Strajk nauczycieli ?!

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Strajk nauczycieli ?!

Postprzez Colberg » poniedziałek, 28 maja 2007, 17:12

Według moich informacji jutro od 8.00 w Kołobrzegu strajkować będą:
- prawie wszystkie szkoły podstawowe (poza SP nr 6)
- gimnazja (poza nr 1)
- LO im. M. Kopernika, "Ekonom", "Piastowska", Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna
- przedszkola poprzestaną na oflagowaniu (nie to że nauczyciele nie chcą - po prostu mają serce dla pracujących rodziców!)

Trzymam kciuki! :)
Solidaryzujecie się - czy potępiacie?
Avatar użytkownika
Colberg
Ważniak
 
Posty: 223
Dołączył(a): wtorek, 28 gru 2004, 21:51
Lokalizacja: Danzig

Postprzez FiDo » poniedziałek, 28 maja 2007, 17:15

i dobrze, niech strajkuja
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu

Postprzez rysio » poniedziałek, 28 maja 2007, 17:25

to nic nie da. oświata traktowana jest u nas jak piąte koło u wozu - to pozostałość jeszcze z komunizmu, gdy tępiono inteligencję poniżającymi zarobkami. dziś ustrój się zmienił ale niestety to jedno pozostało - stosunek do nauczycieli. i niestety nie mają w ręku nauczyciele takich krótkoterminowych argumentów jakie mają górnicy czy lekarze. jeśli nie będzie węgla - gospodarka cierpi, jak umrze pacjent - zaraz rząd wydeleguje szpeca do rozmów ze strajkującymi, a jak zuzia czy staś nie nauczą się o budowie jamochłonów, czy odmiany czasowników mocnych, to na dziś nic strasznego się nie stanie. nie zauważa się, jakie straszne efekty wywrze na narodzie oszczędzanie na oświacie. dzisiejsi przydenci, premierzy i ministrowie mają to głęboko, bo wynikłe z tego problemy zastaną ich już na cmentarzach...
rysio
Terminator
 
Posty: 726
Dołączył(a): niedziela, 2 paź 2005, 15:47

Postprzez FiDo » poniedziałek, 28 maja 2007, 17:29

jeden nie da, drugi nie da, dziesiaty nie da... setny moze w koncu cos da.
trzeba walczyc o swoje, inaczej nie ma sie co dziwic, ze jedni drugich w dupie maja
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu

Re: Strajk nauczycieli ?!

Postprzez j0shu4 » poniedziałek, 28 maja 2007, 18:30

Colberg napisał(a):- przedszkola poprzestaną na oflagowaniu (nie to że nauczyciele nie chcą - po prostu mają serce dla pracujących rodziców!)


za przedszkole o ile wiem co miesiac place niemale pieniadze
co to laska ze ktos zaopiekuje sie moim dzieckiem ?
mam w nosie ich serce dla pracujacych rodzicow
a jak niby mieliby protestowac ? opuscic na znak protestu sale z przedszkolakami ?
obawiam sie ze rodzice by ich zjedli za brak opieki nad swoimi pociechami
przynajmniej ja bym tak zrobil :twisted:
w sprawach reszty sie nie wypowiadam
Avatar użytkownika
j0shu4
Moderator
 
Posty: 1559
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Didi » poniedziałek, 28 maja 2007, 18:47

na zakonczenie roku szkolnego do trmu przyjezdza Roman jak sie nasi nauczyciele spreza to bedzie grubo :d
Avatar użytkownika
Didi
Rycerz forum
 
Posty: 1335
Dołączył(a): środa, 18 cze 2003, 10:34
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Deja Vu » poniedziałek, 28 maja 2007, 18:54

Didi napisał(a):na zakonczenie roku szkolnego do trmu przyjezdza Roman jak sie nasi nauczyciele spreza to bedzie grubo :d

No tak dla Giertycha TRM to środowisko zwiększonego ryzyka. :lol:
Avatar użytkownika
Deja Vu
Weteran
 
Posty: 515
Dołączył(a): piątek, 16 mar 2007, 08:32
Gadu-Gadu: 0
Skype: omar_kg

Postprzez Bruno » poniedziałek, 28 maja 2007, 18:59

TRM nie strajkuje - wizyta Romana nagroda ??
Avatar użytkownika
Bruno
Rycerz forum
 
Posty: 1034
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 11:13
Lokalizacja: K-g
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Didi » poniedziałek, 28 maja 2007, 19:06

Avatar użytkownika
Didi
Rycerz forum
 
Posty: 1335
Dołączył(a): środa, 18 cze 2003, 10:34
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Uri » poniedziałek, 28 maja 2007, 20:04

popieram strajk. nauczycieli traktuje się jak śmieci. czas coś w tej sprawie zrobić, i dobrze, że coś się zaczyna dziać.
Avatar użytkownika
Uri
Weteran
 
Posty: 604
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:16
Lokalizacja: Deep Space 9
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Pisak » poniedziałek, 28 maja 2007, 20:20

A ja jestem przeciw jaki dają przykład uczniom bez przesady tak mało nie zarabiają a ile pracują godzin w tygodniu wakacje itp
Avatar użytkownika
Pisak
Rozgrzewa się
 
Posty: 19
Dołączył(a): czwartek, 5 paź 2006, 13:57

Postprzez Uri » poniedziałek, 28 maja 2007, 20:40

Pisak napisał(a):A ja jestem przeciw jaki dają przykład uczniom bez przesady tak mało nie zarabiają a ile pracują godzin w tygodniu wakacje itp


oho! więc, powiedz mi proszę, jak uważasz, ile zarabiają? ile godzin w tygodniu pracują? jak zdobyć wykształcenie potrzebne do poszczególnych stopni wyznaczania płacy zasadniczej?
Avatar użytkownika
Uri
Weteran
 
Posty: 604
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:16
Lokalizacja: Deep Space 9
Gadu-Gadu: 0

Re: Strajk nauczycieli ?!

Postprzez Colberg » poniedziałek, 28 maja 2007, 20:40

j0shu4 napisał(a):za przedszkole o ile wiem co miesiac place niemale pieniadze
co to laska ze ktos zaopiekuje sie moim dzieckiem ?
mam w nosie ich serce dla pracujacych rodzicow
a jak niby mieliby protestowac ? opuscic na znak protestu sale z przedszkolakami ?
obawiam sie ze rodzice by ich zjedli za brak opieki nad swoimi pociechami
przynajmniej ja bym tak zrobil :twisted:


1. Owe niemałe pieniądze płacisz miastu a nie nauczycielom. Nic oni z tego nie mają.
2. Gdyby chcieli strajkować, na nic zdałby się Twój protest. Więc, proszę, nie obrażaj ludzi. Są miasta, w których przedszkola strajkują - i tyle.
3. Masz dziecko w przedszkolu? To chyba nie widzisz przepełnionych grup (notorycznie łamane w tym względzie przepisy) i 140 dzieci, które nie mogą chodzić do przedszkola - bo nie ma dla nich miejsca... Zresztą sytuacja zaczyna być tragiczna - w niektórych przedszkolach zaanektowano na potrzeby nowoprzyjętych wolne do tej pory pomieszczenia (np. sale gimnastyczne, do rytmiki itp). Po prostu w Kołobrzegu brakuje jednego dużego przedszkola. I nikt o tym głośno nie mówi - poza nauczycielami!!!
Avatar użytkownika
Colberg
Ważniak
 
Posty: 223
Dołączył(a): wtorek, 28 gru 2004, 21:51
Lokalizacja: Danzig

Postprzez fern » poniedziałek, 28 maja 2007, 20:41

A moj nauczyciel wlasnie daje nam przyklad i choc jestem z I LO to nie strajkuje. Nie ma na to czasu :]
fern
Ważniak
 
Posty: 279
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 13:38

Następna strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości