Strona 1 z 1

PostNapisane: poniedziałek, 16 paź 2006, 16:09
przez jAc_EnTy
proste doswiadczenie powiadasz??
znam takie jedno: do doswiadczenia potrzebujesz:
1. ochotnika
2. nieduży przedmiot o stosunkowo małej wadze - moze byc to - gąbka, długopis, piłeczka, kulka metalowa - byle nie bylo tłukliwe.
opis doświadczenia:
Ochotnik bierze ów przedmiot do ręki, staje wyprostowany z ręką uniesioną do poziomu (tą w której trzyma predmiot) i na Twoje hasło wypuszcza owy przedmiot z ręki.
Wnioski:
Dzieki temu doświadczneniu udowodniłeś działanie siły przyciągania ziemskiego (tzw. grawitacji) - możesz być z siebie dumny :twisted:

PostNapisane: poniedziałek, 16 paź 2006, 16:19
przez McCool
http://www.alchemik.boo.pl/portal/html/index.php
Tu masz tego dośc sporo. Wejdź w Menu do Eksperymenty -> Fizyczne. Np ciekawe jest doświadczenie z obrazowaniem pól pola magnetycznego - magnes i trochę opiłków metalu tylko potrzebujesz.

PostNapisane: poniedziałek, 16 paź 2006, 18:37
przez Olcia
jAc_EnTy napisał(a): [...]
Ochotnik bierze ów przedmiot do ręki, staje wyprostowany z ręką uniesioną do poziomu (tą w której trzyma predmiot) i na Twoje hasło wypuszcza owy przedmiot z ręki.
Wnioski:
Dzieki temu doświadczneniu udowodniłeś działanie siły przyciągania ziemskiego (tzw. grawitacji) - możesz być z siebie dumny :twisted:



ja bym jeszcze poprosila ochotnika, zeby rzucil przedmiotem w gore :P bardziej efektowne :twisted: