Strona 1 z 1

FLAGA

PostNapisane: środa, 2 maja 2007, 06:54
przez pasazer
MIESZKAM W ZIELENIEWIE I JAK ZWYKLE ŻADNEJ FLAGI NA SREBRNEJ
PAN ZARZĄDCA OSIEDLA NIC NIE ZROBIŁ ABY FLAGI WYWIESIĆ
MOŻE TO OBCOKRJOWIEC

PostNapisane: środa, 2 maja 2007, 07:13
przez mimoza
daj mu szansę dzisiaj...

PostNapisane: środa, 2 maja 2007, 07:35
przez telka_es
no tak bo dzisiaj "dzień flagi".........

:]

PostNapisane: środa, 2 maja 2007, 07:52
przez barmaid
"Gazeta Wyborcza": pytanie "jak prawidłowo powiesić flagę" wypada sobie zadać w Dniu Flagi Narodowej.

Alfred Znanierowski, heraldyk i weksykolog (specjalista od flag) działający m.in. w komisji heraldycznej MSWiA mówi dziennikarce "GW": - Flagę czyta się tak jak pismo: z góry na dół i od lewej do prawej. Czyli:

- biały kolor powinien być po lewej stronie dla patrzącego.


- kiedy prostopadły do masztu drążek jest ruchomy i obraca się wokół niego, wtedy zasada brzmi: białym do masztu.

- jest tylko jeden wyjątek: gdy flaga kładziona jest na trumnie. Biały kolor ma się znajdować nad sercem zmarłego.


Alfred Znanierowski odpowiada także na pytanie jak pozbyć się zniszczonej flagi państwowej. - Jest tylko jeden sposób - spalić, byle nie publicznie.


A myślałam, że się wiesza i już. Jednak warto wiedzieć jak :)

PostNapisane: sobota, 5 maja 2007, 19:02
przez pasazer
tak się składa że akurat wywiesiłem !

PostNapisane: sobota, 5 maja 2007, 19:12
przez Vin
flaga powinna caly rok wisiec
moze bysmy sie nie zachowywali jak bezpanskie kundle

PostNapisane: sobota, 5 maja 2007, 19:26
przez dziewuszka
WZT - ma prawo pisać - niech pisze, patriotyzm to ważna rzecz:D

Aaaaa... i jeszcze jedno - proszę mówić za siebie - ja się nie zachowuję jak bezpański kundel :twisted: