Strona 1 z 3

Policja zamknęła sieć do wymiany nielegalnych plików

PostNapisane: wtorek, 17 kwi 2007, 12:37
przez Generał
Policjanci z Koszalina (Zachodniopomorskie) zamknęli największą w Polsce sieć komputerową, służącą do wymiany nielegalnych danych, która działała na terenie studenckiego miasteczka Politechniki Koszalińskiej. Jej administratorzy udostępnili 35 tetrabajtów programów, filmów i plików muzycznych.

Rzecznik koszalińskiej policji Mariusz Łyszyk poinformował, że zatrzymano trzech administrujących siecią studentów III roku. Za zgodą prorektora do spraw studenckich Politechniki Koszalińskiej przeszukano również pokoje 40 użytkowników sieci.

Według ustaleń policji, zamknięta sieć działała na terenie studenckiego miasteczka od trzech lat.

W przeszukaniach, które zaczęły się o godz. 6 rano, wzięło udział 60 policjantów z Koszalina, Szczecina, funkcjonariusze Straży Granicznej i przedstawiciele Związku Producentów Audio-Video.

W czasie akcji zabezpieczono 16 laptopów, stacjonarny komputer, który był serwerem sieci oraz 60 twardych dysków. Ich zawartość oceni biegły z zakresu informatyki. Zatrzymani administratorzy po przesłuchaniu w charakterze świadków zostali już zwolnieni do domu - powiedział Łyszyk.

Za rozpowszechnianie cudzych utworów muzycznych, programów komputerowych i filmów grozi do dwóch lat więzienia. (zel)

Źródło

PostNapisane: wtorek, 17 kwi 2007, 12:40
przez McCool
Najszczersze kondolencje wszystkim złapanym studentom składam.

PostNapisane: wtorek, 17 kwi 2007, 12:45
przez Martius
:]
Partia Piratow .
a jezeli chodzi o politechnikę koszalińską to słyszałem że szybkie łącza tam mają :lol: ?

edit : juz znalazłem

Przepustowość łącza do Internetu dostarczonego przez Politechnikę (100Mbps) jest wielokrotnie wyższa od znanych i stosowanych powszechnie rozwiązań dostępnych dla firm i osób prywatnych. Dzięki temu możliwe jest m.in. korzystanie w czasie rzeczywistym z telewizji interaktywnej wysokiej rozdzielczości, transmisji na żywo oraz wszelkich innych zasobów wymagających rozwiązań sieciowych najnowszej generacji. Inwestycja przyczyni się do podniesienia poziomu kształcenia uczniów oraz przygotowania ich do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym.

:lol: :lol:

W przeszukaniach, które zaczęły się o godz. 6 rano, wzięło udział 60 policjantów z Koszalina, Szczecina, funkcjonariusze Straży Granicznej i przedstawiciele Związku Producentów Audio-Video.


No tak polska policja i organy ścigania.
Jak bym rozstrzelał 20 osób poczym uciekał przez miasto samochodem rozjeżdżając ludzi na pasach to ciekawe czy chociaż z 20 funkcjonariuszy policji by za mna ruszyło;p?

PostNapisane: wtorek, 17 kwi 2007, 15:38
przez Deja Vu
Martius napisał(a)::]
Partia Piratow .
a jezeli chodzi o politechnikę koszalińską to słyszałem że szybkie łącza tam mają :lol: ?

edit : juz znalazłem

Przepustowość łącza do Internetu dostarczonego przez Politechnikę (100Mbps) jest wielokrotnie wyższa od znanych i stosowanych powszechnie rozwiązań dostępnych dla firm i osób prywatnych. Dzięki temu możliwe jest m.in. korzystanie w czasie rzeczywistym z telewizji interaktywnej wysokiej rozdzielczości, transmisji na żywo oraz wszelkich innych zasobów wymagających rozwiązań sieciowych najnowszej generacji. Inwestycja przyczyni się do podniesienia poziomu kształcenia uczniów oraz przygotowania ich do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym.

:lol: :lol:
quote]

To się młodzież szkoli :D

PostNapisane: wtorek, 17 kwi 2007, 17:13
przez Martius
:lol: Ty też widzę widzę że na predkość łącza nie powinieneś narzekać

PostNapisane: wtorek, 17 kwi 2007, 18:02
przez McCool
Martius napisał(a)::lol: Ty też widzę widzę że na predkość łącza nie powinieneś narzekać

może to jakiś niedobitek z politechniki :D

PostNapisane: wtorek, 17 kwi 2007, 18:33
przez Flo
i dobrze, uczyc sie a nie zasysac :lol:

PostNapisane: środa, 18 kwi 2007, 07:12
przez Didi
Kod: Zaznacz cały
Oświadczenie Kolegium Rektorskiego Politechniki Koszalińskiej
Wyrażamy głębokie zaniepokojenie działaniami koszalińskiej policji przeprowadzonymi w dn. 17.04.2007 r. na terenie osiedla akademickiego przy ul. Rejtana w Koszalinie. Wejście funkcjonariuszy do akademików nastąpiło z naruszeniem prawa - bez wymaganego przepisami Ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym wezwania rektora (art. 227), a także niezgodnie z zawartym pomiędzy Komendą Miejską Policji w Koszalinie a Politechniką Koszalińską porozumieniem w sprawie współpracy.
Takim postępowaniem policja naruszyła autonomię i suwerenność uczelni wyższej, zagwarantowane prawem i tradycją.
Sprawą zajmie się w dn. 18.04.2007 r. Senat Politechniki Koszalińskiej.
Rektor prof. Tomasz Krzyżyński nie wyklucza interwencji w tej sprawie u Komendanta Głównego Policji oraz zawiadomienia Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W imieniu Kolegium Rektorskiego
Prof. dr hab. inż. Tomasz Krzyżyński

PostNapisane: środa, 18 kwi 2007, 11:32
przez Deja Vu
A co tam prawo. Prawo w Polsce jest po stronie silniejszego. Takie prawo.

PostNapisane: piątek, 20 kwi 2007, 22:34
przez Flo
Dla mnie to niepojete. Do zwyklego czlowieka moga wejsc normalnie a do akademika prawo kaze pytac rektora? A czemu prawo nie kaze pytac dozorcy o zgode?

Moim zdaniem prawo w tej kwestii jest stukniete i chroni piratow. Jakby policja pytala sie rektora czy moze wejsc, to ten na pewno by poinformowal swoich studentow i nastala by chwilowa legalnosc. Rektor chroni przestepcow.

Ta tak jestem po stronie policji

PostNapisane: sobota, 21 kwi 2007, 21:21
przez McCool
Ja tam nie wiem, ale warto przeczytać wypowiedź jednego z zatrzymanych adminów. Z jego wypowiedzi wynika, że policja dokonała nalotu i właściwie sami nie wiedzieli czego szukają. Doprowadzili do zaprzestania działania sieci, odcięli 1000 użytkowników od internetu. Czy choćby to nie jest przypadkiem nadużyciem?

Flo napisał(a):Rektor chroni przestepcow.

Teraz to pojechałeś.

:)

PostNapisane: sobota, 21 kwi 2007, 22:45
przez Flo
McCool napisał(a):Ja tam nie wiem, ale warto przeczytać wypowiedź jednego z zatrzymanych adminów. Z jego wypowiedzi wynika, że policja dokonała nalotu i właściwie sami nie wiedzieli czego szukają. Doprowadzili do zaprzestania działania sieci, odcięli 1000 użytkowników od internetu. Czy choćby to nie jest przypadkiem nadużyciem?

Flo napisał(a):Rektor chroni przestepcow.

Teraz to pojechałeś.

:)


a piraci to nie przestepcy? :)

PostNapisane: sobota, 21 kwi 2007, 22:50
przez McCool
Flo napisał(a):
McCool napisał(a):Ja tam nie wiem, ale warto przeczytać wypowiedź jednego z zatrzymanych adminów. Z jego wypowiedzi wynika, że policja dokonała nalotu i właściwie sami nie wiedzieli czego szukają. Doprowadzili do zaprzestania działania sieci, odcięli 1000 użytkowników od internetu. Czy choćby to nie jest przypadkiem nadużyciem?

Flo napisał(a):Rektor chroni przestepcow.

Teraz to pojechałeś.

:)


a piraci to nie przestepcy? :)

Primo. Gadasz jak Minister Ziobro. Wyroku jeszcze panowie nie otrzymali, a Ty już ich nazywasz przestępcami.

Secundo. W doniesieniach rzecznika prasowego policji w konfrontacji z wypowiedzią administratora jest dużo nieścisłości.

Tertio. Tu chodzi o sposób przeprowadzenia akcji jakiego dopuściła się policja. Nie mieszkamy w dżungli, aby policja mogła robić co im się rzewnie podoba. Nikt nie powiedział, że rektor chroni przestępców.

PostNapisane: niedziela, 22 kwi 2007, 08:34
przez Flo
wierzysz w to ze wszyscy studenci maja na dyskach full legal? :lol: