Strona 1 z 1

cze

PostNapisane: czwartek, 19 kwi 2007, 15:24
przez mroczny
kołobrzeg wspaniałe miasto witam na stażu - bardzo chciałbym pisać w dziale miasto, tyle tam się dzieje...

PostNapisane: czwartek, 19 kwi 2007, 15:52
przez mroczny
Kochani Forumowicze!
Piszę pracę na temat udziału lokalnych polityków w procesach decyzyjnych lokalnego samorządu. Tezą wyjściową jest: Demokracja uczestnicząca i globalizacja według pracy Rafała Górskiego i jego myśl, cytuję: „demokracja, współczesna święta krowa świata, przechodzi kryzys. A kryzys ten jest jednym z głębszych. Każde okrucieństwo jest dokonywane w imię demokracji /.../ Demokracja jest wolną światową nierządnicą, chętną do przystrajania się, rozbierania się, do usatysfakcjonowania wszystkich możliwych gustów, dostępna do użycia i nadużycia”. To słowa Arundhati Roy, hinduskiej obrończyni praw człowieka i antyglobalistki, wypowiedziane w maju 2003. Cóż, ciekawe że zaledwie kilkanaście lat po obwieszczeniu ostatecznego zwycięstwa demokracji wszyscy wokół mówią o jej kryzysie lub nawet zgonie. Pierwszym symptomem upadku ma być traktowanie polityki i samej demokracji w kategoriach porozumienia biznesowego. Drugim globalna modyfikacja technik władzy. Jej cechą wyróżniającą jest koncentracja władzy w rękach władz wykonawczych (które mają coraz większe uprawnienia) kosztem organów wybieralnych i samych wyborców. Opinie tych ostatnich są coraz mniej istotne w determinowaniu najważniejszych wyborów. Stąd biorą się propozycje nazwania nowej epoki mianem postdemokracji. Funkcjonuje również inna opinia. Wedle niej, system o którym mówimy nigdy demokratyczny ani wolnościowy nie był, więc wszystkie żale kierowane są pod niewłaściwy adres. Powstał cały katalog zarzutów wobec instytucji przedstawicielskich: sprzyjanie apatii społecznej oraz nieumiejętność zaspokojenia żądań obywateli. Mają one być niewystarczające do uniknięcia nadużyć władzy i przeszkadzać w wykształceniu się kryteriów przejrzystości w procesach decyzyjnych”.

Chciałbym zrozumieć to dzieje się w Kołobrzegu. Z jednej strony, czytam o dużym wpływie lokalnych polityków, także na to Forum, mówią o tym także mieszkańcy, że wszystkim w mieście rządzi dwóch posłów a z drugiej miejskie wipy zaprzeczają. Dzwoniłem do paru dziennikarzy i oni także potwierdzają, że w mieście rządzi dwóch posłów, jednak powiedzieli, że nie potwierdzą mi tego oficjalnie, bo nie chcą się narażać na nieprzyjemności.

Czy możecie mi powiedzieć, jak naprawdę jest? W razie czego proszę pisać na adres prywatny. Bardzo proszę o pomoc. L.S

PostNapisane: czwartek, 19 kwi 2007, 16:29
przez chudy
cze

PostNapisane: czwartek, 19 kwi 2007, 17:57
przez mimoza
właśnie było w tv3 to samo pytanie - jesteś dziennikarzem ?

PostNapisane: czwartek, 19 kwi 2007, 18:19
przez BLAaa
Niech śledzi formu, a praca sama mu się napisze :)

PostNapisane: czwartek, 19 kwi 2007, 20:20
przez myśliwiec
taaaa :)

PostNapisane: piątek, 20 kwi 2007, 01:04
przez Deja Vu
baa

PostNapisane: piątek, 20 kwi 2007, 01:10
przez Agunia__
no sama moze nie ale z mala pomoca sie na pewno uda ;)

PostNapisane: piątek, 20 kwi 2007, 12:15
przez mroczny
dzinnikarzem nie jestem - miałem polewke z tego co mówili posłowie wczoraj... w tv bo wiem co mówia ludzie abs...

PostNapisane: piątek, 20 kwi 2007, 12:17
przez Martius
wali mi tu polityczną padlina :!:

PostNapisane: piątek, 20 kwi 2007, 14:26
przez mimoza
mroczny napisał(a):dzinnikarzem nie jestem - miałem polewke z tego co mówili posłowie wczoraj... w tv bo wiem co mówia ludzie abs...


to skąd znałeś pytania które zada wisniewski posłom ???

PostNapisane: piątek, 20 kwi 2007, 20:13
przez myśliwiec
skądinąd mimozo! ma muzo! :lol:

PostNapisane: piątek, 20 kwi 2007, 20:17
przez mimoza
myśliwiec napisał(a):skądinąd mimozo! ma muzo! :lol:


no chyba, że tak... ech, myśliwcze - sen nocy letniej...