Strona 1 z 1
Komunikacja Miejska Kołobrzeg

Napisane:
poniedziałek, 24 mar 2008, 15:15
przez Daro
Komunikacja Miejska Kołobrzeg jak wszyscy wiemy lub nie posiada na swoim stanie 22 autobusy,które obsługują wszystkie linie autobusowe w mieście.Ile ich jest każdy o tym wie. Mozna by powiedzieć,że Kołobrzeg nie jest dużym miastem i nie potrzebuje więcej autobusów i nowych linii.Nic bardziej mylnego.Otóż potrzeba wiecej autobusów,należy zmodernizować isntiejące już linie oraz można by pomyśleć o uruchomieniu nowych np. do Budzistowa,Niekanina itd. Uważam,że obecny układ komunkacyjny w Kołobrzegu jest zły,gdyż np. Z osiedla Podczele,Ogrody,Radzikowo nie można dojechac bezpośrednio na cmentarz, co wiąze się z przesiadkami,co w rezultacie powoduje,ze ludzie wolą pojechać taksówką niż skorzystać z komunikacji.Traci na takim układzie tras komunikacji nie tylko pasażer,ale i miasto(my wszyscy,bo komunkacja miejska otrzymuje dotacje z miasta).Jeżeli macie swoje pomysły na to,by komunkacja miejska w naszym mieście żyła to piszcie.Wyraźmy swoją opinię na ten temat


Napisane:
poniedziałek, 24 mar 2008, 15:47
przez Martius
Dojedz w sobotę i niedzielę do Grzybowa

Pozdro

Napisane:
poniedziałek, 24 mar 2008, 15:56
przez HorHe
Dokładnie. Nie chodzi nawet o przesiadki itp. Po prostu komunikacja w weekendy na trasie Grzybowo-Kołobrzeg NIE ISTNIEJE.
Ośmiele sie dodać, że to nawet troche bardziej uciążliwe niż brak bezpośredniego połączenia z cmentarzem

Napisane:
wtorek, 25 mar 2008, 09:06
przez Agunia__
Albo polecam przejażdżkę w okolicach godz 15 z okolic TRM-u linią nr 5

"rodzinna atmosfera" niczym sardynki w puszce

Dojazd do Podczela, Grzybowa czy Cmentarza tragiczny... nawet z Ogrodów do Szpitala czy Centrum Dializ łączy się z przesiadkami lub dodatkowym spacerkiem...
Dawno temu kursowała linia 2 do Podczela, zanim połączono linię 2 z linią 5... cóż... może przydałoby się dorzucić kilka dodatkowych tras...

Napisane:
wtorek, 25 mar 2008, 10:25
przez Daro
Fakt,ludzie z Podczela,Ogrodów,Grzybowa czy nawet z Budzistowa nie mają bezpośredniego dojazdu do szpitala.Wydaje mi się,ze takie połączenie jest bardzo potrzebne.Nie tak dawno słyszałem na ,,Kołobrzeskim Forum w TKK Kołobrzeg,że Komunikacja planuje puścić jakis autobus przez ul. Św. Wojciecha tylko ciekawe kiedy to zrobi i czy wogóle kiedyś bedzie tam jeździł autobus.

Napisane:
wtorek, 25 mar 2008, 10:45
przez Deja Vu
Cóż jak sama nazwa wskazuje KOMUNIKACJA MIEJSKA działa na terenie Miasta Kołobrzeg, a nie jak sugerujecie Gminy Kołobrzeg.
Tym tokiem rozumowania można byłoby mieć pretensje o brak połączeń Komunikacji Miejskiej do Starego Borka czy np. Drzonowa.

Napisane:
wtorek, 25 mar 2008, 11:23
przez HorHe
Deja Vu napisał(a):Cóż jak sama nazwa wskazuje KOMUNIKACJA MIEJSKA działa na terenie Miasta Kołobrzeg, a nie jak sugerujecie Gminy Kołobrzeg.
Tym tokiem rozumowania można byłoby mieć pretensje o brak połączeń Komunikacji Miejskiej do Starego Borka czy np. Drzonowa.
"Komunikacja Miejska w Kołobrzegu Sp. z o.o. powstała w wyniku przekształcenia z dniem 1.10.1993 Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w spółkę prawa handlowego, na podstawie Uchwały Rady Miasta w Kołobrzegu z dnia 28.12.1992.
Właścicielem wszystkich udziałów jest Gmina Miejska Kołobrzeg.
Przedmiotem działania Spółki jest świadczenie usługi przewozowej w ramach lokalnego transportu zbiorowego. Działalność przewozowa prowadzona jest głównie w oparciu o ustawy: prawo przewozowe, o samorządzie gminnym, o warunkach wykonywania krajowego drogowego przewozu osób, o gospodarce komunalnej. Spółka zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym zobowiązana jest do stosowania taryfy przewozowej oraz zakresu uprawnień pasażerów do ulgowych i bezpłatnych przejazdów, ustalonych w formie uchwały mającej charakter przepisów gminnych powszechnie obowiązujących na obszarze miasta.
Spółka świadczy usługi przewozowe regularne oraz nieregularne na terenie miasta i przyległych terenach podmiejskich."
Nastepnym razem sie doinformuj

Napisane:
wtorek, 25 mar 2008, 11:27
przez j0shu4
HorHe napisał(a):Deja Vu napisał(a):Cóż jak sama nazwa wskazuje KOMUNIKACJA MIEJSKA działa na terenie Miasta Kołobrzeg, a nie jak sugerujecie Gminy Kołobrzeg.
Tym tokiem rozumowania można byłoby mieć pretensje o brak połączeń Komunikacji Miejskiej do Starego Borka czy np. Drzonowa.
"Komunikacja Miejska w Kołobrzegu Sp. z o.o. powstała w wyniku przekształcenia z dniem 1.10.1993 Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w spółkę prawa handlowego, na podstawie Uchwały Rady Miasta w Kołobrzegu z dnia 28.12.1992.
Właścicielem wszystkich udziałów jest Gmina Miejska Kołobrzeg.
Przedmiotem działania Spółki jest świadczenie usługi przewozowej w ramach lokalnego transportu zbiorowego. Działalność przewozowa prowadzona jest głównie w oparciu o ustawy: prawo przewozowe, o samorządzie gminnym, o warunkach wykonywania krajowego drogowego przewozu osób, o gospodarce komunalnej. Spółka zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym zobowiązana jest do stosowania taryfy przewozowej oraz zakresu uprawnień pasażerów do ulgowych i bezpłatnych przejazdów, ustalonych w formie uchwały mającej charakter przepisów gminnych powszechnie obowiązujących na obszarze miasta.
Spółka świadczy usługi przewozowe regularne oraz nieregularne na terenie miasta i przyległych terenach podmiejskich."
Nastepnym razem sie doinformuj
raczej czytaj ze zrozumieniem
to teraz okresl nam ladnie co zaliczamy do przyleglych terenow podmiejskich

Napisane:
wtorek, 25 mar 2008, 11:41
przez Martius
Układ tras komunikacji miejskiej w Kołobrzegu
linia nr 6 Kniewskiego-Dworzec<->Grzybowo-Pętla
Trasa przyjęta i utworzona przez komunikację miejską w Kołobrzegu . Wiec nie widzę żadnych przesłanek do sporu na temat funkcjonowania owej linii . Zgadzam się jest zapisek "Regularne oraz nieregularne na terenie miasta i przyległych terenach podmiejskich " . Mimo wszystko nadal będe twierdził ze pewne kwestia trzeba rozwiązywać z głową . Powodem dyskusji jest raczej brak komunikacji w soboty i niedzielę oraz dni świąteczne , sądzę że nikt nie wymaga autobusu co 40 minut ale trzy-cztery kursy na pewno już by się przydały .

Napisane:
wtorek, 25 mar 2008, 11:56
przez j0shu4
to pytanie raczej o rachunek ekonomiczny takiego polaczenia
jezeli dla autobusu KM jest ono nieoplacalne to pojawia sie pole do popisu dla prywatnych przewoznikow dysponujacych busami itp , przeciez moze byc tak ze ktos wlasnie rozwiazal te kwestie z glowa i dlatego polaczenia nie ma
Re:

Napisane:
wtorek, 25 mar 2008, 16:01
przez HorHe
j0shu4 napisał(a):
raczej czytaj ze zrozumieniem
to teraz okresl nam ladnie co zaliczamy do przyleglych terenow podmiejskich
ładne określenie pozostawie KM, bo to ich przepisy.
Chodziło mi o to, że spółka działa nie tylko w samym mieście jak to stwierdził deja vu.
W każdym razie z czasów podstawówki pamiętam wpis na moim bilecie miesięcznym PODMIEJSKI - 6.
Także "ładnie określam", że Grzybowo najwyraźniej do tych terenów należy
Tak czy inaczej poprawy sie nie spodziewam, bo jak to napisał joshua wszystko jest oparte na kalkulacji.
I czego bysmy nie zrobili, to weekendowe kursy do grzybowa wciaz kalkulować sie zapewne nie będą
Re: Komunikacja Miejska Kołobrzeg

Napisane:
wtorek, 25 mar 2008, 16:39
przez Martius
No dla mnie ten problem rozwiązany nie jest .
Re: Komunikacja Miejska Kołobrzeg

Napisane:
piątek, 4 kwi 2008, 06:42
przez ewe
Może ta spółka miejska zainteresuje się tym, że dzieci , a raczej młodzież z LO Kopernika nie ma czym dojechać z Ogrodów do szkoły na drugą lekcję , na 8.50 .
Autobus na godz. 8 .00 jest , ale na 8.55 wiele klas też chciałaby podjechać.
Ale jak jest to widać , dla nich zmiana rozkładu i puszczenie 1 autobusu tą trasą to wielki problem, wolą dublować na innych trasach. Widać m
aja ważniejsze rzeczy niż takie bzdury.