, czyli tzw. set-top-box (STB). Abonenci Vectry otrzymają dekodery bez dodatkowych opłat, a ich instalacją zajmą się przedstawiciele firmy. Chęć zainstalowania dekodera wystarczy zgłosić w Biurze Obsługi Klienta przy ulicy Powstańców Warszawskich 2 w Sławnie lub zadzwonić pod numer (0) 801 08 08 80.

Wprowadzenie telewizji cyfrowej nie wpłynie również na cenę pakietów telewizyjnych.

Vectra obecna jest w Sławnie od 1992 roku.

http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... NO/2257222


A TKK szumnie w grudniu zapowiadala jej wprowadzenie i na tym sie skonczylo szkoda...

Re: Sławno ma cyfrową telewizję kablową

PostNapisane: czwartek, 5 lut 2009, 18:52
przez richard
no właśnie a co na to Kołobrzeg a i Koszalin nawet się wypowiedział na temat telewizji cyfrowej teraz głos ma Kołobrzeg
artykuł na temat Koszalina Obrazek

Re: Sławno ma cyfrową telewizję kablową

PostNapisane: czwartek, 5 lut 2009, 21:40
przez j0shu4
kołobrzeg się zbroi
szklane domy też potrzebują developera
praca wre z tego co wiem :)

Re: Sławno ma cyfrową telewizję kablową

PostNapisane: czwartek, 5 lut 2009, 23:55
przez Maras
Abonenci Vectry otrzymają dekodery bez dodatkowych opłat, a ich instalacją zajmą się przedstawiciele firmy.

U nas raczej tak kolorowo nie będzie ...bo jak podali w październikowych wiadomościach abonenci będą mogli KUPIĆ cyfrowy dekoder w siedzibie TKK. Ktoś wspominał też że oferta może mieć nawet do 200 kanałów tv ale ostatnio słyszałem od "lepiej" poinformowanego pracownika tkk że liczba kanałów to ok. 60...ze abonament wzrośnie (ok. 45 zet) + 5 zet za każdy dodatkowy kanał HD. Ale to tylko spekulacje...
Pożyjemy, zobaczymy... i czekamy na tą dostawę sprzętu z ameryki...

ps. a na Łopuskiego...jak był beznadziejny sygnał tv z TKK tak jest dalej (rozdwojenie obrazu+przester) i nikt nie ma zamiaru tego naprawić mimo wielu zgłoszeń.

Re: Sławno ma cyfrową telewizję kablową

PostNapisane: sobota, 7 lut 2009, 22:39
przez Mario
Zobacz ile kanałów deje VECTRA.
http://www.vectra.pl/uklad-programow,1,1,1.html
I do tego ceny (pakiet telewizja, telefon, internet):
http://www.vectra.pl/pakiety-cyfrowe,4,1,0.html
Można dostać kompleksów.
TKK nigdy tego nie wprowadzi. Opływają jak pączki w maśle, więc po co mają to zmieniać.
Cyfrową telewizję będziesz prędzej miał z naziemnej DVB-T niż z TKK. DVB-T w marcu 2010 zaczną wprowadzać w regionie koszalińskim
http://satkurier.pl/news/44881/harmonog ... olsce.html
Może zaczną od Kołobrzegu?

Re: Sławno ma cyfrową telewizję kablową

PostNapisane: sobota, 7 lut 2009, 22:45
przez Didi
i w takim slawnie taka lista kanalow ....

Re: Sławno ma cyfrową telewizję kablową

PostNapisane: poniedziałek, 9 lut 2009, 10:10
przez r00t
Telewizja cyfrowa w TKK będzie na 101%, i wiem co mówię. System telewizji cyfrowej to bardzo złożony system i jest w trakcie uruchamiania. Na dniach odbędą się testowe transmisje, w przeciągu kilku tygodni platforma powinna być uruchomiona "produkcyjnie".

Tak jak napisał (może dla niektórych nieczytelnie) Sath w Sławnie jest telewizja kablowa, ale to jest Vectra. Więc darujcie sobie porównania do firmy, która jest po prostu gigantem (w porównaniu do TKK).

Szczegóły oferty TKK będą ogłoszone jak będą. Przestańcie spekulować, bo to do niczego dobrego nie prowadzi. Popychanie plotek i domysłów rodzi tylko bałagan informacyjny.

Re: Sławno ma cyfrową telewizję kablową

PostNapisane: wtorek, 10 lut 2009, 15:04
przez Deja Vu
Maras napisał(a):
Abonenci Vectry otrzymają dekodery bez dodatkowych opłat, a ich instalacją zajmą się przedstawiciele firmy.

U nas raczej tak kolorowo nie będzie ...bo jak podali w październikowych wiadomościach abonenci będą mogli KUPIĆ cyfrowy dekoder w siedzibie TKK. Ktoś wspominał też że oferta może mieć nawet do 200 kanałów tv ale ostatnio słyszałem od "lepiej" poinformowanego pracownika tkk że liczba kanałów to ok. 60...ze abonament wzrośnie (ok. 45 zet) + 5 zet za każdy dodatkowy kanał HD. Ale to tylko spekulacje...
Pożyjemy, zobaczymy... i czekamy na tą dostawę sprzętu z ameryki...

ps. a na Łopuskiego...jak był beznadziejny sygnał tv z TKK tak jest dalej (rozdwojenie obrazu+przester) i nikt nie ma zamiaru tego naprawić mimo wielu zgłoszeń.


A nie poinformował Cię, że te 45 zł to z CANAL +, HBO i programami dla dorosłych? :lol:

Re: Sławno ma cyfrową telewizję kablową

PostNapisane: środa, 18 lut 2009, 17:31
przez Oscar
Wklejam link do wątku na przykładzie " kablówki " ze Świnoujścia. Mała telewizja, jak TKK.
Nic nie sugeruję. Ale... czy podobna oferta programowa, cennik będzie w Kołobrzegu ?

http://www.tv.slowianin.pl/cyfra.htm

Re: Sławno ma cyfrową telewizję kablową

PostNapisane: czwartek, 12 mar 2009, 00:10
przez lukasik87
a tam panowie nie ma co sie złościć, przeciez i tak wiekszosc ludzi w domach nie ma jeszcze takich telewizorów :) no chyba ze wprowadzenie kablówki cyfrowej nie zmieni abonamentu(nie znam się na tym) to wtedy mozna troche narzekać, że mogłoby być lepiej. Ale jak widze wszystko powoli idzie do przodu, teraz panowie wymieniaja dekodery C+ na cyfrowe(choc ja i tak nie skorzystam na tym bo mam zwykle tv hehehe :) )

Niedawno czytałem obszerny artykul dotyczący telewizorów HD, gdzie udzielali się specjaliści i m.in. wyczytałem, że telewizory 42calowe i w góre nadają się obecnie TYLKO dla ludzi, ktorzy duzo oglądaja filmow w nowej technologii HD i nawet posiadanie telewizji cyfrowej nic nie da, bo będzie ona i tak za słaba na telewizory FULL HD, obraz będzie zmniejszony i wyposrodkowany, a zeby byl na calym to trzeba rozciagnac i stracic troche na jakości, dlatego do telewizji cyfrowej zalecają mniejsze troche TV nie FULL HD, lecz HD READY(mniejsza rozdzielczosc), bo żeby na 42calowkach full hd cieszyc sie super obrazem to do polski musi przyjsc technologia która dopiero sie rozwija w stanach zwana ULTRA HIGH DEFINITION, a niestety u nas tv hd raczkuje dopiero wiec na wersje ULTRA przyjdzie nam długo poczekać... :wink:

To taka ciekawostka :) a zarazem porada ze póki co nie warto napalać sie na super drogie plazmy FULL HD gdyz tak naprawde jeszcze długo nie zostaną wykorzystane i do tego czasu to sie nawet wypalą hehe :) no chyba ze ktos uwielbia filmy gra na ps3 itd. to nie ma co narzekać :)

Re: Sławno ma cyfrową telewizję kablową

PostNapisane: czwartek, 26 mar 2009, 12:49
przez Oscar
Jakoś cicho o cyfrowej "kablówce" z Kołobrzegu. Kiedy będzie ? Wkrótce. Kiedy wkrótce ? Wkrótce. W tym roku ? Wkrótce. Wiosną, latem ? Wkrótce.
No to poczekamy. Pamiętajcie ! 2015 rok to termin ostateczny z ostatecznych. Tylko pytanie. Czy będą nowe kable podziemne, czy TKK ograniczy się do rozprowadzania dekoderów ? No bo kryzys. :)

Re: Sławno ma cyfrową telewizję kablową

PostNapisane: czwartek, 26 mar 2009, 17:28
przez lukkas_kg
a po co nowe kable?

cyfrowa telewizja działa tak, że sygnał analogowy wysyłąny jest z satelity, konwerter odbiera również analogowo - i tak samo analogowo idzie do dekodera, dopiero w nim przetwarzany jest na obraz cyfrowy i wysyłany do telewizora :)

Re: Sławno ma cyfrową telewizję kablową

PostNapisane: poniedziałek, 27 kwi 2009, 19:20
przez gryb14
Nie tylko w Sławnie coś się rusza - w Koszalinie tez coś się zaczyna dziać a przynajmniej informują o tym:

http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /841889614

a u nas jak ze wszystkim dowiadujemy się na ulicy, a przepraszam..... bym skłamał w listopadzie ubiegłego roku pojawiła się informacja że za kilka tygodni rusza cyfrówka w naszej TKK :D