kobietki w ciąży łączmy się

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Re: kobietki w ciąży łączmy się

Postprzez atram » niedziela, 15 lut 2009, 22:16

To znów z innej beczki- czy któraś z Was rodziła w Bialogardzie? Nie wiem, na który szpital się zdecydować( Kołobrzeg czy Białogard). Moja lekarka poleca mi Białogard ale ja wolałabym się czegoś więcej o tym szpitalu dowiedzieć. Z góry dziękuję za info.
atram
Coś tam napisał
 
Posty: 53
Dołączył(a): sobota, 12 sie 2006, 21:58
Lokalizacja: stąd

Re: kobietki w ciąży łączmy się

Postprzez Rudziątko » poniedziałek, 16 lut 2009, 14:13

Hej kobietki jak dawno mnie tu nie było,ale tyle się działo ;-)
zaciekawiło mnie co tu piszecie bowiem ja bardzo bym chciała mieć dzidzie ale jak na razie nic z tego nie wychodzi ;-( mam nadzieję że wkoncu zobacze dwie kreski na teście:),ale co do tematu dużo piszecie o pani doktor z Białogardu,ja nie mam aż takiego dobrego zdania o tej pani,leczyłam sie u niej i niestety ciagłe wizyty i zapominanie o nich przez panią doktor doprowadzały mnie do szału,do tego dziwne podejscie jak na lekarza,ale nie powiem kobitka bardzo miła,sympatyczna i na każde pytanie odpowie,ale co z tego jeśli nic mi nie pomagalo,dopiero jak poszłam do dr.Początka tu u nas to moge powiedzieć że lekarz super,zdiagnozował i wyleczył mnie od razu:)jego podejscie do pacjentki też oceniam na bardzo dobre,pogadac i posmiac sie można, no ale nic nie mogę powiedziec w kwesti opieki kobiety ciężarnej choc nie powiem różne opinie słyszałam i o nim,jak na razie jestem zadowolona i nie zdziera kasy 80 zł za wizyte w lutym to chyba nie jest dużo??Jedno jest pewne nikomu sie nie dogodzi i każda z nas musi sama dopasować ze tak powiem lekarza do siebie....aha przetestowałam dużo lekarzy kołobrzeskich i jakies tam pojęcie mam

ps.jeśli chodzi o położne a moge cos powiedziec bo w tamtym roku moja siostra rodziła to istna masakra!!są okropne,ich najbardziej boję się jak bede miała rodzic tu u nas:(
Avatar użytkownika
Rudziątko
Coś tam napisał
 
Posty: 58
Dołączył(a): niedziela, 8 paź 2006, 08:27
Lokalizacja: Kołobrzeg :)

Re: kobietki w ciąży łączmy się

Postprzez kołysanka » czwartek, 19 lut 2009, 09:41

To ja, jako że jestem "na świeżo", coś więcej napiszę.

Do połowy ciąży jeździłam do Białogardu do Marii Saczko, i chociaż tak jak napisała wyżej Rudziątko, irytowała niepunktualność wizyt i wieczne roztrzepanie pani doktor, to jednak byłam zadowolona z jej zaangażowania i opieki. To po prostu się czuje jak lekarzowi zależy na Tobie, a przede wszystkim dziecku. Naturalnie i o niej spotkałam się z niepochlebną opinią, ale chyba nie ma lekarza, o którym by się w samych superlatywach słyszało. Zawsze coś się komuś przydarzy i ważne, żeby nie trafić do konowała, który ma większość negatywnych opinii. Wtedy też zamierzałam rodzić w Białogardzie (kilka znajomych rodziło tam w listopadzie, jak u nas na oddziale był remont i ogólnie dziewczyny były zadowolone z opieki).

W każdym razie, kiedy okazało się, że będę miała cesarkę, co wiąże się z dłuższym pobytem w szpitalu, stwierdziłam że wolę rodzić w Kołobrzegu. No i żeby nie przyjść tak "z ulicy" przeniosłam się do dr Początka, który w szpitalu pracuje. Słyszałam też o nim sporo dobrego. Sama powiem tak - jak dla mnie szału nie ma. Gabinet bardzo przytulny, nowoczesny sprzęt, doktor niby sympatyczny, ale mi tam cały czas czegoś brakuje. Zaangażowania właśnie. Pomijam już fakt, że usiłował namówić mnie na wykonanie cc pionowo, co w dzisiejszych czasach robi się praktycznie tylko w nagłych, "awaryjnych" przypadkach, tylko lekarzowi jest tak wygodniej, ale nawet jak już byłam w szpitalu dużo bardziej interesowali się mną inni lekarze niż ten niby mój. W sumie Bogu dziękowałam, że ciął mnie Kierznowski - przynajmniej mam ładną, poziomą bliznę.

Kończąc wątek lekarzy - po wszystkich ostatnich doświadczeniach powiem Wam tylko, że nie zaufałabym żadnemu tak do końca i nawet gdyby coś tam nie daj Boże zdiagnozował, to nie poprzestałabym dziś na opinii jednego doktora. Trzeba się konsultować u kilku - taka prawda.

Co do położnych. Te z patologii ciąży, czyli opiekujące się Wami przed porodem i w trakcie, są różne. Jedne przesympatyczne, ciepłe i bardzo pomocne, inne humorzaste i wychodzące z założenia, że "ma boleć" i to dotyczy wszystkich aspektów przed i poporodowych. Więc jak się trafi - tu naprawdę dużo zależy od szczęścia. Cudowne babeczki za to są od opieki nad noworodkami i z poradni laktacyjnej. Pomocne o każdej porze dnia i nocy, wszystko pokażą, wytłumaczą, pocieszą, a jak trzeba to i potrząsną. Nie wiem, czy to będzie pocieszenie dla tych, które trafią na fatalną położną podczas porodu, ale to co Was czeka po wszystkim to już naprawdę sielanka. I chyba dzięki tym kobietkom kołobrzeski oddział położniczy ma tak dobre notowania w rankingu "Rodzić po ludzku".

Podsumowując, osobiście nie żałuję, że rodziłam w kołobrzeskim szpitalu. Może po prostu miałam szczęście, może dlatego, że nie miałam żadnych komplikacji i nic się złego nie działo. Bycie tu na miejscu jest z pewnością o tyle dobre, że można codziennie liczyć na odwiedziny męża czy innych członków rodziny. A to zawsze trochę raźniej.

Powodzenia dla wszystkich przyszłych i obecnych mamuś :D
Avatar użytkownika
kołysanka
Mistrz klawiatury
 
Posty: 359
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lis 2005, 12:48
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: kobietki w ciąży łączmy się

Postprzez atram » wtorek, 3 mar 2009, 22:26

To ja już teraz mogę udzielić informacji o szpitalu białogardzkim i rodzeniu w nim. Jakby komuś to się miało przydać to chętnie podzielę się swoją wiedzą.
atram
Coś tam napisał
 
Posty: 53
Dołączył(a): sobota, 12 sie 2006, 21:58
Lokalizacja: stąd

Re: kobietki w ciąży łączmy się

Postprzez KasiaK_Kg » środa, 4 mar 2009, 11:19

Dziewczyny doradźcie do jakiego okulisty sie wybrac, żeby porządnie zbadał oczy i ocenił czy mozliwy jest poród sn czy cc?
Z góry dzięki za odpowiedzi!
KasiaK_Kg
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek, 3 mar 2009, 15:13

Re: kobietki w ciąży łączmy się

Postprzez KasiaK_Kg » środa, 4 mar 2009, 14:26

Możesz zadradzic ile Kiszczyński bierze za wizytę i czy trzeba sie umawiać na wizytę duzo wczesniej?
KasiaK_Kg
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek, 3 mar 2009, 15:13

Re: kobietki w ciąży łączmy się

Postprzez kołysanka » sobota, 7 mar 2009, 23:12

W Kołobrzegu ufam wyłącznie Kiszczyńskiemu. Drogo, ale jest dobry.
Stanowczo odradzam Cwynara - u mnie nie zauważył rozwarstwienia siatkówki, które ten pierwszy bez ściągania soczewek zobaczył ;/
Avatar użytkownika
kołysanka
Mistrz klawiatury
 
Posty: 359
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lis 2005, 12:48
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: kobietki w ciąży łączmy się

Postprzez KasiaK_Kg » piątek, 27 mar 2009, 12:53

Dziewczyny, orientujecie sie ile w naszym kołobrzeskiem szpitalu kosztuje znieczulenie ZZO?
KasiaK_Kg
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek, 3 mar 2009, 15:13

Re: kobietki w ciąży łączmy się

Postprzez kołysanka » czwartek, 9 kwi 2009, 15:50

W Kołobrzegu nie ma na tą chwilę możliwości wykupienia ZZO. Przynajmniej do stycznia nie było.
Avatar użytkownika
kołysanka
Mistrz klawiatury
 
Posty: 359
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lis 2005, 12:48
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: kobietki w ciąży łączmy się

Postprzez Suzy » piątek, 10 kwi 2009, 11:36

Dziewczyny czy możecie polecić jakiś fajny model wózka ? taki żeby kółka były stabilne, najlepiej to chyba pompowane z tego co słyszałam, grunt żeby się nie łamały , żeby wózek był lekki i niedrogi ....
Chyba, że ktoś ma do sprzedania wózek - gondolę używaną, niekoniecznie ze spacerówką, to także proszę o informację.
Termin mi się zbliża a moja wiedza o wózkach jest....hym....powiedzmy....zerowa :oops:
dzieki
Avatar użytkownika
Suzy
Gwiazdor
 
Posty: 1814
Dołączył(a): wtorek, 26 paź 2004, 17:57
Lokalizacja: :: mało istotne ::

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron